BLINKEN I LAVROV LICEM U LICE, jedan DETALJ su svi primetili! Ovako je počeo sastanak dvojice zvaničnika u Ženevi (VIDEO)
Podeli vest
Američki državni sekretar Entoni Blinken i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov sastali su se danas u Ženevi u sklopu napora Rusije i Zapada da prevaziđe krizu oko Ukrajine, ali prvenstveno nakon što je Moskva zatražila bezbednosne garancije o neširenju NATO na istok i povlačenju stranih trupa
Blinken je rekao da je ovde prisutan da prenese ujedinjenu poruku Zapada Rusiji. Lavrov je rekao Blinkenu da je čuo njegovu poslednju izjavu da ne očekuje iskorak u ovim pregovorima.
Vašington nastavlja da se meša u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine i odobrava pokušaje da se ova država pretvori u unitarnu, podstičući satanizaciju Republike Srpske, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov na konferenciji za novinare posle razgovora sa hrvatskim kolegom Gordanom Radmanom.
17.01.2022
13:31
- Ne očekujemo ga ni mi, istakao je ministar spoljnih poslova Rusije.
Posle uljudnog rukovanja, tokom kojeg je Blinken bio veoma smrknut, za razliku od nasmejanog Lavrova, svako je otišao na svoju stranu stola.
Blinken je uoči sastanka sa Lavrovim upozorio Rusiju da bi SAD smatrale napadom ako bi makar jedan ruski vojnik prešao granicu Ukrajine.
"Ako bi i jedan ruski vojnik prešao granicu Ukrajine, onda bismo imali posla sa ozbiljnim problemom", rekao je u intervjuu za nemački ZDF nakon sastanka sa kancelarom Olafom Šolcom. To bi, kako je naglasio, bio sasvim jasan napad na Ukrajinu, bilo da se radi o jednom ili 1.000 vojnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pregovori u Ženevi o Ukrajini, na kojima su danas učestvovale delegacije Rusije, SAD i Ukrajine, bili su "veoma napeti", rekao je izvor iz ruskog pregovaračkog tima za RIA Novosti.
Iran je spreman da deo svojih zaliha obogaćenog uranijuma prebaci u Rusiju i privremeno obustavi dalje obogaćivanje, prenosi Vol strit džurnal, pozivajući se na neimenovane izvore.
Ukrajina bi trebalo da što brže ispolji otvorenost za dogovor u pregovorima za mirno rešenje sukoba, izjavio je američki predsednik Donald Tramp novinarima u avionu "Er Fors Van".
Vašington nastavlja da se meša u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine i odobrava pokušaje da se ova država pretvori u unitarnu, podstičući satanizaciju Republike Srpske, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov na konferenciji za novinare posle razgovora sa hrvatskim kolegom Gordanom Radmanom.
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić, pozvao je građane da mu dostave podatke o protivzakonitim radnjama tužilaca među kojima je Zagorka Dolovac, Mladen Nenadić i Branislav Lepotić.
Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Uskoro počinje služenje obaveznog vojnog roka u Republici Srbiji, a tim povodom oglasilo se Ministarstvo odbrane sa jasnim uputstvima i pravilima koje regruteri moraju ispoštovati.
U Ulici Dositeja Obradovića ispred broja 33 u Mokrinu pred više od stotinu posmatrača, a i navijača, odigrala se ljuta borba između Kobre Svemirca i Kasijusa Kleja!
Film "Biće novih leta" premijerno stiže 24. februara, a glumica Tamara Krcunović ističe da je njena junakinja Senka zbog opsesije letovanjem izgubila bliskost sa porodicom.
Vraća se "Igra prestola", serija koja je osvojila svet rušeći pravila televizije pričajući političku drama u kostimu srednjeg veka, ali sada priča o Gvozdenom prestolu dobija pozorišnu adaptaciju koja će publiku ponovo povesti put Vesterosa.
Još za života Petra II kružile su glasine da Pavle nije njegov sin već da ga je Katarina prevarila kako bi, rađanjem naslednika, učvrstila svoje mesto na dvoru. Da li je u pitanju silna želja žene da se ostvari kao majka ili dvorska zavera?
U kvizu "Superpotera" Miomir Dačić je sam nadmudrio tri Tragača, osvojio 500.000 dinara i ostavio studio u šoku, dok mu je Jovan Memedović čestitao na velikom podvigu.
Pevačica Viki Miljković tražila je od produkcije da njen kandidat prođe direktno dalje zbog polomljene noge, na šta se Dragomir Despić Desingerica po cenu prolaza našalio da će svom kandidatu polomiti obe noge.
Pevačica Snežana Đurišić zaplakala je pred kamerama u emisiji "Zvezde Granda", nakon nastupa svoje kandidatkinje koja je osvojila četiri glasa uz pomoć produkcije.
Nakon što je transrodna pevačica Elektra Elit puštena iz zatvora, u javnost je došla informacija kako je do hapšenja došlo nakon što ju je prijavio ugledni biznismen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar