ŠEF METROA UBIO ŽENU, PA SMISLIO FILMSKU PRIČU! Aleksandar rekao da mu je supruga u Dubaiju, odgovarao na poruke s njenog telefona, a onda je klupko počelo da se odmotava
Aleksandar Popov, zamenik šefa odeljenja moskovskog metroa, 30. januara ove godine priznao je da je ubio svoju ženu Kseniju
Iako ju je ubio pre šest meseci, tek 20 dana pre priznanja zločina, Popov je prijavio da je njegova žena nestala. Aleksandar Popov je 10. januara ove godine poslao saopštenje Ministarstvu spoljnih poslova u Moskvi u kojem je napisao da je njegova žena Ksenija i majka njihove ćerke nestala. Rekao je da svoju suprugu nije video od 31. avgusta, kada je navodno spakovala svoje stvari i rekla da leti za Dubai.
- Nakon dolaska, napisala je na Instagramu da je sletela. Rekla mi je da ćemo kontaktirati samo preko ove društvene mreže - napisao je Popov u saopštenju.
Istakao je da mu je Ksenija u oktobru navodno opet pisala preko Instagrama i rekla mu da su ona i njeni prijatelji pozvani na krstarenje do Afrike. Dodao je i da mu je 14. decembra poslala da je u kovid centru u predgrađu Kimberlija. Tada je Popov, prema saopštenju koje je poslao Ministarstvu, kontaktirao konzulat Južne Afrike i zamolio za zvanične infromacije o tačnoj lokaciji njegove supruge, i da mu je savetovano da napiše saopštenje policiji.
- Otkriveno je da je telefon sve vreme bio kod njega. On je 31. avgusta njihovu ćerku odveo kod muškarca kog nije poznavala, ostavio je tamo dva dana, a on se vratio kako bi izneo telo iz stana. Komšije su to potvrdile - videli su ga sa velikim plastičnim kesama. Posle nekoliko meseci se predao - rekao je Ksenijin brat, Ruslan Sapožkov.
Policija nije uspela da pretrese automobil i stan porodice. Do januara, Popov je uspeo da proda i stan i automobil koji je porodica koristila šest meseci ranije. Ksenijini prijatelji rekli su da se stil na njenom nalogu na Instagramu promenio puno pre šest meseci.
- Počela je da objavljuje manje postova i storija, uopšte nije bilo uživo uključenja. A onda smo saznali da je u žurbi otišla za Dubai, bez ćerke. To je bilo čudno, ali ne na takav način da smo pomislili na ubistvo, posebno ne da ju je Aleksandar ubio. Izgledali su kao idealan par, često joj je poklanjao cveće - generalno, kada gledate sa strane, to je bila divna slika - rekla je njena prijateljica Aleksandra
- 3. septembra joj je bio rođendan, napunila je 30 godina. Čestitala sam joj SMS-om, ali nakon mesec i po, poruka je i dalje bila nepročitana. Ksenija nije takva osoba - ona uvek odgovara, nikda ne ignoriše. Počela sam da se raspitujem, neki su mi rekli da odgovara na poruke, kratko i ređe nego obično. Smirila sam se - rekla je Darija.
Prema pisanju medija, Popov je odgovarao na poruke na društvenim mrežama u ženino ime. Popov je 30. januara napisao priznanje, rekao je da je ubio svoju suprugu tokom svađe, da ju je udario dva puta u glavu. Rekao je da je bio ljubomoran. Priznao je policiji da je ostatke tela stavio u kese i bacio u reku Desna, u blizini Nove Moskve, gde je porodica živela. Pokazao je na mesto gde je bacio telo, ali ono još uvek nije pronađeno.
Nakon što je postalo poznato da telo nije pronađeno, Popov je povukao sopstveno svedočenje i počeo da negira krivicu. On je odbio da svedoči. Popov je uhapšen 31. januara zbog sumnje da je ubio svoju ženu i pokušao da sakrije zločin. Određeno mu je zadržavanje do dva meseca, dok se istraga nastavlja.
Dva najbitnija, od ukupno sedam diskova sa kamera video-nadzora, na kojima se vidi ubistvo Vlastimira Miloševića na šinama je uništeno. Na njima je, po svemu sudeći, zabeležen zločin, vide se počinioci, ali i drugi dokazi, koji bi išli na štetu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dva najbitnija, od ukupno sedam diskova sa kamera video-nadzora, na kojima se vidi ubistvo Vlastimira Miloševića na šinama je uništeno. Na njima je, po svemu sudeći, zabeležen zločin, vide se počinioci, ali i drugi dokazi, koji bi išli na štetu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) priveli su blokadera Miroslava Filipovića zvanog Fiki iz Loznice nakon što su ga pronašli na adresi na kojoj je prijavljen, saznaje Informer.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
Država je najavila novi paket pomoći građanima, koji obuhvata penzionere, korisnike socijalnih davanja, porodice sa decom, borce, ali i sve punoletne građane.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 19. jula kod Gadžinog Hana, kada su se sudarili automobil "škoda" i kamion "zastava" koji je bio natovaren drvima za ogrev. U nesreći je poginula ženska osoba, dok su tri osobe povređene, među kojima je i dete. Prve informacije ukazuju da je do nesreće došlo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, lišili slobode sedamnaestogodišnjeg maloletnika iz Podgorice, povratnika u izvršenju krivičnih dela, zbog sumnje da je na području Ulcinja izvršio krivična dela teška krađa i teška krađa u pokušaju.
Odbegli vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer osuđen je na 40 godina zatvora u Crnoj Gori zbog organizovanja kriminalne organizacije, a izvor blizak crnogorskom pravosuđu objašnjava da se ređaju presude, a pomaka u pronalasku osuđenog nema, niti se o tome javno govori, jer su se po svemu sudeći pravosudni organi uplašili Zvicera.
Policijski službenici Policijske stanice Metković završili su kriminalističku istragu protiv dvojice državljana Bosne i Hercegovine, starosti 48 i 63 godine, zbog sumnje da su učestvovali u prevari.
Boranka Tatjana P. (54) poginula je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, dok se njen suprug Bratislav P.(52), prema nezvaničnim informacijama, i dalje nalazi u bolnici i lekari mu se bore za život.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Sanja Marinković ugostila je u emisiji pevača Darka Lazića i njegovu suprugu Katarinu, a tokom razgovora došlo je do varnica između voditeljke i folkerа.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.