KINA PREKIDA ĆUTANJE, JEDNA ČLANICA JE ULJEZ U NATO!? "Neko, u samom srcu Alijanse, stvara globalnu imperiju"... SVE KAKO BI DOBIO ZALEĐINU OD RUSIJE!?
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države su izgubile jasno definisana merila u razvoju i ulaze u period nacionalne degradacije
Ovo mišljenje su izneli autori publikacije kineskog zvaničnog medija "Global Timesa", za emitovanje na engleskom jeziku.
Evropska unija mora da se pripremi za potencijalnu potpunu obustavu isporuka ruskog gasa, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen
06.07.2022
14:32
- Degradacija za SAD tek počinje. Da bi se situacija promenila, biće potrebne sistemske reforme u političkoj, kulturnoj, ekonomskoj i socijalnoj sferi.
Analitičari primećuju da, uprkos jasnoj potrebi za promenama, u Sjedinjenim Državama „nažalost ne postoji nijedna politička figura sposobna da povede pokret u pravom smeru”.
- Bajdenova administracija je ubrzala pad Sjedinjenih Država - naglašavaju oni i dodaju:
Foto: AP/Photo
- Američka elita više voli da rešava domaće krize izazivanjem sve većih globalnih preokreta - kaže se u članku.
„SAD su postale najveća pretnja globalnoj bezbednosti"
Sadašnje rukovodstvo Bele kuće, prema kineskim stručnjacima, „troši preterane napore i poklanja previše pažnje merama za jačanje kohezije sa saveznicima protiv Rusije, koristeći u tu svrhu rusko-ukrajinski sukob i pokušavajući da stvori male grupe za suprotstavljanje Kini.”
Ocenjujući najnovije odluke NATO-a na samitu u Madridu, ruski sinolog (stručnjak za kineska pitanja) Nikolaj Vavilov veruje da će „raspoređivanje moćne NATO grupe u istočnoj Evropi dovesti do slabo shvaćenog i važnog efekta" – Rusija će jednostavno biti prinuđena da ima bliske savezničke odnose sa Kinom. Neko u samom srcu Alijanse zapravo stvara globalnu kinesku imperiju u kojoj će imati pouzdanu zaleđinu u vidu Rusije.
Ali šef evropske diplomatije Žozep Borel skeptičan je u pogledu izgleda rusko-kineske saradnje, čak i ako Moskva preuzme ulogu „mlađeg partnera“ Pekingu. Razlog za to je, smatra evropski komesar, zavisnost Ruske Federacije od zapadnih tehnologija, koja je šest puta veća nego od kineskih tehnologija.
- Neko bi se mogao zapitati da li ove sankcije zaista utiču na rusku ekonomiju. Jednostavan odgovor je da. Rusija izvozi mnogo sirovina, ali je prinuđena da uvozi mnogo proizvoda sa visokom dodatom vrednošću koje ne proizvodi kod kuće. Što se tiče naprednih tehnologija, Rusija 45 odsto zavisi od Evrope i 21 odsto od SAD. Za Kinu, ova cifra je samo 11 odsto - rekao je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel u članku za japansko izdanje Jomiuri.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo je zaoštrio retoriku o Grenlandu, insistirajući da arktičko ostrvo, koje je poluautonomna teritorija Danske, mora da postane deo Sjedinjenih Američkih Država.
Britanski premijer Kir Starmer je u pregovorima sa evropskim saveznicima o raspoređivanju vojnih snaga na Grenlandu, kako bi ublažili bezbednosne strahove američkog predsednika Donalda Trampa, i kako bi se suprotstavili rastućoj pretnji kineske i ruske vojske, saopštio je danas izvor iz britanske vlade.
Evropska unija mora da se pripremi za potencijalnu potpunu obustavu isporuka ruskog gasa, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Posle poteza Vašingtona prema Venecueli, Grenlandu i Iranu, postaje jasno da američka spoljna politika ne staje na tim tačkama. Prema oceni političkog analitičara Ivana Starodubceva, sledeća meta strateškog pritiska logično je – Turska.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i njihovu navodnu listu. Koemnta na ovu temu je dao i narodni poslanik - Nebojša Bakarec.
Ministarstvo unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija izdalo je danas obaveštenje u vezi sa ulaskom u AP Kosovo i Metohija, nakon stupanja na snagu tzv. zakona o strancima, a u obaveštenju su navedena pravila za ulazak u AP KiM i posledice u slučaju nepoštovanja tih pravila.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Među učesnicima Exatlona tenzije rastu iz epizode u epizodu, a u večerašnjoj one su kulminirale. Atmosfera na poligonima bila je gotovo električna, a napetost između Plavih i Crvenih dostigla je vrhunac.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Filmska pljačka dogodila se sinoć na Zvezdari kada su četvorica nepoznatih muškaraca opljačkali prodavnicu i tom prilikom povredili sina vlasnika lokala (29) koji je državljanin Kine.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Policija u Staroj Pazovi sinoć je zaustavila 33-godišnjeg muškarca koji je vozio BMW pod dejstvom alkohola i kokaina, bez vozačke dozvole, bez lične karte i sa kesicama droge u džepu, i automobilu.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Naprskate se ujutru, a već posle ručka, ništa? Ovi parfemi za 2026. godinu obećavaju ono što većina ne može: miris koji traje satima i ne nestaje sa kože.
Prema drevnim feng šui učenjima, postoji jedna stvar koju mnogi nesvesno drže pored vrata, a koja se smatra posebno lošim znakom i privlači nesreću u dom.
Uz četiri praktična saveta udahnite svom laptopu novi život bez velikih troškova. Ovaj vodič pokazuje jednostavne nadogradnje koje će uređaj učiniti bržim i pouzdanijim.
Dijana Sidvi (23) je provela nekoliko meseci u luksuzu pored izuzetno uspešnog partnera koji joj je plaćao sve račune i redovno davao džeparac. I dok su mnogi zamišljali bajku, njena priča ubrzo je krenula neočekivanim putem i kraj nije bio ni približno onakav kakav je Dijana zamišljala.
Marija Kulić, majka rijaliti učesnice Miljane Kulić, odlučila je da stavi tačku na spekulacije o Miljaninom ugovoru koje su se poslednjih dana pojavile.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar