SRBIJO, OVO VAŽI I ZA TEBE?! PUTIN JASAN, RUSIJA ĆE BRANITI SAVEZNIKE SVIM SREDSTVIMA! Pentagon i Brisel dobili poruku koja im ruši sve planove?!
Podeli vest
Rusija nikome nije isporučivala i ne isporučuje nuklearno oružje, ali će štititi svoje saveznike svim raspoloživim sredstvima, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin! Lider Rusije nije eksplicitno naveo na koje zemlje i narode konkretno misli, ali po svim porukama Moskva našu zemlju smatra saveyničkom i prijateljskom
Nikome nismo isporučili niti isporučujemo naše nuklearno oružje, ali ćemo štititi naše saveznike svim sredstvima koja su nam na raspolaganju, ukoliko bude potrebno, rekao je ruski lider.
Kkineski analitičari tvrde da je Putin iznenada dobio dobre vesti, koje bi u Ukrajinu mogle da dovedu u bezizlaznu situaciju, a Kijevu ne bi preostalo ništa drug nego da zatraži od Moskve prekid neprijateljstava!
01.12.2022
17:30
Istovremeno je upozorio da raste opasnost od izbijanja nuklearnog rata.
- Što se tiče opasnosti od nuklearnog rata... U pravu ste. Takva pretnja raste, tu nema šta da se krije - rekao je ruski lider tokom sednice Saveta za ljudska prava.
On je naglasio da Rusija gleda na nuklearno oružje kao na sredstvo zaštite.
- Naša strategija za primenu sredstava za zaštitu, a na oružje za masovno uništenje, nuklearno oružje gledamo kao na zaštitu - ona je sva koncentrisana oko takozvanog uzvratnog udara. Dakle, kada se izvede napad na nas, mi uzvraćamo - objasnio je ruski lider.
Govoreći o taktičkom nuklearnom oružju, Putin je konstatovao da „niko ne primećuje, niti želi da primeti i vidi šta se radi i govori u susednim i zapadnim zemljama".
- Već sam rekao: na teritorijama drugih zemalja mi nemamo svoje nuklearno oružje, uključujući taktičko, a Amerikanci imaju - i u Turskoj i u nizu drugih evropskih zemalja. Održavaju obuke o mogućoj upotrebi nosača tih zemalja za upotrebu američkog nuklearnog oružja. Mi još ništa od toga nismo radili - rekao je Putin.
Istovremeno je podsetio da su ruske nuklearne snage naprednije nego u bilo kojoj drugoj zemlji sveta, ali je dodao da Moskva ne namerava da „maše" nuklearnim oružjem.
- Nismo poludeli, svesni smo šta je nuklearno oružje. Mi imamo to oružje i ono je naprednije i savremenije nego u bilo kojoj drugoj nuklearnoj zemlji. Danas je to očigledno. Ne planiramo da mašemo tim oružjem kao mačem po celom svetu, ali polazimo od toga da ono postoji - istakao je Putin.
Kako je dodao, posedovanje nuklearnog oružja „nije faktor koji provocira širenje sukoba, nego faktor obuzdavanja".
Moskva svesna sa čim se suočava Beograd!
Srbija je uvek bila zahvalna Rusiji za pomoć, nikad se nije svrstala ni u kakav savez sa njenim protivnicima, a to moskva itekako poštuje.
Moskva čvrsto brani pozicije Srbije u UN i SBUN kad je KiM u pizanju, nije dozvolila da Srbe po zahtrevu Britanaca proglase genoscidnim narodom...
Kremlj je naravnio svestan delikatniog položaha Srbije pa nam nikad nisu zamerili to što naša zemlja poštuje teritorijalni integritet Ukrajine, niti to što je Srbija glasala i za nekoliko rezolucija u UN kojima se osuđuje invazija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Vejo
pre 3 godine
Више не важи.Прворођени је у Тирани потписао декларацију против Русије,тако да мижемо да се сликамо.
Transatlantske veze između Sjedinjenih Američkih Država i Evrope brzo se pogoršavaju, a napetosti oko rata sa Iranom pojačavaju osećaj da se najvažnije geopolitičko partnerstvo na svetu kreće ka raspadu.
Kongres neće dozvoliti SAD da napuste NATO, za to nema razloga, a izjava američkog predsednika Donalda Trampa o povlačenju SAD iz NATO-a je samo provokacija, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski ostankom na vlasti ometa širu politiku predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, uključujući saradnju sa Rusijom u energetici, izjavio je bivši američki obaveštajac Skot Riter.
Kkineski analitičari tvrde da je Putin iznenada dobio dobre vesti, koje bi u Ukrajinu mogle da dovedu u bezizlaznu situaciju, a Kijevu ne bi preostalo ništa drug nego da zatraži od Moskve prekid neprijateljstava!
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nadležni organi i dalje rade na utvrđivanju činjenica u vezi sa pokušajem diverzije na gasovodu kod Kanjiže.
Povodom Međunarodnog dana Roma, 8. aprila, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević sastao se sa brojnim predstavnicima Roma u različitim republičkim organima, institucijama i lokalnim samoupravama.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Nišlija M.M. i njegova supruga M.M.M. roditelji trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića ni danas nisu izneli odbranu. Tokom današnjeg glavnog pretresa, koji je zatvoren za javnost, saslušano je osoblje škole "Ivan Goran Kovačić koju su pohađali i žrtva i njegov ubica.
Suđenje bivšoj policajki Kristini K. (45) iz Sombora, osumnjičenoj za teško ubistvo državljanina Slovenije Tomaža Kostelnika, čiji su posmrtni ostaci nađeni u leto 2024. godine u blizini Monoštorskog puta, privodi se kraju u Višem sudu u Somboru.
Danas oko 13 časova pao je kran na gradilištu novog mosta u blizini Brankovog mosta u Beogradu. Kako je nezvanično potvđeno, poginuo je državljanin Kine, a dva radnika su povređena.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Pevač Zdravko Čolić održao je sinoć peti koncert u Sarajevu, a trenutak kada je prišao svojoj ljubavi iz mladosti glumici Jasni Orneli Beri bio je upečatljiv.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar