ŠOKANTNO PREDVIĐANJE! ŠTA ĆE SE DOGODITI SA BRITANIJOM NAKON IZBORA NOVE PREMIJERKE?! Satanovski brutalan prema Tras
Podeli vest
Elizabet Tras je nova premijerka Velike Britanije. Politikolog, profesor, predsednik naučnog centra Instituta za Bliski istok, Jevgenij Satanovski, izrazio je mišljenje, da takav izbor neće koristiti Velikoj Britaniji
- Imaju dobre zoološke vrtove, a premijeri su sve lošiji od lošijeg. Ona je retko glupa, slabo obrazovana, agresivna. Kada zemlja koja je naš otvoreni neprijatelj ima premijera bez mozga, to je sjajno - izneo je svoj stav politikolog.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, još uvek može da spase oružane snage zemlje od potpunog poraza. Ovo je izjavio brigadni general Oružanih snaga SAD Mark Kimit, čije reči prenosi „The Wall Street Journal“
08.09.2022
21:18
Satanovski je ukazao i na militarističku retoriku nove britanske premijerke.
- Uz njenu tvrdnju na temu upotrebe nuklearnog oružja, posebno s obzirom na to da Velika Britanija nema svoje, i prisustvo de fakto američkog nuklearnog oružja, napravila je „redak“ utisak na Šojgua i Putina - dodao je on.
Britanskoj državnosti, prema mišljenju politikologa, u sadašnjim društveno-političkim uslovima preti kolaps.
- Što Engleska tone dublje, to bolje. Nije loše ni to što će se Engleska posle toga naglo raspasti, možda u njenom mandatu, možda posle njega. Slepo kopira Margaret Tačer, ali nije vredna njenog malog prsta. Ovo je apsolutno prazan rezultat sadašnje evropske demokratije i zapadne demokratije uopšte. Činjenica da demokratija zapadnog tipa, posebno britanskog tipa, proizvodi takve premijere, odličan je pokazatelj stepena njene degradacije. Gledamo ovaj film dalje - zaključio je Satanovski.
Važno je napomenuti da novi premijer Velike Britanije kombinuje dve funkcije. Pored Dauning strita, Liz Tras je i na čelu Ministarstva spoljnih poslova zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, još uvek može da spase oružane snage zemlje od potpunog poraza. Ovo je izjavio brigadni general Oružanih snaga SAD Mark Kimit, čije reči prenosi „The Wall Street Journal“
Rusija je, prema tvrdnjama ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, poručila da Ukrajina ima dva meseca da se povuče iz Donbasa, nakon čega bi rat mogao da bude završen.
Blokaderski rektor Vladan Đokić obratio se večeras sa terase Rektorata svojim nasilnim pristalicama. Između ostalog, u huškačkom govoru koji je čitao s papira, rektor je slao političke poruke, jasno ukazujući da mu je politička karijera iznad funkcije koju bi trebao da obavlja.
Bivša funkcionerka u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Crne Gore Mirjana Pajković, koja se proslavila porno skandalom, tokom gostovanja kod Ognjena Amidžića otkrila je da osniva svoju stranku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je u telefonskom razgovoru za Informer, komentarišući nasilje blokadera ispred zgrade Rektorata, da izbori možda budu i do Vidovdana, 28. juna.
Danas je UKP, u okviru istrage smrti studentkinje na Filozofskom fakultetu, ušao u protorije Rektorata, nakon čega su blokaderi pohrlili na Studentski trg i blokirali ulicu, vređajući Informer i pozivajući na linč predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas se sastaje sa potpredsednikom Saveta ministara i ministrom spoljnih poslova i međunarodne saradnje Republike Italije Antonijom Tajanijem
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Biba Struja, Ginisov rekorder iz Srbije, preminuo je u nedelju od multicentričnog glioblastoma multiforme, jednog od najagresivnijih oblika tumora na mozgu, rekao je njegov sin Dejan Pajkić.
U selu Kiloma, nadomak Kladova, sedmočlana porodica Savić živi u skromnoj kući bez osnovnih uslova, oslanjajući se na pomoć dobrih ljudi kako bi obezbedila minimum za dostojanstven život.
Pripadnici Policijske uprave u Novom Pazaru uhapsili su E. G. i F. B. zbog sumnje da su u subotu uveče, nakon fizičkog sukoba u jednoj porodičnoj kući, oštrim predmetom naneli teške telesne povrede sugrađaninu E. Š.
Dvanaestogodišnja devojčica iz Zagreba prijavila je svog oca za seksualno zlostavljanje, zbog čega je on uhapšen po odluci Županijskog suda. On je odranije poznat policiji i ima niz ozbiljnih optužbi i već je ranije bio osuđivan.
Kragujevačka policija intenzivno traga za napadačem koji je u ovom gradu, sa grupom naoružanih mladića i uz pretnje pištoljem šenlučila u jednom restoranu, napala goste i isterala ih napolje.
Serija "Katarina Velika" na Informer TV prikovala je gledaoce za ekrane, a jedan od likova o kojem će se najviše pričati u narednim epizodama je prva supruga cara Pavla Petroviča, Natalija Aleksejevna.
Glumac Slaviša Čurović (49) kaže da je razočaran zbog mnogih kolega koji su 2006. godine bili za odvajanje Crne Gore od Srbije, a sada glume u mnogim srpskim serijama.
Pevačica i voditeljka Ana Sević prisetila se svojih početaka u "Zvezdama Granda", kada je zahvaljujući oštrim savetima Dragana Stojkovića Bosanca izgradila karijeru.
Voditelj Ognjen Amidžić otvoreno je govorio o aktuelnim dešavanjima na domaćoj javnoj sceni, ali i o stanju pevačice Zorice Brunclik i svojoj porodici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar