NEMAČKA SE SPREMA KAO DA ĆE RAT! Prave se kolektivni smeštaji za one koji nemaju para za račune, gradovi formiraju krizne štabove i spemaju se za "sve vanredne scenarije"!
Podeli vest
Vlasti nemačkih gradova formiraju krizne štabove i razvijaju planove kako bi omogućili grejanje građanima koji tokom predstojeće zime ne budu mogli da plaćaju račune, piše nemački tabloid Bild
Vlasti Ludvigshafena, u nemačkoj državi Rajna-Palatinat, planiraju da organizuju kolektivni centar u sportskoj hali gde bi građani koji ne mogu da se izbore sa poskupljenjem gasa i struje mogli da se zagreju.
Nemačka strahuje ša će se događati od 11. jula i da li će Putin "osvetničkim potezom" gurnuti celu Evropu u duboku recesiju
10.07.2022
12:33
- Trenutno se pripremamo za sve vanredne scenarije za jesen i zimu - rekla je gradonačelnica Juta Štajnruk za Bild.
Razmatra se preuređenje sportskog centra "Fridrih Ebert Hale" u Ludvigshafenu, koji je donedavno služio kao vakcinalni centar, a Bild navodi da sličan plan postoji i u Nojštatu, Frankentalu i Landauu. Drugi planovi za uštedu energije uključuju gašenje rasvete u javnim zdanjima i isključivanje semafora tokom noći.
U Rendsburgu je otkazano pravljenje tradicionalnog božićnog klizališta. Portparolka gradskih vlasti je rekla da rashladne jedinice troše mnogo struje i da bi bilo neodgovorno trošiti energiju zbog predviđene nestašice gasa.
Nemačke vlasti već mesecima pozivaju stanovništvo da štedi struju kako bi se do zime napunila skladišta gasa. Nemačka je u velikoj meri zavisna od gasa iz Rusije, ali su zbog sankcija isporuke smanjene. Kapaciteti postrojenja u Nemačkoj su u ovom trenutku popunjeni 63 odsto.
Foto: pexels.com
Nemačka će smanjiti i uličnu rasvetu... Diseldorf noću
Bild je ranije objavio, pozivajući se na prognoze Stambenog saveza, poskupljenje struje u Nemačkoj će 2022. pogoditi potrošače teže nego što se mislilo. U ovom udruženju se pretpostavlja da će dodatni troškovi za domaćinstva koja čini jedno lice biti 2.700 € godišnje, a za četvoročlanu porodicu - 5.000 €. Metodologija obračuna nije objašnjena u članku.
Cene energenata rastu u Nemačkoj od kraja 2021. godine, a ta dinamika se ubrzala nakon početka specijalne operacije ruske vojske u Ukrajini. Prema podacima Saveznog zavoda za statistiku Nemačke, u junu su troškovi energenata porasli za 38 odsto. Nemačka vlada takođe planira da potpuno prekine svoju zavisnost od ruskog gasa do 2024. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Hrvati su ponovo zakukali na svojoj televiziji RTL, ali ovog puta zbog rezervi zlata koje ima njihova zemlja, a koje su desetostruko manje od onih u Srbiji.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Ideolog blokadera i jedan od glavnih uzdanika rušilaca Srbije za takozvanu studentsku listu, profesor Milo Lompar, žestoko se ostrvio na predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), tajkuna Dragana Đilasa.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar