Američki savetnik za nacionalnu bezbednost Džejk Saliven potvrdio je da su kanali komunikacije između Vašingtona i Moskve otvoreni, uprkos ratu u Ukrajini
Saliven je tokom svog obraćanja u Njujorku rekao da je u interesu SAD da održavaju kontakt sa Kremljom uz napomenu da su američki zvaničnici "svesni s kim imaju posla", prenosi BBC.
Njegova izjava usledila je za pisanjem Volstrit džurnala, koji je naveo da je Saliven razgovarao sa zvaničnicima Rusije kako bi se smanjili rizici da rat u Ukrajini eskalira u nuklearni sukob.
Navodi se da je Saliven bio u kontaktu sa savetnikom predsednika Rusije Vladimira Putina za spoljnu politiku Jurijem Ušakovim i sekretarom ruskog Saveta za bezbednost Nikolajem Patruševom, ali da tema razgovora nisu bili načini da se okonča ukrajinski sukob, prenosi Tanjug.
Bela kuća nije javno saopštila da je bilo razgovora između Salivaena i nekog visokog ruskog zvaničnika od marta, kada je američki savetnik za nacionalnu bezbednost razgovarao sa Patruševom.
Foto: Tanjug/AP
Džejk Saliven
Prošlog meseca Saliven je izjavio da bi svaka upotreba nuklearnog oružja imala "katastrofalne posledice po Rusiju", navodi BBC.
On je za američku televiziju NBC rekao da su visoki zvaničnici „izložili” obim potencijalnog odgovora SAD u neslužbenim razgovorima sa ruskim zvaničnicima.
Portparolka američkog Saveta za nacionalnu bezbednost Adrijen Votson odbila je da potvrdi izveštaj Volstrit džurnala, i rekla da „ljudi iznose mnoge tvrdnje“, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov nije želeo da komentariše navode lista da je Vašington vodio poverljive razgovore sa najvišim ruskim zvaničnicima.
Foto: Reuters
Vladimir Putin
- Nemamo šta da kažemo povodom tih navoda. Još jednom ponavljam da postoje neki istiniti izveštaji, ali uglavnom je sve čista spekulacija - rekao je Peskov na konferenciji za štampu i savetovao novinare da za komentar kontaktiraju Belu kuću ili Volstrit džurnal.
Portparolka Bele kuće Karin Žan-Pjer rekla je u ponedeljak da SAD zadržavaju pravo na otvorene kanale za komunikaciju sa Rusijom, dok je Slivan, jedan od najviših savetnika američkog predsednika, saopštio da je održavanje kontakta sa Moskvom u „interesu svake zemlje koja je pogođena ovim sukobom“, navodi BBC.
Ministri spoljnjih poslova grupe G7 (SAD, Nemačka, Italija, Francuska, Velika Britanija, Kanada, Japan) su na sastanku u nemačkom gradu Minster, a zli glasovi kažu da je u tom gradu započeo poredak u kojem države imaju centralnu ulogu jer je tu dogovaran Vestfalski mir potpisan 1648. godine, pa da bi taj grad mogao sada da bude i tačka s koje je počeo i raspad tog poretka i ulaska sveta u haos.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da Moskva ima jasan plan za završetak vojne operacije u Ukrajini, naglasivši da će svi postavljeni ciljevi biti ostvareni, ali da detalji strategije neće biti javno objavljivani.
Kompanija Canpack, poljsko-američki proizvođač aluminijumskih limenki procenjen na oko 700 miliona dolara, našla se u centru ozbiljnog udara nakon što je ruskim predsedničkim ukazom prebačena pod spoljašnje upravljanje, tj. kontrolu ruske vlade.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Nikita Petrovic
pre 3 godine
staljino-ruzvetlovsko čerčilska modularija živi,samo da se odredi gde će biti armirano betonski zid na starom i umornom evropskom tlu nak nak antihrist tek dolazi bob dilan odpeva i odbi nobelovu nagradu,informer pres udri cenzuru
Ministri spoljnjih poslova grupe G7 (SAD, Nemačka, Italija, Francuska, Velika Britanija, Kanada, Japan) su na sastanku u nemačkom gradu Minster, a zli glasovi kažu da je u tom gradu započeo poredak u kojem države imaju centralnu ulogu jer je tu dogovaran Vestfalski mir potpisan 1648. godine, pa da bi taj grad mogao sada da bude i tačka s koje je počeo i raspad tog poretka i ulaska sveta u haos.
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Možda bi neko na njenom mestu postupio drugačije, ali gest mlade Prokupčanke, koja je želela da ostane anonimna, dokaz je i vaspitanja, poštenja i odgovornosti.
Crnogorska policija na graničnom prelazu Šćepan Polje, prilikom ulaska u Crnu Goru, uhapsila je D.C. (35), državljanina Republike Srbije, koji se nalazio kao saputnik u vozilu.
Zaječarski Viši sud 15. maja izrekao presudu okrivljenima za jedno od najmonstruoznijih ubistava, ubistvo rudara, Dejana Paunovića. Njegova žena Slađana Paunović koja stoji iz planiranja zločina osuđena je na 20 godina robije. "Crna udovica" nije jedina koja leži kaznu za najkrvavija krivična dela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar