ŠOK TVRDNJA RUSKIH SNAGA, OBJAVILI I MAPE: Britanski oficiri aktivno rukovode operacijama Oružanih snaga Ukrajine (FOTO)
Podeli vest
Britanski rezervni oficiri na tajnim zadacima i dalje redovno učestvuju u upravljanju ukrajinskom vojskom na prvim linijama fronta, kao i u koordinaciji aktivnosti različitih snaga uz pomoć obaveštajnih podataka NATO-a, rekli su pripadnici ruskih snaga bezbednosti pozivajući se na svoje izvore u Oružanim snagama Ukrajine
Ministri spoljnih poslova Grupe sedam (G7) bogatih nacija sastaće se danas u nemačkom letovalištu Vajzenhaus na Baltičkom moru da razmotre pitanje ublažavanja problema prehrambene sigurnosti, jer raste bojazan da bi rat između Rusije i Ukrajine mogao da destabilizuje Moldaviju
13.05.2022
08:53
„Britanski oficiri od početka naše specijalne vojne operacije neprekidno rade na prvoj liniji fronta, posećuju komandne punktove Ukrajinaca na najopasnijim pravcima, unose korekcije u akcije komande Oružanih snaga Ukrajine. Tako na primer, od kraja aprila do 6. maja su se ti oficiri u Zaporožju stalno kretali od jedne komande do druge, nedaleko od prve linije fronta, od Zagradovke koja je pod komandom 60. odeljenja pešadijskog bataljona komandne rezerve Oružanih snaga Ukrajine pa do Aleksandrovke“, rekao je sagovornik za Sputnjika.
Prema njegovim rečima, osim direktnog komandovanja ukrajinskom vojskom i koordinacije akcija vojske Oružanih snaga Ukrajine, Britanci „koriste sva obaveštajna sredstva NATO-a i operativno reaguju“. Izvor je naglasio da im je to pomoglo da uz upotrebu taktičkih grupa bataljona organizuju odbranu na glavnim pravcima.
Prema rečima izvora ruskih snaga, jedan od formalnih rezultata aktivnosti radne grupe engleskih oficira je mapiranje operativne situacije na ukrajinskom frontu s ciljem objavljivanja u javnosti pod okriljem Američkog instituta za proučavanje rata (ISW) sa sedištem u Vašingtonu.
"Komandovali odbranom Kijeva na dan početka ruske operacije"
Britanski rezervni oficiri su se 24. februara uputili u Kijev kako bi komandovali odbranom ukrajinske prestonice u trenutku kada se gradu približila ruska vojska, izjavili su ruski obaveštajci pozivajući se na svoje izvore u Oružanim snagama Ukrajine.
„Izvor iz Oružanih snaga Ukrajine je rekao da su se Britanci, nakon ofanzive ruske vojske 24. februara na Kijev, a koji su pomagali obaveštajnom štabu ATO (antiteroristička operacija) u Kramatorsku, premestili u Kijev kako bi rukovodili odbranom grada iz štaba koji se nalazio na teritoriji škole broj 72“, rekao je on.
Početkom februara pomagali su vojsci Ukrajine u Donbasu na prikupljanju obaveštajnih podataka.
Vojnici Donjecke i Luganske Narodne Republike su od početka februara 2022. godine više puta izjavljivali da u Donbas, u zonu ratnik sukoba, dolaze instruktori i strani plaćenici, među kojima su i Britanci. O tome su pisali i britanski mediji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
petar
pre 3 godine
Pa i ja mogu da objavim mape kako "romulanci" is Star Treka komanduju ruskim trupama , pa zbog problema u jeziku ovoliko grese.... ko veruje u ovu dezinformaciju o britanskim oficirima naivan je ko segedinska sobarica! ( a ako je nekim cudom i istina e onda ispadose NATO oficiri bolji od ruskih)
pa braco Rusi ako imate kordinate rokni te im jednu bombicu i kraj ya britanca PSETO ratai sve strance koje uhvatite nema sud yna se pred streljacki sroj
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Sjedinjene Američke Države su signalizirale predsedniku Volodimiru Zelenskom da Ukrajina mora da prihvati američki nacrt okvira za okončanje rata sa Rusijom, potvrdile su danas za Rojters dve osobe upoznate sa situacijom.
Ministri spoljnih poslova Grupe sedam (G7) bogatih nacija sastaće se danas u nemačkom letovalištu Vajzenhaus na Baltičkom moru da razmotre pitanje ublažavanja problema prehrambene sigurnosti, jer raste bojazan da bi rat između Rusije i Ukrajine mogao da destabilizuje Moldaviju
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Antisrpski mediji "N1" izveštava sa nepostojećeg skupa podrške predvodniku blokada Radivoju Jovoviću, inače članu Pokreta slobodnih građana (PSG) koji se nalazi u kućnom pritvoru nakon pokušaja da izvede nasilni poduhvat u Novom Sadu.
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar