• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer.rs/Tanjug

15.06.2022

15:53

"Turkiš Erlajns" menja ime!

Vesti

"Turkiš Erlajns" menja ime!

Podeli vest

"Turkiš erlajns" će leteti pod nazivom "Türk Havayollari"

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan najavio je danas da će nacionalna aviokompanija svoje međunarodne letove obavljati pod nazivom "Türk Havayollari", umesto pod dosadašnjim nazivom "Turkiš Erlajns" (Turkish Airlines).

Do ovog poteza dolazi pošto su turske vlasti u okviru jačanja nacionalnog brenda zemlje preduzela simboličan korak, promenivši naziv države iz "Turkey" u “Turkiye“ u svim komunikacijama i aktivnostima na međunarodnom nivou, prenosi agencija Anadolija.

Tragom zahteva iz Ankare, u Ujedinjenim nacijama (UN) je 1. juna naziv zemlje “Turkey“ zamenjen sa “Turkiye“.


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Plenumi kao batinaši u mafiji! Evo kako lažima i manipulacijama pokušavaju da destabilizuju institucije Srbije! (FOTO/VIDEO)
Politika

Plenumi kao batinaši u mafiji! Evo kako lažima i manipulacijama pokušavaju da destabilizuju institucije Srbije! (FOTO/VIDEO)

U Srbiji već mesecima traju studentski protesti koje pojedini politički akteri i interesne grupe koriste kako bi svesno manipulisali mladima i širili lažne narative. Najnoviji primer je slučaj Marije Zarubice, službenice Republičkog geodetskog zavoda (RGZ), koja je pokušala da zloupotrebi aktuelne proteste za ostvarivanje ličnih interesa.

13.03.2025

15:02

Društvo

Doneta nova odluka oko kamatne stope! Oglasila se NBS
Društvo

Doneta nova odluka oko kamatne stope! Oglasila se NBS

Izvršni odbor Narodne banke Srbije odlučio je na današnjoj sednici da referentnu kamatnu stopu zadrži na nivou od 5,75%, kao i da na nepromenjenim nivoima zadrži kamatne stope na depozitne (4,5%) i kreditne olakšice (7,0%).

13.03.2025

15:45

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Da li se priznaje poništeni penal Atletiko Madrida? UEFA izdala hitno saopštenje, evo objašnjenja!
Fudbal

Da li se priznaje poništeni penal Atletiko Madrida? UEFA izdala hitno saopštenje, evo objašnjenja!

UEFA je zvanično objasnila diskutabilnu odluku da poništi gol Hulijana Alvareza u penal seriji protiv Real Madrida (4:2)! Evropska kuća fudbala potvrdila je da je argentinski napadač načinio dvostruki dodir prilikom izvođenja penala, što je prema pravilima nedozvoljeno, ali je istovremeno najavila da će pokrenuti razgovore sa Međunarodnom federacijom fudbalskih asocijacija (FIFA) i Međunarodnim odborom zaduženim za utvrđivanje propisa u fudbalu (IFAB) o potencijalnoj reviziji ovog pravila.

13.03.2025

16:11

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set