(VIDEO) TURSKA POLICIJA: UHAPŠENA ŽENA KOJA JE POSTAVILA BOMBU, ZNAMO ZA KOGA RADI!
Podeli vest
Turska policija uhapsila je osobu osumnjičenu za podmetanje bombe koja je juče eksplodirala u pešačkoj zoni u centru Istanbula, usmrtivši najmanje šestero i ranivši više desetina ljudi
Bomba je eksplodirala juče oko 16:20 po lokalnom vremenu u aveniji Istiklal, ulici s brojnim kafićima, restoranima, bioskopima i prodavnicama. Prema trenutno dostupnim podacima, u eksploziji je poginulo najmanje šest osoba, a 81 je osoba ranjena.
Turski ministar pravde Bekir Bozdag rekao je da je za eksploziju u centru Istanbula osumnjičena žena, koja je, prema njegovim rečima, sedela na klupi 45 minuta, a zatim ustala. Posle toga je odjeknula eksplozija
13.11.2022
21:01
Erdogan: Kukavički napad
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan osudio je "kukavički napad". "Prve informacije upućuju na zaključak da je reč o terorizmu", rekao je Erdogan. Niko za sada nije preuzeo odgovornost za napad.
Jutros je ministar unutrašnjih poslova Sulejman Sojlu izjavio je, prema izveštaju državne televizije TRT, da je policija uhapsila osobu koja je podmetnula bombu. Osumnjičena osoba je povezana sa zabranjenom Kurdskom radničkom partijom (PKK), a ministar Sojlu zapretio je osvetom, naveo je TRT.
U EU i SAD-u PKK ima status terorističke organizacije, napominje agencija DPA. Avenija Istiklal bila je meta terorističkog napada i 2016. godine, kada je bombaš samoubica ubio četvoro ljudi i ranio njih 39. Turska je vlada tada objavila da je napadač povezan sa Islamskom državom, ali ona nije preuzela odgovornost, ističe DPA.
Ministar: Žena 40 minuta sedela na klupi. Eksplozija je nastupilanedugo nakon što je ustala
Turski ministar pravosuđa Bekir Bozdag rekao je jučer televiziji A Haber da se istražuje žena koja je oko 40 minuta sedila na klupi pokraj mjesta eksplozije. Do eksplozije je došlo samo nekoliko minuta nakon što je otišla.
Podsetimo, na snimku sa nadzorne kamere, koja je uhvatila trenutak eksplozije, vidi se torba pokraj klupe na prometnoj aveniji Istiklal u centru Istanbula.
Vlasnik restorana u blizini mesta gdje je eksplodirala bomba rekao je da je čuo eksploziju i video ljude kako trče. Desetine mušterija u njegovom restoranu, uključujući žene i decu, uspaničili su se i počeli da vrište, piše AP.
On je rekao je da je zatvorio restoran, strahujući da bi moglo doći do nove eksplozije, i pokušao smiriti goste. Nakon otprilike 15 do 25 minuta ugledao je policiju pa je organizovao da gosti i zaposlenici napuste objekt u manjim grupama.
Potpredsednik Turske Fuat Oktaj rekao je kako vlasti eksploziju u Istanbulu, u kojoj je poginulo najmanje šestoro ljudi, smatraju terorističkim napadom, javlja državna novinska agencija Anadolu.
"Smatramo da se radi o terorizmu jer je napadač, za kog smatramo da se radi o ženskoj osobi, detonirao bombu", rekao je Oktay.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pet osoba je izvučeno iz ruševina i kolima hitne pomoći prevezeno u obližnje bolnice nakon eksplozije u kojoj su srušene dve zgrade u okrugu Fatih, u evropskom delu Istanbula, javljaju truski mediji.
Turski ministar pravde Bekir Bozdag rekao je da je za eksploziju u centru Istanbula osumnjičena žena, koja je, prema njegovim rečima, sedela na klupi 45 minuta, a zatim ustala. Posle toga je odjeknula eksplozija
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp Mlađi, doputovao je u Banjaluku. Tramp Mlađi se sastao sa domaćim privrednicima kako bi razgovarao o potencijalnim ulaganjima u Republiku Srpsku. Tramp Mlađi je takođe posetio Palatu Republike, kao i porodično imanje Milorada Dodika u Bakincima.
Poslanici Skupštine Crne Gore nisu podržali inicijativu Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića da se u dnevni red današnje sednice uvrsti predlog o uvođenju srpske trobojke kao narodne i državne zastave.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (41), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
B. P, maloletnik iz Obrenovca, danas je izbo dedu Milana P. i njegovu partnerku Mirelu M, koja je kasnije podlegla povredama u bolnici. Maloletnik je par napao ispred porodičnog lokala čiji je vlasnik bio upravo Milan P.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar