• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

28.01.2022

10:12

TROPSKI HOROR PARALISAO AFRIKU, 77 MRTVIH! Nezapamćena katastrofa od Madagaskara do Mozambika i Malavija!  (Video)

Printscreen You Tube/ Vulnearbility

Vesti

TROPSKI HOROR PARALISAO AFRIKU, 77 MRTVIH! Nezapamćena katastrofa od Madagaskara do Mozambika i Malavija! (Video)

Podeli vest

Broj stradalih u tropskoj oluji “Ana” koja je pogodila tri južne afričke zemlje - Madagaskar, Mozambik i Malavi - porastao je na 77, dok se spasilački timovi i dalje bore da poprave oštećenu infrastrukturu i pomognu desetinama hiljada ugroženih

Tropska oluja “Ana” je najpre u ponedeljak zahvatila Madagaskar da bi se tokom nedelje preselila do Mozambika i Malavija, donoseći obilne padavine, prenosi britanski list "Gardijan".Spasilački timovi i vlasti te tri zemlje danas procenjuju celokupan obim štete, dok je u toku formiranje nove oluje u Indijskom okeanu. Madagaskar je sinoć proglasio stanje nacionalne katastrofe pošto je broj poginulih porastao na 48.

Mozambik je prijavio 18 mrtvih, dok je 11 osoba poginulo u Malaviju.Oluja je protutnjala i preko Zimbabvea, ali nema prijavljenih smrtnih slučajeva.

U tri najteže pogođene zemlje, oštećene su desetine hiljada kuća, a neke su se srušile pod jakim padavinama, zarobivši žrtve u ruševinama. Nabujale reke odnele su mostove, a polja su potopljena, stoka je podavljena i uništena je egzistencija seoskih porodica.

Na Madagaskaru je 130.000 ljudi napustilo svoje domove, a u glavnom gradu Antananarivu škole su pretvoren u skloništa za hitne slučajeve.



U severnom i centralnom Mozambiku, oluja “Ana” je uništila 10.000 domova i desetine škola i bolnica, dok je sa sobom nosila dalekovode.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Skandal u BiH! Stravičan udar na srpski jezik, evo gde je zabranjen
Politika

Skandal u BiH! Stravičan udar na srpski jezik, evo gde je zabranjen

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.

28.04.2026

22:53

Društvo

"Bmw" ne može da razočara: Pogledajte ovaj luksuz (VIDEO)
Automobili

"Bmw" ne može da razočara: Pogledajte ovaj luksuz (VIDEO)

Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.

28.04.2026

19:30

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set