• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Novosti

29.06.2022

15:24

SIRIJA PRIZNALA DONJECKU I LUGANSKU NARODNU REPUBLIKU!

Vesti

SIRIJA PRIZNALA DONJECKU I LUGANSKU NARODNU REPUBLIKU!

Podeli vest

Sirija je priznala nezavisnost i suverenitet DNR i LNR

Sirija je priznala nezavisnost i suverenitet Donjecke i Luganske narodne republice (DNR i LNR), saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova te zemlje.

"Sirijska Arapska Republika odlučila je da prizna nezavisnost i suverenitet Donjecke Narodne Republike i Luganske Narodne Republike“, navodi se u saopštenju sirijskog Ministarstva spoljnih poslova koje je objavila sirijska državna agencija SANA. Predsednik Sirije Bašar el Asad je 16. juna 2022. godine rekao da su Amerikanci ti koji kontrolišu džihadiste u njegovoj zemlji i neonaciste u Ukrajini.

- To znači da se Rusija i Sirija bore protiv istog neprijatelja, jer i jedne i druge teroriste i neonaciste kontroliše ista država, SAD - rekao je sirijski lider.

On je tada na sastanku sa zamenikom predsednika Državne dume Dmitrijem Sablinom i delegacijom Donjecke Narodne Republike, istakao da se glavna i najveća bitka vodi protiv politike hegemonije koju sprovodi Zapad. Asad je tada čestitao delegaciji DNR oslobođenje većeg dela republike i rekao da će naložiti Ministarstvu spoljnih poslova da započne proceduru za zvanično priznanje DNR i LNR.

 

Foto: Reuters

Dmitrij Peskov

Dmitrij Peskov, portparol ruskog predsednika Vladimira Putina je tada rekao da će Moskva pozdraviti priznanje DNR i LNR od strane drugih zemalja, posebno od prijateljske Sirije. Asad je prilikom sastanka sa Sablinom dodao i da Zapad sebe smatra centrom i nastoji da vlada svetom u skladu sa svojim interesima. On je pozvao "zemlje koje brane svoj suverenitet da grade snažne odnose kako bi se međusobno pomogle u jačanju sopstvenih pozicija i ostvarivanju interesa svojih naroda".

Podsećamo, ruski predsednik Vladimir Putin se u februaru, posle vanrednog sastanka Saveta bezbednosti Rusije, obratio građanima i izjavio da smatra da je neophodno doneti odluku o momentalnom priznavanju suvereniteta LNR i DNR.

Uskoro opširnije na informer.rs

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set