Uvođenje cenovnog plafona za rusku naftu doneće fijasko Sjedinjenim Državama i Evropu, objavio je američki list The Hill.
- Maksimiranje cene ruske nafte već ima sve simptome dolazećeg istorijskog fijaska. Sada praktično više nema slobodne nafte na globalnom energetskom tržištu. Stoga postoji veliki rizik da će posle uvođenja ograničenja cene nafte naglo skočiti - naglašava komentator istog lista Piter Doran.
I podseća da su SAD i njihovi saveznici letos „plafon" smatrali elegantnim rešenjem koje smanjuje prihode Rusije, ali da se sada situacija potpuno promenila.
- Gornja granica od 60 dolara po barelu je korisna za Rusiju, jer je cena proizvodnje ruske nafte između 20 i 40 dolara - zaključuje autor.
The Hill navodi i da je zamenik ruskog premijera Aleksandar Novak upozorio zemlje G-7 i EU da Moskva neće izvoziti naftu u zemlje koje ograničavaju njenu cenu, ni po 60 dolara po barelu, ni po bilo kojoj drugoj ceni. Odnosno, da će Rusija raditi samo sa onima koji su povodom nafte i gasa spremni za tržišne uslove.
I pisanje američkog lista Time potvrđuje da su se na Zapadu uzvrpoljili.
Objavio je članak čiji je naslov uznemirio ne samo Kijev: „Putin ne bi trebalo da pobedi, ali ni Zelenski ne treba da pobeđuje previše".
- Likujući Vladimir Zelenski stoji licem u lice sa pretnjom koja se sve ovo vreme nazirala daleko u pozadini. A ta pretnja dolazi od njegovih dobrodušnih zapadnih prijatelja. U novembru se savetnik Džoa Bajdena za nacionalnu bezbednost, Džejk Salivan, sastao sa svojim ruskim kolegom radi poverljivog razgovora.
Time nastavlja da je Salivan verovatno razgovarao o „kompromisu" koji je Džo Bajden predložio nakon povlačenja Rusa iz Hersona:
"Obuzdavanje klijenta" je ono što velike sile rade da bi izbegle da budu uvučene u smrtonosni sukob, u ovom slučaju sa Rusijom, sa supermoćnim arsenalom... Ko želi da umre za Kijev? Ili da se zamrzne jer Rusija smanjuje isporuke gasa Evropi? Pariz i Berlin su od prvog dana sukoba pokušavali da deluju kao posrednici, ali su do devetog meseca takođe umorili".
Evo rečenica koje su naročito uznemirile Kijev:
- Pobede Ukrajine mogle bi da izazovu neograničenu osvetu Rusiji, bez obzira na cenu, a realnost na frontovima možda neće ići u prilog Kijevu. Kada se Rusi povlače na utvrđene položaje, oni imaju koristi od svojih kratkih „unutrašnjih linija", kako je jednom napisao Klauzevic. Teže je potisnuti ukopane trupe nego nadmudriti neprijatelja koji napreduje na otvorenom prostoru. Potrebna je prednost od 3 prema 1 ljudstvu da bi se savladale tenkovske zamke, bunkeri i skrivena artiljerija. Zato je predsednik Bajden suptilno nagovestio Zelenskom da je vreme da započne razgovor sa Putinom".
Bivši direktor CIA general Dejvid Petreus izjavio je za nemački list „Tagesšpigl“ o planovima Zapada da okonča krizu u Ukrajini, koji podrazumevaju i pregovore sa Rusijom.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da rat Rusije protiv Ukrajine postaje pretnja za sve države na istočnoj granici Evropske unije, nakon eksplozije pomorskog drona u rumunskoj luci Konstanca na Crnom moru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Miro
pre 3 godine
Zapad će sada morati da snosi sve posledice svoje zločinačke politike. A ovo je tek početak. Više se ne pitaju uopšte o ishodu. Sve što mogu je to da produžavaju sukob i guraju Ukrajince u smrt. Biće onako kako Putin hoće. Njihove želje nikoga ne zanimaju. Mogu da priznaju poraz sada ili da ga prihvate posle. Svejedno, rezultat se već zna
Bivši direktor CIA general Dejvid Petreus izjavio je za nemački list „Tagesšpigl“ o planovima Zapada da okonča krizu u Ukrajini, koji podrazumevaju i pregovore sa Rusijom.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno izlaze na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedoče o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević obišao je Topolu gde je razgovarao sa građanima, istakavši da blokaderi ne mogu da dekodiraju i da nam neće zabraniti da pišemo ćirilicom, verujemo u crkvu i postujemo trobojku.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom izveštavanja pojedinih crnogorskih medija o učešću predsednika Srbije Aleksandar Vučić na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan održanom u Tivtu.
Nacionalni savet crnogorske nacionalne manjine izražava zabrinutost zbog atmosfere tenzija, podela i optužbi koja je poslednjih dana pratila posetu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića Crnoj Gori.
Sada traje kampanja laži o tome kako je zastava Kraljevine Crne Gore navodno imala drugačiju nijansu plave boje, piše profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Čedomir Antić za "Kompas".
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Završeni su prvi kilometri železničke pruge koja će povezati centar Beograda, Aerodrom Nikola Tesla i Surčin, saopštio je gradski menadžer Miroslav Čučković.
Rođenje trojki uvek je poseban događaj, a kada na svet dođu prirodnim putem i u dobrom zdravstvenom stanju, takve vesti obraduju ne samo porodicu već i sve koji čuju tu vest.
Mladić A. E. (26) teško je povređen u eksploziji na Zvezdari i amputirana mu je šaka, a uzrok eksplozije je, kako se nezvanično saznaje, topovski udar.
Strani državljanin spašen je danas na Durmitoru, u akciji Avio helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Crne Gore, pripadnika Gorske službe spašavanja (GSS) i Službe zaštite i spašavanja Žabljak.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Pojedine rase mačaka imaju težak temperament i znaju da budu agresivne, ako neko dođe u njihov dom bez jasne dobrodošlice. Nakostreše se, sikću, jure i napadaju.
Nakon što je Jakov Jozinović zabio nož u leđa Srbima kad je promociju zakazao u Zagrebu, odmah je isplivala njegova prošlost o kojoj je do sada ćutalo!
Ćerka trubača Dejana Petrovića Jovana Petrović pretučena je od strane brata MMA borca Marka Bojkovića, a kako saznajemo za nasilnikom policija još traga.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar