"BRATE"... KIRIL MI JE 20 MINUTA ČITAO OPRAVDANJA! Šta je sve rimokatolički poglavar rekao o ratu, Ukrajini i Putinovom "kuliranju"?!
Podeli vest
Papa Franja potvrdio je da je tražio da se u Moskvi sastane sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom kako bi pokušao da zaustavi rat u Ukrajini. Kako je papa rekao, odgovor zasad nije dobio
U danas objavljenom intervjuu za ugledni italijanski dnevnik Korijere dela sera, papa je takođe rekao da poglavar Ruske pravoslavne crkve, patrijarh Kiril, koji je, kako navodi Rojters, dao punu podršku ratu u Ukrajini, "ne može postati Putinov đakon".
Ukrajinski predesednik Vladimir Zelenski rekao je u današnjem obraćanju parlamentu Albanije putem video veze da je ukrajinska vojska u zonama koje su napustili ruski vojnici pronašla masakrirana tela
03.05.2022
15:24
"Razgovarao sam sa njim 40 minuta preko Zuma. Prvih dvadesetak minuta čitao mi je sve izgovore za rat sa karte koju je držao u ruci. Slušao sam i rekao mu: Ne razumem ništa od ovoga. Brate, mi nismo državno sveštenstvo, ne možemo da koristimo jezik politike, već Isusov", prepričao je papa.
Papa, koji se na početku ruske vojne operacije u Ukrajini uputio u rusku ambasadu, u posetu bez presedana, potvrdio je u intervjuu za italijanski list da je tri nedelje od izbijanja sukoba zamolio jednog visokog diplomatu u Vatikanu da pošalje poruku Putinu da je on, kao poglavar Rimolatoličke crkve, "voljan da dođe u Moskvu".
"Svakako, bilo je neophodno da se sa tim predlogom saglasi ruski predsednik, ali još nismo dobili odgovor i još uvek insistiramo na mom putovanju u Moskvu", rekao je papa i dodao da se pribojava da Putin "ne može, niti želi u ovom trenutku da se ovaj sastanak održi".
Pre ovog intervjua, papa Franja (85) nije javno i eksplicitno pominjao ni Rusiju, ni Putina, ali je u svojim obraćanjima govorio o "neopravdanoj agresiji", "invaziji" i zverstvima nad civilnim stanovništvom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Pera ložač
pre 3 godine
A što nije zvao i uticao do pre unazad 8 god dok su Fašisti urnisali ruski narod u Ukrajini u Donjeck i Lugansk a?? Ma sve je to ista klapa razbojnika otimača. I tad je trebao da peva ovu pesmu da zove Bajdena, Merkel i britanske horor horde da kaže kako se ne razume u politiku ali treba sprečavati ubijanje i masakre nevinih a ne Azov da satire ruse kao kod nas u bih, hr i kos
Ukrajinski predesednik Vladimir Zelenski rekao je u današnjem obraćanju parlamentu Albanije putem video veze da je ukrajinska vojska u zonama koje su napustili ruski vojnici pronašla masakrirana tela
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je da u trenutku kada je globalna bezbednost ozbiljno uzdrmana, Srbija može da računa na mir i stabilnost zahvaljujući odgovornoj politici koju je godinama vodio predsednik Aleksandar Vučić. Jasno je da je upravo politka koji vodi predsednik Vučić u ovom teškim vremenima garant sigurnosti i bezbednosti naše zemlje.
Na blokaderskom skupu u Kraljevu, gde su se okupili da pruže podršku optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i članova njegove porodice, čuli su se novi pozivi na ubistvo.
Šačica blokadera zgubidana okupila se danas kod Parka "Ušće", na potezu gde je najavljena izgradnja beogradskog akvarijuma, na protestu pod nazivom "Park prijateljstva, ne investitora".
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević oštro je odgovorio na blokadersko pravljenje skupa podrške optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i njegove dece.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Marko Nikolić je Andreja Bedića u muškoj konkurenciji savladao rezultatom 3:1, dok je Nevena Petrović posle velikog preokreta nadigrala Milicu Balać sa 3:2!
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Čuli smo jake detonacije, bacaju bobme na Abu Dabi. Mi čekamo dalje instrukcije, ali smo za sada bezbedni. Ovako u uključenje za Informer TV priča naš kolega Uroš Rstić koji se trenutno nalazi na odmoru u Dubaiju.
Putnički saobraćaj na pruzi između Beograda i Budimpešte počeće najkasnije od 27. marta, najavio je ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto.
U razmaku od dva sata na magistralnom putu Sremska Mitrovica - Bogatić prepodne su se dogodile dve saobraćajne nezgode na krivinama u naseljima Glušci i Metković.
Antun Mrdeža je srpski državljanin koji se već godinama dovodi u vezu sa organizovanim kriminalom i međunarodnim švercom kokaina. Poznat je i po nadimku „Nikola Boroš“, a prema međunarodnim izvorima označava se kao jedna od ključnih figura u međunarodnoj mreži trgovine drogom između Južne Amerike i Evrope.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija „Otvorena vrata“ odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
Mili koja se bavi jahanjem postala je viralna na TikToku nakon što je proverila da li će je konj prepoznati posle drastične promene boje kose, a snimak je za kratko vreme prikupio milione pregleda.
Miris pravog domaćeg hleba kao iz bakine peći vraća u detinjstvo i budi najlepše uspomene. Hrskava korica i mekana, vazdušasta sredina čine ga savršenim izborom za svaki sto.
Postoje biljke koje privlače pažnju izgledom, i one koje stvaraju posebnu atmosferu, a njihov pun efekat dolazi tek uveče, kada se svetla smire, buka dana utiša i mirisi počnu da se šire prostorom, potpuno menjajući doživljaj okoline.
Estradni mag Saša Popović je pre smrti obezbedio stanove ćerki i sinu, što mu je bilo i najvažnije. Iako unuke, koje je željno iščekivao, nije dočekao, decu je na vreme zbrinuo.
Bivši rijaliti učesnik Marko Miljković odlučio je da rashladi bazen sa kockicama leda, tačnije da se našali na svoj račun, jer mu se svojevremeno cela Srbija smejala, kada je pokušavao da zagreje bazen šerpom vruće vode.
Pevačica Suzana Jovanović, udovica Saše Popovića, svakog momenta očekuje da joj se snajka porodi i dobije unuku, a sada je otkrila da će se zvati Marta.
Danas je na Novom bežanijskom groblju održan pomen povodom godišnjice smrti estradnog maga Saše Popovića, a njegova žena Suzana Jovanović pričala je tom prilikom o dokumentarnom filmu "Sale", koji će biti prikazan večeras.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar