Plašeći svet Republikom Srpskom koja je ustavna kategorija, premijer tzv. Kosova Aljbin Kurti samo traži alibi za neispunjavanje svojih međunarodnih obaveza čime produbljuje krizu i odgađa rešenje, izjavio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik
"Republika Srpska ima svoju vlast koju dobija na demokratskim izborima i njena politika nije navođena sa strane, pa ni iz Beograda kako sugeriše Kurti", istakao je Dodik u izjavi za Srnu upitan da prokomentariše izjavu Kurtija da zbog, kako je rekao, "gorkog iskustva" iz BiH neće dopustiti formiranje zajednice srpskih opština na Kosmetu, jer ne želi da Srbija "kopira model" Republike Srpske.
Ukazao je da se potpisom na Briselski sporazum Priština obavezala da će formirati zajednicu srpskih opština, što Kurti uporno odbija, i što nema nakakve veze s Republikom Srpskom niti Srbijom. Dodik je rekao da je Kurtijevo opterećenje Beogradom i uporno traženje krivice u Beogradu potpuno razumljivo ako se zna da je svoju lažnu državu ukrao od Srbije i sada bi da po regionu viče "držte lopova".
"Republiku Srpsku stotinama godina naseljavaju Srbi u najvećem broju, baš kao što su naseljavali i Kosovo i Metohiju dok neko nije odlučio da se poigra srcem srpske državnosti naseljavajući Albance u južnu srpsku pokrajinu.
Nasilnim otcepljenjem od matice, mimo svih međunarodnih pravila, prostim glasanjem u skupštini, Kurtijeva lažna država proglasila je nezavisnost koju ni do danas nije priznao najveći broj država sveta, među kojima je i BiH i dok je Republike Srpske ta odluka se neće menjati", naveo je predsednik Srpske.
Podsetio je da Republika Srpska ispunjava svoje međunarodne obaveze, zalaže se za mir kako u BiH tako i u regionu i ni na koji način se ne može dovesti u vezu s Kurtijevom lažnom državom.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je zanimljivo da je član Predsedništva BiH Željko Komšić za prvu neslužbenu posetu u inostranstvu izabrao Banjaluku
Zločin nad srpskim civilima u Ledićima 1992. godine jedan je od najmonstruoznijih i najpotresnijih zločina nad srpskim narodom u proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu, u kojem su zločinci ubijali višečlane porodice ne štedeći ni decu ni starce, a sve sa ciljem istrebljenja Srba sa tog prostora, izjavio je danas predsednik SNSD Milorad Dodik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je zanimljivo da je član Predsedništva BiH Željko Komšić za prvu neslužbenu posetu u inostranstvu izabrao Banjaluku
Rodni Mims Kuk Mlađi, šef američke delegacije na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu (SPIEF), preneo je pozdrave predsednika SAD Donalda Trampa ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, javlja dopisnim ruskof portala Lenta.ru.
Slobodan Georgiev, urednik na Novoj S i predsednik NUNS-a Željko Bodrožić u blokaderskom podkastu "Ova situacija", iznosili gnusne uvrede na račun vernika i skrnavili Pojas Presvete Bogorodice.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će sednica skupštine o poverenju vladi biti održana kada ne bude na dnevnom redu važnijih stvari za državu.
Grad Niš, Medicinski fakultet i Univerzitetski klinički centar, kroz rad Centra za simulacionu medicinu, za mesec dana uspešno su edukovali lične pratioce iz Centra „Mara“. Danas su u Gradskoj kući uručeni sertifikati.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako je rekla, uprkos sabotažama imao uspešno učešće na samitu EU-ZB u Tivtu i uradio važne stvari za Srbiju.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno s lokalnim pljuskovima i sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura biće do 29 stepeni Celzijusove skale.
Besedu Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija održanu 6. juna 2026. godine u hramu Svetog Save u Beogradu na ispraćaju Časnog Pojasa Presvete Bogorodice u manastir Vatoped prenosimo u celosti.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu određeno je zadržavanje O.M. iz Bratmilovca zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Na Gundulićevom vencu u Beogradu, u ponedeljak uveče, došlo je do nasilja u porodici, kada je pretučena trudnica (24), a sad su isplivali detalji drame nesred ulice
Velika tragedija u petak je potresla Banjaluku. U požaru koji je izbio u porodičnoj kući u naselju Lauš život je izgubilo jedno dete, dok je drugo zadobilo teške povrede i upućeno je na lečenje u Beograd.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Recept koji spaja omiljeni italijanski specijalitet sa domaćim sastojcima, testeninu zamenjuje krompir, što ga čini savršenim za sve ljubitelje domaće kuhinje.
Preslatki zlatni retriver postao je viralna senzacija nakon što je na Instagramu objavljen video koji prikazuje njegovu neočekivanu i dirljivu reakciju na prizor iz sopstvenog doma.
Pevač Haris Džinović progovorio je o teškom periodu nakon razvoda od Meline Galić i priznao da nakon velikog razočaranja više ne daje sebe u potpunosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar