PUTIN OTKRIO SLEDEĆI POTEZ RUSIJE - OVO JE PLAN PO KOJEM ĆEMO DELOVATI PROTIV NATO! Alijansa se više neće širiti...
Podeli vest
U sferi bezbednosti Rusija će ubuduće delovati po planu, u zavisnosti od situacije na koju utiču i druge zemlje, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, odgovarajući na pitanje o daljim postupcima Moskve u aktuelnoj situaciji oko Ukrajine
- Kako će Rusija dalje delovati? Prema planu. A kako će se on formirati? U skladu sa realnom situacijom na terenu. Ko može da odgovori kako će se situacija razvijati? Zasad niko. To ne zavisi samo od nas - rekao je Putin na pres-konferenciji sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa Jevgenijem Primakovim, rukovodiocem Federalne agencije za Zajednicu Nezavisnih Država, sunarodnike u inostranstvu i međunarodnu humanitarnu saradnju, saopšteno je iz službe za saradnju s medijima predsednika Republike
15.02.2022
19:31
Istovremeno, ruski lider je dodao da će Rusija „nastojati da postigne dogovor sa partnerima o pitanjima koje je pokrenula ruska strana kako bi se rešila diplomatskim putem“.
- O kojim pitanjima se radi? To su dobro poznata pitanja u vezi osiguravanja bezbednosti Rusije. To je neširenje NATO-a, vraćanje vojne infrastrukture bloka na stanje iz 1997. godine i neraspoređivanje borbenih udarnih sistema u blizini naših granica - precizirao je ruski lider.
Podsetimo, sastanak Putina i Šolca je trajao više od tri sata. Putin je nakon razgovora izjavio da je susret bio poslovan. Teme razgovora su bile najaktuelnije: kriza u Ukrajini, „Severni tok 2“, bezbednosne garancije koje Rusija traži od Zapada.
Histerija oko navodnih planova Rusije da napadne Ukrajinu traje već nedeljama. Iako je Moskva više puta demantovala da ima takve namere, zapadni mediji i političari ne prestaju da ponavljaju istu mantru. Štaviše, traže da Rusija povuče trupe koje izvode vojne vežbe na sopstvenoj teritoriji. Između ostalog, ruski pef diplomatije Sergej Lavrov saopštio je da će se one vratiti u svoje kasarne kad se završe vojni manevri, kao što uvek i rade.
Foto: Beta
Podsetimo, i ukrajinski zvaničnici su više puta saopštavali da nemaju informacije da Rusija sprema napad na njihovu zemlju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropa bi trebalo da se pripremi za "najgori mogući scenario" - da se suoči sa Rusijom bez pomoći SAD, ukoliko Donald Tramp i Vladimir Putin postignu dogovor, upozoravaju evropski zvaničnici.
Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je dekret kojim se povećava maksimalan broj pripadnika ruskih oružanih snaga, što analitičari tumače kao deo dugoročnih vojnih reformi usmerenih na jačanje vojnog potencijala Rusije u odnosu na NATO.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa Jevgenijem Primakovim, rukovodiocem Federalne agencije za Zajednicu Nezavisnih Država, sunarodnike u inostranstvu i međunarodnu humanitarnu saradnju, saopšteno je iz službe za saradnju s medijima predsednika Republike
Jedina politika blokadera je ogoljeno nasilje, a to je sada na svojoj koži osetio i bivši generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Dragan Bujošević.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević zahvalio je danas, na Veliki petak, narodu na Kosovu i Metohiji što čuva srpsko ime i prezime i Srbiju na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović rekao je da ne iskorišćava Aleksandar Vučić još jednu tragediju, već da to rade plenumi i opozicija. To je njegova reakcija na tvrdnje evroposlanice Ketlin Van Brent.
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
"Tojota korola turing sports", karavan verzija "korole", jedan je od najpopularnijih porodičnih hibridnih automobila u Evropi. Cena najnovije verzije kreće se oko 28.200 evra.
Nakon više od četiri meseca od pogibije Ane Radović (20) i Aleksandra Masalušića (37) u Međuvršju kod Čačka, Osnovno javno tužilaštvo u ovom gradu je zatvorilo istragu u vezi sa ovom stravičnom tragedijom.
S.M.(22) uhapšena je zbog sumnje da je izazvala saobraćajnu nesreću u Novom Pazaru u kojoj je poginula devojčica M.R. (16), a teško povređena njena drugarica koja se trenutno nalazi na lečenju.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Turski karanfil je šaren i mirisan dvogodišnji ukrasni cvet koji lako uspeva u baštama i saksijama, cveta od proleća do kraja leta, otporan je na hladnoću i jednostavan za negu, a naše bake su ga uvek imale u svoijim baštama.
Spot za pesmu "Iza oblaka" Režepa Režepovića Lepog bio je jedan od prvih viralnih videa na ovim prostorima, a malo ko zna pevačevu tešku životnu priču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar