• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

02.07.2022

19:11

MOŽE LI BAJDEN DA POBEDI ILI SE TRAMP VRAĆA NA VELIKA VRATA! Evo šta kažu istraživanja!

Informer/Fotomontaža

Vesti

MOŽE LI BAJDEN DA POBEDI ILI SE TRAMP VRAĆA NA VELIKA VRATA! Evo šta kažu istraživanja!

Podeli vest

Bivši američki predsednik Donald Tramp vodi ispred Džoa Bajdena u potencijalnom revanšu na predsedničkim izborima 2024. godine, pokazala su poslednja istraživanja „Emerson koledža“

U istraživanju koje je sprovedeno 28. i 29. juna Tramp je dobio podršku 44 odsto birača, dok je Bajden na 39 odsto. Za nekog drugog kandidata glasalo bi 12 odsto ispitanika, dok je pet odsto i dalje neodlučno, prenosi RT.

Donald Tramp je uspeo da zadrži podršku u odnosu na isto istraživanje sprovedeno u maju, dok je Bajden pao sa 42 odsto koliko je imao u maju.

Istraživanjem je utvrđeno da većina Amerikanaca ne odobrava rad predsednika Džozefa Bajdena (53 odsto), Kongresa (70 odsto) i Vrhovnog suda (54 odsto). Sa druge strane, Bajdenov rad odobrava 40 odsto ispitanika, što je porast od dva odsto u odnosu na prethodni mesec.

Na novembarskim izborima za Kongres, koji se održavaju na sredini mandata, 46 odsto ispitanika namerava da glasa za republikanske kandidate, dok će 43 odsto dati glas demokratskim kandidatima. To je sličan rezultat kao prethodnog meseca, kada je odnos bio 45 prema 42 za republikance.

Iako je više puta sugerisao da će se ponovo kandidovati za predsednika SAD 2024. godine, Donald Tramp to još nije objavio.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set