SPREMAJU SE ZA RAT PROTIV NAS OD 2014. GODINE! Putin razobličio NATO i poručio: Znamo dobro iz ČIJE KUHINJE sve ovo dolazi!
Podeli vest
Vladimir Putin osvrnuo se na NATO samit održan u Madridu koji je obeležen retorikom, ali i priznanjem da je NATO bio svestan da je sukob sa Rusijom realan još 2014. godine i da Moskva predstavlja direktnu pretnju sigurnosti Alijanse
- Informacije da se NATO sprema za sukob sa Rusijom još od 2014. godine nisu nove za nas. To objašnjava našu odlučnost da zaštitimo naš interes. Odavno tragaju za spoljnim neprijateljem, pretnjom koja će okupiti sve njihove saveznike, i ovo se odnosi na Ameriku - rekao je Vladimir Putin.
Specijalna vojna operacija Rusije. Ukrajinske snage izgubile su od početka operacije oko 50 odsto teškog naoružanja. Tokom prethodnog dana ruska vojska je uništila ukrajinske tehnološke objekte za preradu nafte i skladišta goriva u Kremenčugu i Lisičansku. Donjeck pod udarom ukrajinskih granata takozvanog NATO kalibra od 155 milimetara
20.06.2022
22:46
Ruski predsednik je istakao da Iran nije bila dobra zemlja za tu "ulogu", i da je Rusija bila mnogo bolje rešenje.
- Amerikanci vide šansu da okupe sve saveznike u novom istorijskom periodu, i nema tu ničeg novog za nas. Ovo je samo dokaz za ono što govimo već dugo, NATO je relikt prošlosti - perioda Hladnog rata. Godinama govore kako se NATO promenio, da je postala politička Alijansa, ali sve vreme pokušavaju da pronašu razlog da savez opstane kao vojna organizacija, i to je upravo ono što rade sada - objasnio je ruski predsednik.
Putin se osvrnuo i na forsiranje NATO da Ukrajina mora da pobedi u ratu.
- Ukrajina je nekada održavala dobre razgovore sa nama, nekada lošije, ali smo nekako uspeli da postignemo određene dogovore. Međutim, oni su nakon svega uvek uspevali da nađu razlog da to ne ispoštuju. Poziv NATO Kijevu da se bori i da ne pristaje na pregovore samo dokazuje našu tvrdnju da Zapad i NATO uopšte ne zanima Ukrajina i interes za ukrajinske ljude, već je njihov cilj da zaštite sopstvene interese. Drugim rečima, NATO i vodeće članice koriste Ukrajinu i ukrajinski narod kako bi ojačali svoje pozicije i ulogu u svetu - rekao je Vladimir Putin.
Ruski predsednik nije direktno optužio lidere, već njihove ambicije za hegemonizmom u pravom smislu te reči i njihove imperijalističke ambicije za trenutnu situaciju u svetu.
- To je sve što zapravo žele. To je ono što godinama govore o svojoj "izuzetnosti" kada pokušavaju da impresioniraju međunaodnu zajednicu govoreći da su svi koji nisu sa njima - protiv njih, sve to dolazi iz jedne iste kuhinje. Ništa od ovoga nije novo za nas - istakao je Vladimir Putin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Neprijateljski odnos zapadnih zemalja prema Rusiji posledica je toga što je Moskva osujetila njihove planove u vezi sa Ukrajinom, izjavio je bivši analitičar CIA Lari Džonson u emisiji na jednom Jutjub kanalu.
Specijalna vojna operacija Rusije. Ukrajinske snage izgubile su od početka operacije oko 50 odsto teškog naoružanja. Tokom prethodnog dana ruska vojska je uništila ukrajinske tehnološke objekte za preradu nafte i skladišta goriva u Kremenčugu i Lisičansku. Donjeck pod udarom ukrajinskih granata takozvanog NATO kalibra od 155 milimetara
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Blokaderska glumica Svetlana Ceca Bojkovića je do pre samo četiri, pet godina, dok joj je muž bio ambasador, sa oduševljenjem dočekivala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, hvalila je vlast i sve joj je bilo bajno i krasno, da bi sada kada on više nije na toj funkciji počela najstrašnije da napada svoju zemlju, ali i narod.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom predstavljanja programa Srbija 2030 govorio i o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova.
U opozicionoj emisiji "Utisak nedelje", koja promoviše blokadersku politiku, gostuje sin Predraga Markovića, potpredsednika SPS-a, i brat glumice Mione Marković, glavne blokaderke - Vukan Marković.
Više tužilaštvo u Beogradu, posebno odeljenje za Visokotehnološki kriminal (VTK), dalo je nalog policiji za identifikaciju lica koje je pretilo Vučiću i njegovoj porodici, ali i hapšenje.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Danas se na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" u Palati Srbije govorilo i o platama i penzijama, kao drugim ekonomskim aspektima važnim za našu zemlju.
Danas se na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" u Palati Srbije obratila i ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i tom prilikom istakla da neće biti nestašice nafte, kao i da je neophodno rekonstruisati čak 1.000 kilometara dalekovoda.
U Gradskoj opštini Obrenovac danas je organizovana podela besplatnih dečijih auto-sedišta za roditelje sa teritorije opštine, kojoj su prisustvovali i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i Agencije za bezbednost saobraćaja.
Er Srbija je danas saopštila da je naredni evakuacioni let koji nacionalna avio-kompanija organizuje u saradnji sa Ministarstvom spoljnih poslova i Vladom Republike Srbije predviđen za sutra, 8. mart, iz Dubaija sa međunarodnog aerodroma Al Maktoum (DWC), avionom erbas A330-200, koji prima 260 putnika.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Belmuž, starinsko jelo iz pirotskog kraja, pravi se od svega nekoliko sastojaka, ali zahteva strpljenje i stalno mešanje, zbog čega su ga spremali muškarci.
Bivša rijaliti učesnica Miljana Kulić javno je iznela detalje ugovora Maje Marinković i otkrila da je starleta imala poseban uslov za ulazak "Elitu 9".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar