Vrela lava sa temperaturom od 1000 stepeni Celzijusa se kotrlja niz padine, a to je stanje koje se po pravilu primećuje pre snažne erupcije, rekao je direktor Instituta za vulkanologiju i seizmologiju
20.11.2022
09:30 >> 09:40
„Mislim da se Rusija može suočiti sa crnim labudom u svojoj zemlji, i to može doprineti našem uspehu sa Krimom“, rekao je on, dodajući da postoji „i vojna opcija sa nekom vrstom kombinacije snaga, resursa i još nečim.”
„Možemo zakoračiti na Krim, na primer, do kraja decembra“, dodao je Gavrilov.
Na pitanje kakva bi se vrsta "crnog labuda" mogla desiti u narednim mesecima, Gavrilov je sugerisao da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da „nestane" iz nekog razloga, fizičkog ili političkog“.
Ponavljajući prethodnu izjavu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog, Gavrilov je rekao da će Kijev nastaviti pregovore sa Rusijom „tek kada budu spremni da napuste naše teritorije“.
Izražavajući optimizam u pogledu šansi Ukrajine u ratu, Gavrilov je izjavio: „Osećam da će do kraja proleća ovaj rat biti gotov."
Krim se odvojio od Ukrajine i glasao za pridruživanje Rusiji ubrzo nakon puča u Kijevu 2014. godine. U julu je bivši ruski predsednik Dmitrij Medvedev rekao da će se odbijanje „Ukrajine ili bilo koje države NATO-a“ da Krim prihvati kao deo Rusije smatrati ozbiljnom pretnjom.
Početkom oktobra, Donjecka i Luganska narodna republika, kao i bivše ukrajinske oblasti Zaporožje i Herson, postale su deo Rusije nakon referenduma na kojima je većina lokalnog stanovništva glasala za pridruživanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prosto su neverovatna fantaziranja Kievski budaletina. Do karaja godine u totalnom mraku bez struje vode i grejanja u celoj Ukraini a ovaj fantazira o zauzimanju Krima .
Rusija je zadržala prednost u sukobu sa Ukrajinom i spremna je da nastavi borbena dejstva sve dok ne ostvari svoje ciljeve, saopštila je američka Nacionalna obaveštajna služba.
Na pravcu ka Zaporožju ostalo je vrlo malo ozbiljno utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), zbog čega bi ruska vojska već do kraja godine mogla da izbije na prilaze velikom regionalnom centru, izjavio je ruski vojni reporter Marat Hajrulin.
Vrela lava sa temperaturom od 1000 stepeni Celzijusa se kotrlja niz padine, a to je stanje koje se po pravilu primećuje pre snažne erupcije, rekao je direktor Instituta za vulkanologiju i seizmologiju
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako Informer nezvanično saznaje iz izvora bliskog istrazi, iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar