• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

29.08.2022

15:54

NOVI PRESEK SA FRONTA! Uništene baze "Azova" i "Ajdara", "Vodstok" i Dnjepropetrovska oblast glavna meta ruske avijacije

printscreen twitter

Vesti

NOVI PRESEK SA FRONTA! Uništene baze "Azova" i "Ajdara", "Vodstok" i Dnjepropetrovska oblast glavna meta ruske avijacije

Oružane snage Rusije su za dan likdvidirale više od 130 militanata neonacističkih formacija Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije

Ruska avijacija je napadom visoko preciznim oružjem na komandno mesto vazduhoplovne komande „Vostok“ u području Dnjepropetrovska i skladište raketno-artiljerijskog naoružanja i municije u Hersonskoj oblasti likvidirala do 70 neonacista. Uništeno je i 14 specijalnih vojnih vozila.

Napadom visoko preciznim oružjem u Dnjepropetrovskoj oblasti, ruska vojska je uništila terenske kampove nacističkih formacija „Ajdar“ i „Azov“. Likvidirano je preko 100 militanata.

Ruska avijacija je tokom proteklog dana oborila dva ukrajinska aviona "Su-25" u Zaporoškoj oblasti i DNR.

Napadom na položaje 53. mehanizovane brigade Ukrajine i formacije „Kraken“ u području Artjomovska likvidirano je više od 30 neonacista, dok je ranjeno preko 50.

U području Nove Kahovke u Hersonskoj oblasti, ruska PVO je presrela tri ukrajinske rakete „Točka U“, kao i 21 projektil ispaljen iz višecevnih raketnih bacača „oljha“ i „hajmars“. Takođe je oboreno šest ukrajinskih dronova u DNR, Zaporoškoj i Hersonskoj oblasti.

Ruska avijacija i artiljerija su za dan uništili šest skladišta naoružanja ukrajinske vojske. Likvidirano je i devet komandnih mesta ukrajinske vojske u DNR, Nikolajevskoj i Zaporoškoj oblasti. Takođe su uništene 52 artiljerijske jedinice, ljudstvo i vojna tehnika u 142 rejona.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set