Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da namerava da potpiše dekret o uzvratnim preventivnim merama na uvođenje ograničenja cena ruske nafte u ponedeljak ili utorak
22.12.2022
21:45
"Verovatnost nestanka struje u delovima EU u bliskoj budućnosti je vrlo velika. Pitanje nije hoće li do toga doći, nego kada će doći", rekla je Taner.
Ona je upozorila javnost na pretnju od hakerskih napada na evropske sisteme snabdevanja električnom energijom.
"Za Putina su hakerski napadi na energetsku infrastrukturu Zapada sredstvo hibridnog ratovanja. Ne trebamo se pretvarati da je to samo teorija. Moramo se pripremiti za nestanke struje u Austriji i Evropi", kazala je Taner, naglasivši da se "jedna trećina građana više ne bi mogla snabdevati, najkasnije do četvrtog dana nestanka struje", piše Klajne Cajtung.
Međutim, političarka ÖVP-a ne očekuje rani kraj sukoba.
"Rusija ima velike rezerve materijala i vojnika, srećom, Ukrajina je postigla vrlo važne uspehe, ali mora da brani ogromnu teritoriju. Nejasno je hoće li ikada biti pobednika u ovom ratu", izjavila je ministarka odbrane Austrije.
Taner je pozvala međunarodnu zajednicu da se više fokusira na pregovore za rešavanje ukrajinskog rata i da sarađuje sa Ukrajinom po tom pitanju.
"Važno je da se razgovori odvijaju u pozadini i da se fokus vrati na diplomaciju.", rekla je Taner.
Neke države EU-a tvrde da bi Ukrajina, kao suverena država, trebala sama da odluči kada će pregovarati i koji bi trebao biti cilj tih pregovora.
“Zapad, koji već mesecima podržava Ukrajinu oružjem i milijardama evra, mora s Kijevom da odlučuje kada je dostignuta granica ovog rata i kada ima smisla započeti pregovore u primerenom formatu", rekla je ministarka obrane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vi gospodjo i sa vama cela EU ste postali kaubojska kolonija , i jahaće vas kao na rodeu , znate ono mamuze u rebra i žvale zategnute do ušiju . I vi pričate o uspešnosti ukraine a istovremeno bi i da se pregovara , i gle čuda da se pregovara kada vi to mislite i kako vi to hoćete , ? ,...................Šta zamišljate ???? Da je protivnik još u osnovnoj školi tri puta ponavljao prvi razred ??? . Kola vam idu niz brdo , a to se ne zaustavlja .
Šta će vama struja. Pa vi i ne zaslužujete tu blagodet koju vam je Tesla podario. Kad bolje razmislim vi ne zaslužujete ništa. Treba vas vratiti u kameno doba!
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da namerava da potpiše dekret o uzvratnim preventivnim merama na uvođenje ograničenja cena ruske nafte u ponedeljak ili utorak
U Srbiji je počeo Dan žalosti zbog tragedije koja se dogodila u Severnoj Makedoniji usled požara koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima kada je poginulo 59, a povređeno 155 osoba.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je predstavnike iz gradske uprave opštine Obrenovac, koje su u ponedeljak, tokom prepodneva, ''brutalno terorisali opozicioni nasilnici''.
Sudeći po broju okupljenih na protestu pred današnju sednicu Skupštine grada Kragujevca, građani su očigledno, zadovoljni radom gradskih vlasti. Njih tek nekoliko desetina protestuje ispred zgrade Gradske uprave pred kojom se nalaze i neznatne policijske snage.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović najoštrije je osudila ugrožavanje energetske bezbednosti Republike Srbije od strane opozicionih aktivista iz Lazarevca.
U stravičnom požaru u Kočanima koji je pre dva dana izbio u diskoteci "Puls" u Severnoj Makedoniji, stradalo je najmanje 59 ljudi, dok je više od 150 povređeno.
Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u saradnji sa SBPOK danas je na teritoriji Srbije lišeno slobode sedam lica i to: Z.R., Ž.M., R.I., D.G., S.P., N.S i A.Ž, zbog postojanja osnovane sumnje da su u periodu od septembra 2024. godine do danas izvršili krivična dela falsifikovanje isprave i udruživanje radi vršenja krivičnih dela.
Na sastanku održanom danas u Opštini Kočani, nakon tragedije koja se dogodila u diskoteci Puls kada je u požaru poginulo najmanje 59 ljudi, gradonačelnik u ostavci je izdao nekoliko preporuka opštinskim organima.
Jovan (77) i Milica (72) Baković ubijeni su u porodičnom stanu u Čačku u Ulici Danice Marković sinoć oko 22 sata. Za ubistvo je osumnjičen njihov sin Mihajlo, policiju je pozvala njegova supruga.
Muškarac M. B. (41) sumnjiči se da je lovačkim nožem ubio svoje roditelje oca J. B. (77) i majku (72) sinoć u porodičnom stanu u Ulici Danice Marković u čačanskom naselju Ljubić kej.
Goran Ivanišević, bivši trener Novaka Đokovića, otvorio je dušu i progovorio o početku teniske karijere, sestri koja je imala leukemiju, zbog koje je znao da mora da uspe..
Sumnjali su svi kada je Srđan Blagojević (51) zimus imenovan za šefa stručnog štaba FK Partizan, a ispostavilo se da je on uspeo da izvuče maksimum iz igrača, što potvrđuju i sjajni rezultati u drugom delu sezone.
Hajka na Nikolu Jokića i guranje Šaja Gildžesa Aleksandera ka MVP priznanju ne staje! Američki statističari došli su do podatka koji pokazuje kako je srpski centar najlošiji u ligi po broju dozvoljenih poena u reketu.
Nakon službene objave pod kojim okolnostima su umrli Džin Hekman i njegova supruga Betsi Arakava, sada je vrlo neizvesno šta će se dogoditi sa njegovim bogatstvom od 80 miliona dolara.
Britanski mediji prenose da je vid muzičara Eltona Džona (77) toliko oslabio da sada daje autograme tako što piše samo prvo slovo svog imena, "E", uz poljubac.
Sezonske alergije mogu značajno narušiti kvalitet sna, a razni faktori poput prašine, polena, kućnih ljubimaca i položaja spavanja mogu pogoršati simptome. Evo kako da ih ublažite i konačno se naspavate!
Darko i Katarina Lazić važe za jedan od najskladnijih parova na estradi. Iako ne voli preterano da se eksponira pevačeva supruga često se nađe na meti negativnih komentara o kojima je danas javno progovorila.
Ana Nikolić i Goran Ratković Rale su pred izlazak njenog poslednjeg albuma priznali da su u emotivnoj vezi, a njihov turbulentan odnos svakodnevno puni novinske stubce.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar