KO JE POBIO CIVILE U BUČI?! Francuski forenzičari stigli u Ukrajinu, pokušaće da odgonetnu šta se desilo!
Podeli vest
Tim francuskih forenzičara je stigao u Buču kod Kijeva sa zadatkom da pomognu ukrajinskim vlastima da utvrde šta se dogodilo u tom gradu u kojem su pronađene stotine tela civila nakon povlačenja ruskih snaga.
Ukrajinske vlasti tvrde da su te ljude ubile ruske snage tokom okupacije tog područja, ali Rojters nije mogao da potvrdi tačan broj tela pronađenih u Buči, niti okolnosti njihove smrti.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se specijalna operacija Rusije u Ukrajini izvodi "ritmično i mirno", uz minimiziranje gubitaka
12.04.2022
19:24
Otkriće tolikog broja ubijenih civila u Buči nakon ruskog povlačenja izazvalo je globalno negodovanje, međutim Moskva je negirala odgovornost za ubistvo civila kao lažne vesti i odbacila optužbe da su ruski vojnici počinili ratne zločine.
Foto: Tanjug/AP
Dok je grupa iz odeljenja za forenziku francuske žandarmerije posmatrala lokaciju, radnici u zaštitnim odelima kopali su zemlju, vadeći iz plitkog groba tešku masu umotanu u narandžasti pokrivač.
Državna tužiteljka Irina Venediktova rekla je pozivajući se na svedoke da pronađeni delovi tela pripadaju jednoj ženi i njenoj deci i potvrdila da će u narednih nekoliko nedelja francuski eksperti forenzičari pomoći ukrajinskim vlastima da utvrde šta se zaista dogodilo ljudima u Buči.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi, ukoliko Iran prihvati da ispuni dogovorene uslove, sukob bio okončan, a Ormuski moreuz otvoren za sve, u suprotnom počinje bombardovanje intezivnije nego ranije.
Hrvatsku je pogodila nezapamćena kriza - nacionalna avio-kompanija Kroacija erlajns (Croatia Airlines) prinuđena je da u narednom tromesečju otkaže čak 900 letova.
Profesor dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), progovorio je o blokaderu s dna kace Draganu Bjelogrliću, koji mesecima unazad radi na rušenju sopstvene zemlje i veliča one koji su počinili najstrašnije zločine nad Srbima.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Tokom prvomajskih praznika (1. i 2. maja) inspektori Direkcije za tržišnu inspekciju izvršili su 64 inspekcijska nadzora, prilikom kojih je utvrđeno 55 nepravilnosti, a izdat 91 prekršajni nalog u ukupnom novčanom iznosu od 29.650,00 evra.
Jevrem Stanić iz Kisača, koji je godinama nosio naočare zbog dioptrije, nakon molitve kod svetitelja i umivanja vodom sa izvora Svetog Zosima, potpuno je izlečio vid.
Više javno tužilaštvo u Nišu naložilo je da se izvrši obdukcija tela Miroljuba R. (61) iz Sečanice, koji je preminuo 26. aprila u Univerzitetskom kliničkom centru u Nišu gde se lečio nakon brutalnog prebijanja 12. marta u tom selu.
Srbija je proteklih dana ponovo bila na nogama, strepeći nad sudbinom dvoje mališana čiji je nestanak alarmirao čitavu javnost, ali se i dalje nada pronalasku dece čiji se svaki trag već odavno izgubio.
Sidni Svini mazala je intimne delove narkoticima u seriji "Euforija", što je izazvalo buru reakcija među gledaocima i ponovo pokrenulo rasprave o granicama prikazivanja eksplicitnog sadržaja na televiziji.
Kako su počele visoke temperature, tako su rijaliti učesnice krenule svakodnevno da šetaju Belom kućom u kupaćim kostimima, a sada se razgolitila i Jovana Tomić Matora.
Otac zadrugarAsmina Durdžića, Mustafa Durdžić, komentarisao je dešavanja u ELiti, te je otkrio šta misli o emotivnom odnosu svog sina sa Majom Marinković.
Pevačica Magdalena Vračić koja se takmičila u "Pinkovim zvezdicama" prvi put je progovorila o odnosu sa Milanom Stankovićem, koji ne prestaje da intrigira javnost.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar