RUSI BEZ MILOSTI RAZBILI UKRAJINSKU OFANZIVU U PRAVCU NIKOLAJEV - KRIVI ROG! Upravo se oglasilo Ministarstvo odbrane RF! Krenuli su po direktnom uputstvu Zelenskog, a onda... 1.200 vojnika izgubilo život!
Podeli vest
Ukrajinske trupe pretrpele su ogromne gubitke kao rezultat poraza u ofanzivi koja je pokrenuta po ličnom uputstvu predsednika Volodimira Zelenskog, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane
Ruske snage su za dan uništile više od 1.200 ukrajinskih vojnika, navodi se u saopštenju.
Republički hidrometeorološki zavod upozorio je da se od danas do petka 2. septembra lokalno očekuju intenzivni pljuskovi sa grmljavinom i gradom
30.08.2022
11:23
Oružane snage Ukrajine pokušale su napad na pravcu Nikolajev - Krivi Rog.
„Efektivnim dejstvima ruskih trupa uništeno je 48 tenkova, 46 borbenih vozila pešadije, 37 drugih borbenih oklopnih vozila, osam pikapova sa teškim mitraljezima i više od 1.200 ukrajinskih vojnika za jedan dan“, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.
Ministarstvo odbrane je 29. avgusta uveče saopštilo da su Oružane snage Ukrajine, po direktnom uputstvu Zelenskog, pokušale da pokrenu ofanzivu u Nikolajevskoj i Hersonskoj oblasti.
Kao rezultat aktivne odbrane grupe ruskih trupa, ukrajinske jedinice su pretrpele velike gubitke. Tada je saopšteno da su gubici Oružanih snaga Ukrajine u ljudstvu iznosili više od 560 vojnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
dera
pre 3 godine
Ma nema problema , ginite , rat je , ništa to nije strašno , sad će da stigne pomoć ,............................A i tu je zelembać , upravo planira kontra ofanzivu duž celog fronta,...............ja budale !
Generalisimus najavljuje ofanzivu danima. I to kojim pravcem. Ništa iznenađenje. I onda ih Rusi sačekaju i samelju. Nemci su u WW2 bar iznenadili saveznije u kontri, u Ardenima, i naneli velike gubitke Patonovoj Trećoj armiji, pa ipak izgubili, a Komičar? Šta je postigao? Po meni, sve obrnuto. Tako je to kada državu vode amateri. Nisu to daske koje život znače.
Ruske snage pokušavaju da preseku ukrajinski front na dva dela, a takav razvoj događaja mogao bi da pokaže da Moskva računa na dug rat tokom cele 2026. godine, ocenio je penzionisani pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine i vojni analitičar Oleg Starikov.
Na pravcu ka Zaporožju ostalo je vrlo malo ozbiljno utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), zbog čega bi ruska vojska već do kraja godine mogla da izbije na prilaze velikom regionalnom centru, izjavio je ruski vojni reporter Marat Hajrulin.
Ruska vojska razvija ofanzivu na sumskom pravcu i ponovo preuzima kontrolu nad više naselja iz kojih su se ruske snage povukle tokom reorganizacije fronta 2022. godine.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp Mlađi, doputovao je u Banjaluku. Tramp Mlađi se sastao sa domaćim privrednicima kako bi razgovarao o potencijalnim ulaganjima u Republiku Srpsku. Tramp Mlađi je takođe posetio Palatu Republike, kao i porodično imanje Milorada Dodika u Bakincima.
Poslanici Skupštine Crne Gore nisu podržali inicijativu Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića da se u dnevni red današnje sednice uvrsti predlog o uvođenju srpske trobojke kao narodne i državne zastave.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (41), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
B. P, maloletnik iz Obrenovca, danas je izbo dedu Milana P. i njegovu partnerku Mirelu M, koja je kasnije podlegla povredama u bolnici. Maloletnik je par napao ispred porodičnog lokala čiji je vlasnik bio upravo Milan P.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar