RADE ŠTA IM SE PROHTE - JER IM SE MOŽE! Lavrov o poseti Pelosi Tajvanu: Žele da dokažu da su NEKAŽNJIVI!
Podeli vest
Posetom predsednice Predstavničkog doma Sjedinjene Američke Država Nensi Pelosi Tajvanu, Vašington pokušava da dokaže celom svetu svoju nekažnjivost – radi šta mu se prohte, izjavio je u sredu šef ruske diplomatije Sergej Lavrov
- Ono u čemu se ogleda ta linija o kojoj govorimo odnosi se i na situaciju u Ukrajini, ne sumnjam u to. To je težnja da se svima dokaže njihova nekažnjivost i da im je sve dozvoljeno: rade šta im se prohte - istakao je Lavrov novinarima na kraju pregovora u Mjanmaru.
Kineski ambasador u Vašingtonu Ćin Gang osudio je, kako je navedeno, nepromišljenu, provokativnu posetu predsednice Predstavničkog doma SAD Nensi Pelosi kineskom regionu Tajvanu
03.08.2022
08:28
Kako je naglasio, ne vidi drugi razlog da se stvara takva provokacija, praktično iz vedra neba, a odlično se zna šta Tajvan znači Kineskoj Narodnoj Republici.
Pelosi je u utorak uveče doletela u Tajpej, a u sredu ujutru imala je sastanak sa šefom tajvanske administracije Cai Ing-venom. Ovo je njena prva poseta Tajvanu od 1997. godine.
Američka administracija, koju je kineski lider upozorio da "igranjem vatrom rizikuje da se opeče", uverila je Peking u svoju privrženost politici "jedne Kine", ali se ogradila od posete, rekavši da Pelosijeva sama donosi odluke.
Kina smatra Tajvan svojom provincijom i uvek se protivi svakom kontaktu između predstavnika Tajpeja i aktuelnih zvaničnika, posebno visokih zvaničnika, ili vojske iz zemalja sa kojima Peking ima uspostavljene diplomatske odnose.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski ambasador u Vašingtonu Ćin Gang osudio je, kako je navedeno, nepromišljenu, provokativnu posetu predsednice Predstavničkog doma SAD Nensi Pelosi kineskom regionu Tajvanu
Nedaleko od saobraćajne petlje "Autokomanda", u smeru ka Nišu, priključeno na saobraćajnicu "Nova 8", otvoriće se novo autobusko stajalište "Beograd (jug)". Iz tog razloga, biće uspostavljen novi režim rada linija međumesnog, prigradskog i gradskog prevoza.
Šapčani od jutros čekaju u dugačkom redu da daju krv za lečenje Vuka Matića (22) jedinog preživelog u teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se u ponedeljak dogodila na auto-putu Ruma-Šabac.
Više javno tužilaštvo u Beogradu obustavilo je postupak protiv Marka A. koji je bio osumnjičen da je učestvovao u bombaškom napadu na kuću pevača Zdravko Čolić na Dedinju.
Policija u Podgorici uhapsila je Sašu L. (36) i Nemanju M. (36) zbog sumnje da su učestvovali u organizaciji bekstva Miloša Medenice, za kojim crnogorska policija traga već mesecima.
Na svečanoj večeri u Beloj kući, gde su Donald i Melanija Tramp ugostili britanskog kralja Čarlsa III i kraljicu Kamilu, prva dama pojavila se u izdanju koje je odmah postalo glavna tema.
Pojavile su se informacije da OpenAI razmatra razvoj sopstvenog pametnog telefona, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma tržište i dovede u pitanje dominaciju platformi kao što su "App Store" i "Google Play".
Džefri Pol Arnold, novi suprug modne kreatorke Meline Džinović ima poslovnu imperiju, a zarađuje i od iznajmljivanja luksuzne jahte i to 70.000 evra nedeljno.
Jutjuber Bogdan Ilić poznatiji kao Baka Prase prokomentarisao je glasovnu poruku Dare Bubamare i najavio da će uskoro ugostiti pevačicu kod sebe u lajvu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar