DEBAKL DŽONSONA NA LOKALU! Prvi rezultati: Poraz konzervativaca, izgubili su kontrolu čak i na tradicionalnom uporištu
Podeli vest
Konzervativna partija britanskog premijera Borisa Džonsona izgubila je kontrolu nad tradicionalnim uporištem u Londonu, lokalnoj samoupravi Vandsvort i pretrpela poraze na drugim mestima na lokalnim izborima, pokazuju današnji preliminarni rezultati
Konzervativci su izgubili vlast u Vandsvortu, uporištu stranke od 1978. godine, koje je bilo jedna od glavnih meta opozicione Laburističke stranke. Konzervativci su saopštili i da su izgubili većinu i u Opštini Barnet, u kojoj nisu pobedili na izborima samo dva puta od 1964. godine, prenosi Rojters.
Britanska kraljica Elizabeta II propustiće tradicionalnu sezonu zabava u kraljevskim baštama, saopštili su danas zvaničnici iz Bakingemske palate
05.05.2022
18:53
Lider konzervativaca u Barnetu Danijel Tomas rekao je da je to "hitac upozorenja konzervativnih birača".
Prema preliminarnim rezultatima izbora, Konzervativna partija je izgubila 92 mandata u lokalnim samoupravama, glavna opoziciona Laburistička stranka osvojila je 23, a liberalno-demokratska stranka 42 mesta.
Na izborima se glasalo za skoro 7.000 odbornika koji treba da popune sva odbornička mesta u Londonu, Škotskoj i Velsu i trećinu u većem delu Engleske.
Konačni rezultati koji treba da budu objavljeni kasnije danas biće najvažniji pokazatelj javnog mnjenja od kada su konzervativci predvpođeni Džonsonom na opštim izborima 2019. ostvarili najbolji rezultat za više od 30 godina.
Glasanje je i prvi izborni test za Džonsona od kada je postao prvi britanski lider koji je prekršio zakon dok je bio na funkciji. On je prošlog meseca kažnjen jer je prisustvovao rodendanskom okupljanju u svojoj kancelariji 2020. godine, prekršivši pravila socijalnog distanciranja koja su tada bila na snazi zbog pandemije korona virusa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar