NAPAD NA REVOLUCIONARNU GARDU IRANA! Teroristi pobegli u PAKISTAN, tenzije u zemlji NIKAD VEĆE - ŠITI I SUNITI NA IVICI SUKOBA!
Podeli vest
Četvorica pripadnika Revolucionarne garde Irana ubijeno je na jugoistoku zemlje, a ubice su nakon razmene vatre pobegle u susedni Pakistan, javila je danas iranska državna agencija IRNA
Napad se odigrao u oblasti Saravan u provinciji Sistan i Balučistan koja se graniči sa Avganistanom i Pakistanom.
Evropska unija će uvesti veoma stroge sankcije Iranu zbog nasilnog gušenja protesta širom zemlje i vojnih isporuka Rusiji, saopštio je danas novinarima visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj
12.12.2022
13:24
Oblast je bila poprište nemira tokom protesta u Iranu, a istovremeno se nalazi na putevima droge iz Avganistana, prenosi Rojters. Prema IRNI, koja se poziva na saopštenje Revolucionarne garde, trojica ubijenih su bili pripadnici milicija Basidž koje važe za udarne pesnice režima protiv demonstranata.
U oblasti Sistan-Balučistan žive manjinski Sistani, koji praktikuju šiitsku verziju islama, i većinski Baluči, suniti koji se godinama žale na diskriminaciju centralne vlasti iz Teherana.
Pobunjenička grupa Balučija, Džaiš al Adl, je ranije napadala iranske bezbednosne snage u oblasti, ali za sada nije preuzela odgovornost za najnoviji incident. Pretpostavlja se da Džaiš al Adl ima sigurno utočište u većinski sunitskom Pakistanu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska unija će uvesti veoma stroge sankcije Iranu zbog nasilnog gušenja protesta širom zemlje i vojnih isporuka Rusiji, saopštio je danas novinarima visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović, perjanica antisrspke televizije N1, masno je slagala da je unuka čuvenog srpskog akademika i arhitekte, pokojnog Nikole Hajdina, i to iskoristila kao jedan od glavnih aduta da sebi "podigne" status i postane poželjan kandidat za blokadersku listu na izborima.
Šačica blokadera danas je u Novom Sadu još jednom pokazala svoje pravo lice lažne elite, a među njima su, verovali ili ne, bili i pojedini profesori koji su u kameru pokazivali srednji prst.
Darko Mladić, sin generala Ratka Mladića, izjavio je da je zdravstveno stanje njegovog oca i dalje veoma teško, te da narednih dana očekuje hitnu odluku Haga o zahtevu za puštanje generala na lečenje u Srbiju.
Jovanka Žitea, kraljica vlaške magije, otkriva tajne Jabukovca! Od udara groma i vila, do tri braka i zabrane ulaska u crkvu - ovo je njena neverovatna priča.
Miodrag P. (48), vozač „forda“ koji je u ponedeljak izazvao stravičan sudar na auto-putu kod Hrtkovaca, živeo je u Surčinu sa suprugom i dve ćerke, a prema rečima komšija, poslednjih meseci se oporavljao od teške povrede noge i retko vozio.
Beogradska policija uhapsila je A. M. (79) zbog sumnje da je u porodičnoj kući u Vrčinu, nakon bizarne svađe oko računa za struju, potegao kuhinjski nož na svog unuka A. M. (35) i naneo mu povrede.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ukazuјe na porast broјa slučaјeva nepropisne vožnje kolovoznom trakom namenjenom za kretanje vozila iz suprotnog smera, što predstavlja јedan od naјtežih saobraćaјnih prekršaјa.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Domaći burger sos je jedna od onih stvari koje potpuno promene ukus običnog obroka. Kada ga jednom probate, industrijske verzije iz prodavnice više vam neće delovati ni približno isto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar