KANADSKI PARLAMENT nazvao GENOCIDOM ruski napad na Ukrajinu!
Podeli vest
Kanadski poslanici jednoglasno su usvojili rezoluciju u kojoj se ruski napadi u Ukrajini nazivaju „genocidom“, a članovi parlamenta su poručili da postoji „mnogo dokaza o sistemskim i masovnim ratnim zločinima protiv čovečnosti“ koje je Moskva počinila
U dokumentu koji je u sredu izglasan u Donjem domu kanadskog parlamenta, navodi se da ratni zločini Rusije uključuju masovna zverstva, sistematsko namerno ubijanje ukrajinskih civila, skrnavljenje leševa, prisilno premeštanje ukrajinske dece, mučenje, fizičko i psihičko povređivanje i silovanje, prenosi Rojters.
Ambasador BiH u Hrvatskoj Aleksandar Vranješ ocenio je skandaloznom objavu italijanske ambasade kojom je povodom obeležavanja dana jasenvačkih žrtava izražena solidarnost sa hrvatskim narodom
23.04.2022
21:58
Ranije ovog meseca, premijer Džastin Trudo rekao je da je „apsolutno u redu“ da se rusko postupanje u Ukrajini nazove genocidom, čime je podržao optužbe koju je pre njega izneo predsednik SAD Džozef Bajden.
Američki predsednik je ranije u aprilu rekao da je invazija na Ukrajinu genocid, ali je dodao da će međunarodni pravni eksperti morati da daju konačan sud o tome, navodi britanska agencija.
Kanada je među brojnim zemljama koje su uvele sankcije Rusiji zbog napada na Ukrajinu 24. februara, a juče su one proširene na još 203 osobe, za koje se kaže da su saučesnici u pokušaju ruske aneksije određenih oblasti u regionu Donbasa na istoku Ukrajine.
Vlada Kanade je u sredu dopunila preporuke za putovanja u Moldaviju, navodeći da postoji rizik od oružanog sukoba u samoproglašenom regionu Pridnjestrovlja, na zapadu zemlje, i upozorila svoje državljane da izbegavaju putovanja u tu oblast, prenosi Rojters.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Aleksandar
pre 3 godine
Živeli kanadski snajperisti, rekorderi u ubijanju avganistanaca sa veeeelike daljine !
Oni su spasili Kanadu od mrskih avganistanaca da ne prelaze preko granice... ? Nije mi jasno koja je to granica kad se Kanada graniči samo sa USA. I nije mi jasno zašto su išli u Avganistan da ubijaju ljude.
Bili su tekstovi puni oduševljenja, kako je kanadski snajperista ugledao na kilometar ipo "pretnju" i pucao i ubio čoveka u Avganistanu, i sprečio ga... Nisu objasnili šta je sprečio, ali ga je ubio.
Mnogo vole kanađani da ubivaju ljudi po ceo svet.
A sad : genocidni Rusi, bežite dok još možete !
Rusija, suočena sa velikim gubicima u ratu, puni vojne redove uz pomoć mreže nezavisnih onlajn regrutera, što ohrabruje predsednika Vladimira Putina za pregovaračkim stolom, navodi Politiko.
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Ambasador BiH u Hrvatskoj Aleksandar Vranješ ocenio je skandaloznom objavu italijanske ambasade kojom je povodom obeležavanja dana jasenvačkih žrtava izražena solidarnost sa hrvatskim narodom
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar