Portparol Gasproma: Prekidamo transport ruskog gasa kroz Poljsku gasovodom "Jamal-Evropa"
Podeli vest
„Gasprom“ prekida transport ruskog gasa kroz Poljsku gasovodom „Jamal-Evropa“
„Gasprom“ prekida transport ruskog gasa kroz Poljsku, jer mu je zabranjeno da koristi poljsku deonicu gasovoda „Jamal-Evropa“, saopštio je portparol ruske kompanije Sergej Kuprijanov.
Ambasadoru Poljske u Moskvi, koji je danas pozvan u Ministarstvo spoljnih poslova Rusije, rečeno je da Moskva čeka od vlasti u Varšavi zvanično izvinjenje u vezi sa incidentom 9. maja, kada je ruski ambasador prilikom ceremonije povodom Dana pobede poliven crvenom farbom
11.05.2022
16:42
On je podsetio da su ukazom predsednika Rusije Vladimira Putina i uredbom Vlade Rusije 11. maja uvedene sankcije nizu inostranih kompanija, među kojima je i poljska EuRoPol GAZ, vlasnica poljske deonice gasovoda „Jamal-Evropa“.
„Utvrđena je zabrana obavljanja poslova i isplata u korist lica koja su pod sankcijama, a za 'Gasprom' to znači zabranu korišćenja gasovoda kompanije EuRoPol GAZ za transport ruskog gasa kroz Poljsku“, saopštila je kompanija na Telegram kanalu.
Poljska strana je u više navrata narušavala prava „Gasproma“ kao akcionara EuRoPol GAZ-a, a krajem aprila je rusku kompaniju uvrstila u sankcioni spisak, blokirajući mogućnost ostvarenja prava u vezi s akcijama i drugim hartijama od vrednosti zajedničkog preduzeća, te dobijanja dividendi, naveo je Kuprijanov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ambasadoru Poljske u Moskvi, koji je danas pozvan u Ministarstvo spoljnih poslova Rusije, rečeno je da Moskva čeka od vlasti u Varšavi zvanično izvinjenje u vezi sa incidentom 9. maja, kada je ruski ambasador prilikom ceremonije povodom Dana pobede poliven crvenom farbom
Velika Britanija suočava se sa jednim od najvećih ekonomskih potresa među razvijenim zemljama zbog sukoba na Bliskom istoku, upozorio je Međunarodni monetarni fond, navodeći da je ta zemlja "posebno izložena" rastu cena energenata zbog velike zavisnosti od proizvodnje struje iz gasa.
Dejan Pavlović, profesor blokader sa FPN-a, šokirao je javnost izjavom o utiscima sa protesta održanog na svega nekoliko metara od mesta gde je tragično stradala studentkinja Filozofskog fakulteta Milica Živković (25). Takođe, govorio je i o "autovanju" blokaderskog rektora Vladana Đokića.
Blokadersko glasilo "N1" u goste dovodi bivšeg šefa Sigurnosno-obaveštajne agencije Hrvatske Ante Leticu da govori o tome kako je predsednik Srbije Aleksandar Vučić navodna pretnja regionu i produžena ruka predsednika Rusije Vladimira Putina.
U emisiji koja je sinoć emitovana na Hrvatskoj radio televiziji (HRT) jasno se može videti koliko je Srbija vojno i ekonomski uznapredovala, uz pomoć predsednika Vučića, kada su i sami Hrvati priznali da nemaju odgovor na moćno srpsko naoružanje.
Predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je juče da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić pokrenuti društveni dijalog sa svim političkim činiocima o vanrednim parlamentarnim izborima i opštem spoljno-političkom pravcu Srbije, a da bi prema njenim informacijama ti razgovori mogli da počnu već u petak.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Na putevima u Republici Srbiji očekuje se značajno povećanje intenziteta saobraćaja, kao i pojačane migracije međunarodnih posetilaca i turista u periodu od 3. do 7. aprila, uoči i za vreme proslave katoličkog Uskrsa.
Novo Hopovo spada u red najznačajnijih manastira Fruške gore i to ne samo zbog istorijskog i duhovnog značaja za naš narod, već i zbog toga što se pod njegovim svodovima vekovima nalaze najstarije mošti koje se čuvaju u Srbiji.
Zaduživanje kod ''kamataša'' neretko dovodi do zločina koji su posledica pritisaka onih koji se nađu u bezizlaznoj situaciji i nemogućnosti da vrate pozajmljeni novac. Kako kaže Blažo Marković, mnogi od njih, neretko, jedini izlaz vide u nasilju.
Glumica Dakota Džonson šokirala je javnost priznanjem da je jednu od uloga izgubila samo zato što je odlučila da se rukuje sa članovima kreativnog tima na audiciji.
Amazon MGM Studios objavio je juče na svom Jutjub kanalu prvi zvanični trejler za dugoočekivani igrani film "Masters of the Universe" (Gospodari svemira).
Lale važe za jedne od najlepših prolećnih cvetova, ali često brzo izgube svežinu kada se stave u vazu. Ipak, postoji jednostavan način da im produžite trajanje i učinite da duže izgledaju sveže i lepo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar