DEMOKRATE POTVRDILE VEĆINU U SENATU! Rafael Vornok pobedio u drugom krugu izbora u Džordžiji
Podeli vest
Demokratski senator Rafael Vornok pobedio je republikanskog protivkandidata i bivšeg fudbalera Heršela Volkera u drugom krugu izbora u saveznoj američkoj državi Džordžiji, čime su demokrate dobile većinu u Senatu, pokazuju projekcije agencije Asošijeted pres i vodećih američkih televizijskih mreža
Posle Vornokove pobede u utorak, demokrate će imati većinu od 51 mesta u Senatu koji broji 100 članova, nakon što su prethodno obe stranke imale po 50 mesta, preneo je Glas Amerike.
Republikanska partija obezbedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mesta, koliko je bilo potrebno za prevlast u tom telu američke zakonodavne vlasti
17.11.2022
08:30
Kako se navodi, to će demokratama donekle olakšati da potvrđuju kandidate za sudije i položaje u administraciji. Međutim, za usvajanje većine zakona i dalje je potrebna podrška republikanaca. Vornokova pobeda učvrstila je status Džordžije kao jedne od ključnih država na predsedničkim izborima 2024. godine.
Demokrate su u protekle dve godine pobedile u tri trke za Senat u toj američkoj državi, u kojoj je nekada Republikanska stranka imala najveću popularnost, ali u kojoj je predsednik Džozef Bajden pobedio 2020. godine. Volkerov poraz predstavlja neuspeh za bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa koji se ponovo kandidovao za republikansku predsedničku nominaciju.
Tramp je na proteklim izborima za Kongres podržao Volkera i desetine drugih istaknutih republikanskih kandidata. Volkerovu kampanju opterećivao je niz optužbi, uključujući i tvrdnje bivših djevojaka, koje je negirao, da ih je ohrabrivao na abortus, iako je javno tražio da se prekid trudnoće proglasi nelegalnim.
Drugi krug izbora u Džordžiji održan je nakon što nijedan kandidat nije osvojio 50 odsto glasova tokom prvog kruga 8. novembra i najskuplja je izborna trka ovogodišnjeg izbornog ciklusa u koju je utrošeno više od 400 miliona dolara. Vornok je mesto senatora prvi put osvojio u januaru 2021. godine. Vornok je sveštenik u crkvi u Atlanti u kojoj je nekad propovedao čuveni američki borac za ljudska prava Martin Luter King, preneo je Glas Amerike.
Republikanci su na izborima za Kongres osvojili tesnu većinu u Predstavničkom domu, ali se nisu ostvarila predviđanja o ubedljivim pobedama republikanskih kandidata. Republikanska stranka nije osvojila većinu u Senatu. (Kraj) vn/tnj
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dragi
pre 3 godine
Divno. Svi smo u transu. Ovo je još jedna velika pobeda
Srbije.
Republikanska partija obezbedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mesta, koliko je bilo potrebno za prevlast u tom telu američke zakonodavne vlasti
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Prestanak važenja poslednjeg sporazuma koji je ograničavao strateško nuklearno naoružanje između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država predstavlja istorijski i izuzetno opasan trenutak, upozorio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, ocenjujući da svet ulazi u novu, znatno rizičniju fazu globalne bezbednosti.
Jedan od glavnih antisrba i lobista Aljbina Kurtija Andreas Šider dobio je počasni doktorat Univerziteta "Ismail Ćemali" u Vljori, što je izazvalo kritike austrijske FPO stranke koja upozorava da se radi o politički spornoj nagradi
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se povodom hapšenja osoba koje se sumnjiče da su bacile bombu na kuću Zdravka Čolića.
Juče tokom popodnevnih sati u centru Zlatibora došlo je do teže saobraćajne nezgode kada je vozač putničkog automobila oborio pešaka u neposrednoj blizini jednog poznatog hotela.
Dragan Joksović Jokso (42), šef jugoslovenske mafije u Švedskoj i kum Željka Ražnatovića Arkana (48) ubijen je na današnji dan pre 28 godina u foajeu stokholmskog hipodroma "Solvala".
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Reditelj Džejms Kameron otkrio je da je na početku karijere, radeći na niskobudžetnom filmu "Bitka iza zvezda", dobio zadatak da članovima filmske ekipe deli kokain, što je tada, kako kaže, bila uobičajena praksa.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Četbot Grok, proizvod kompanije xAI Ilona Maska, nastavlja da generiše seksualizovane slike ljudi, iako je bio upozoren na moguće štetne posledice takvog sadržaja.
Ako želite ravan stomak preko noći, postoji jednostavan trik, kombinujte organsko jabukovo sirće i sok od limuna u mlakoj vodi, i popijte ga pre spavanja.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar