PREMINUO GEC VERNER, osnivač nemačkog lanca DM u kojem smo svi barem jednom pazarili!
Podeli vest
Osnivač nemačkog lanca kompanija DM Gec Verner preminuo je danas u 78. godini, saopštila je kompanija sa sedištem u Karlsrueu
Vernerov sin, Kristof Verner, rekao je da su on i njegova porodica u dubokoj i tihoj tuzi. U proteklih nekoliko meseci Vernerova snaga je stalno opadala, tako da je morao sve više da smanjuje aktivnosti iz zdravstvenih razloga, pojasnila je njegova porodica i dodala da je taj period izdržao sa velikom hrabrošću.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas specijalnog izaslanika premijera Ujedinjenog Kraljevstva za Zapadni Balkan ser Stjuarta Piča, sa kojim je razgovarao o situaciji u regionu, kao i o budućoj saradnji u cilju izgradnje poverenja i zajedničkog zalaganja za održivi mir i stabilnost na Zapadnom Balkanu
08.02.2022
10:28
Rođen u Hajdelbergu 1944. godiner kao sin apotekara, a najveća želja mu je bila da i on sam jednog dana postane apotekar.
U Konstancu je završio školovanje za farmaceuta i tek po završetku školovanja počeo je da radi u očevoj apoteci.
Foto: Shutterstock
Međutim, kako se navodi, njegove ideje tu nisu naišle na dobar prijem, tako da je napustio rodni Hajdelberg 1969. godine i pridružio se kompaniji "Drogerie Roth". Verner je 1973. godine odlučio da svoje ideje realizuje sam sa "dm-Drogerie markt" - kamenom temeljcem lanca drogerija koji je danas poznat širom Nemačke i sveta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas specijalnog izaslanika premijera Ujedinjenog Kraljevstva za Zapadni Balkan ser Stjuarta Piča, sa kojim je razgovarao o situaciji u regionu, kao i o budućoj saradnji u cilju izgradnje poverenja i zajedničkog zalaganja za održivi mir i stabilnost na Zapadnom Balkanu
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Član Visokog saveta tužilaštva Miroslav Đorđević apelovao je na članove Izborne komisije tog Saveta da u najskorije vreme preduzmu sve što je moguće da se sprovede odluka Ustavnog suda i da se ponove izbori za nove članove Saveta iz reda javnih tužilaca na određenim biračkim mestima.
Plavi tim je u 24. epizodi Exatlona najpre pobedio u borbi za prednost, a zatim to odlično iskoristio i trijumfovao u borbi za eliminaciju ubedljivim rezultatom 8:3.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je na panelu posvećenom energetici, održanom u okviru Svetskog samita vlada u Dubaiju, da su diverzifikacija snabdevanja energentima i razvoj lanaca snabdevanja kritičnim mineralnim sirovinama od presudnog značaja za ekonomski rast i energetsku sigurnost.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Ubistvo i samoubistvo dogodilo se danas u Malom Mihaljevecu u Međumurskoj županiji, a kako navode meštani, komšija je ubio prvog komšiju, a onda sebi oduzeo život automatskim oružjem.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina, u saradnji sa pripadnicima policije, zaplenili su više od milion psihoaktivnih tableta tokom kontrole magacina jedne kurirske službe u Beogradu, saopšteno je danas.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Tatjane A. V. (55), koja je nesavesnim postupanjem kao rukovodica u Kovid bolnici Batajnica prourokovala pogoršanje zdravstvenog stanja pacijentkinje B.M., koja je kasnije preminula.
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Narodnooslobodilačka borba (NOB) i građanski rat unutar Drugog svetskog rata, komunistička revolucija i obračuni posle 1945. nisu samo istorijske teme - one su duboko urezane u srpsku književnost 20. veka.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Ispucale pete nisu samo estetski nedostata, a mnoge prirodne namirnice koje već imate u kuhinji mogu značajno poboljšati stanje kože ako se koriste redovno.
Marko Janjušević Janjuš učesnik "Elite 9" oborio je sve rekorde kada su u pitanju intimni odnosi ispred kamera. Za sada je,kako kaže, spavao sa 28 rijaliti učesnica.
Komšije pevačice Milice Todorović iz jednog luksuznog beogradskog naselja oglasile su se povodom skandala u koji su umešani njen partner i njegova supruga.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar