(VIDEO) RUSI TUKU RAKETAMA SISTEMA S-300 i S-400, ŠTEDE ISKANDERE, ILI IM IH JE PONESTALO! Kijev i Zapad opet o nestašici oružja u Moskvi?! AKO SU U KRIVU, NEK IM JE...
Rusija pojačava upotrebu sistema protivvazdušne odbrane S-300 i S-400 za izvođenje udara na kopnene ciljeve, što sugeriše da su zalihe balističkih raketa Moskve pri kraju, rekao je danas portparol ukrajinskog vazduhoplovstva Jurij Ihnat.
On je citirao krajinske obaveštajne službe koje tvrde da je Rusiji ostalo manje od 100 modernih raketnih sistema Iskander, preneo je Rojters.
Ihnat je rekao da Rusija umesto toga koristi sisteme S-300 i S-400 zbog toga što ih ima u izobilju.
-Neprijatelj pokušava da iskoristi svoj potencijal, jer postoji mnogo raketa S-300 koje su već proizvedene i oni ih uveliko koriste na ovaj način, rekao je Ihnat.
On je istakao da su S-300 pretnja.
- Naravno da nam neće biti dovoljno sistema sa Zapada da obore svaki S-300 u vazduhu, pa moramo da ih uništimo na pozicijama sa kojih su puštene - naglasio je Ihnat.
Britansko Ministarstvo odbrane saopštilo je prošlog meseca da je Rusija verovatno potrošila veliki deo svojih zaliha balističkih raketa kratkog dometa SS-26 Iskander, koje mogu da nose 500 kilograma bojevih glava s dometom do 500 kilometara.
Ministarstvo odbrane Rusije nije komentarisalo tvrdnje koje, kako navodi Rojters, nisu mogle da budu nezavisno proverene.
Smanjenje zaliha oružja moglo bi da postane ključni problem za obe strane u ratu koji besni 11 meseci i izgleda da će se nastaviti.
Sistem S-300 pripada porodici raketa "zemlja-vazduh", koje je prvobitno razvio Sovjetski Savez kasnih 1970-ih, a koriste ih i Ukrajina i Rusija, iako ih Rusija ima daleko više sistema u svom arsenalu, dodaje Rojters.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp doveo je u pitanje jedno od najvažnijih obećanja datih Kijevu, poručivši da još nije odlučio da li će Ukrajini dozvoliti da proizvodi rakete-presretače za protivvazdušni sistem Patriot.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da sporazum o ukrajinskim prirodnim resursima omogućava Vašingtonu da u svakom trenutku uđe u Ukrajinu i uzme „praktično sve što poželi“, otvoreno predstavljajući dogovor kao direktan američki pristup rudnom bogatstvu te zemlje.
Pet pripadnika ukrajinskih Snaga za specijalne operacije (SSO) vodi se kao nestalo nakon nekontrolisane detonacije municije na vojnom poligonu u Hmeljnickoj oblasti, dok su trojica specijalaca ranjena i prebačena u bolnicu.
Ruski bombarderi Su-34 izveli su seriju udara na položaje i mesta razmeštaja četiri ukrajinske brigade u Zaporoškoj i Harkovskoj oblasti, kao i na području Donjecke Narodne Republike, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Grupa nekadašnjih načelnika Generalštaba i najviših ruskih komandanata pokušala je da predsedniku Rusije Vladimiru Putinu otvori nezavisan kanal za izveštavanje o stvarnom stanju na frontu, ali je njihov predlog zaustavljen u državnom aparatu.
Premijer Jermenije Nikol Pašinjan nije uspeo da od predsednika Rusije Vladimira Putina dobije ukidanje ograničenja koja su gotovo zatvorila rusko tržište za najvažnije jermenske proizvode.
Evropska unija uspela je da usvoji 21. paket sankcija protiv Rusije tek pošto je popustila pred zahtevima šest država koje su odbile prvobitni predlog Brisela.
Ruski dronovi srednjeg dometa već mogu da deluju iznad približno polovine teritorije Ukrajine, uključujući Odesu, Nikolajev, Krivi Rog, Dnjepar, Poltavu i Kijev, upozorio je ukrajinski politikolog Ruslan Bortnik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako je suditi po ranijim izjavama blokadera Dejana Šoškića, jednog od ljudi koji se pominju kao mogući kandidat za guvernera Narodne banke Srbije ukoliko bi tzv. studentska lista došla na vlast, od Srbije ne bi ostao ni kamen na kamenu.
Jasmina Paunović, tužiteljka u penziji koja se još uvek nalazi na drugom mestu blokaderske liste, pokušala je da se opere od skandaloznog gostovanja kod teoretičara zavere Dejana Lučića i nekako sačuva mesto među blokaderima.
Predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić poručio je da je ta stranka spremna za parlamentarne i predsedničke izbore i da očekuje dobar rezultat.
Poznati kraljevački blokader Predrag Voštinić suočava se sa potpunim krahom projekta „Radio Sloboda", čije vlasništvo u javnosti i dalje pokušava da prikrije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, u okviru svoje posete Jugoistoku Srbije, komentarisao je skandalozne izjave blokaderskog ideologa Dejana Šoškića, koji bi Srbiju da zavije u crno.
Uprkos blokadama koje su tokom godine ometale saobraćaj i svakodnevni život, turizam u Srbiji nastavio je da raste, pa je u junu ove godine registrovano 400.022 turista, što je 1,7 odsto više nego u istom mesecu prošle godine, uz oko 1,1 milion noćenja, odnosno dva odsto više nego u junu 2025. godine.
Pojačan intenzitet saobraćaja obeležio je današnji dan na većini graničnih prelaza. Na ulazu i izlazu iz Srbije formirane su duže kolone vozila, a zadržavanja su prisutna u gotovo svim pravcima, posebno na najfrekventnijim prelazima.
Pregovori o povećanju minimalne zarade za narednu godinu počinju 10. avgusta, a konačan iznos trebalo bi da bude rezultat razgovora Vlade, sindikata i poslodavaca, izjavio je ministar finansija Siniša Mali.
Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), danas u 16 časova najtoplije je bilo u Somboru, gde je izmereno 38 stepeni, dok je najsvežije na Kopaoniku, gde je zabeležen 21 stepen.
Lazar Vujović (36), koji je tragično izgubio život 30. jula u teškoj saobraćajnoj nesreći na auto-putu Novi Sad – Beograd kada se automobilom zakucao u betonski stub nadvožnjaka, sahranjen je danas u prisustvu neutešne porodice, rodbine i mnogobrojnih prijatelja.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući snimak sa sigurnosne kamere koja je zabeležila trenutke pre stravične saobraćajne nesreće na pružnom prelazu između Odžaka i Lalića, u kojoj su 27. jula ujutru poginuli V. S. (27), koja je bila u sedmom mesecu trudnoće, i njen trogodišnji sin.
Lekari Opšte bolnice u Vršcu u kojoj je radio dr Aleksandar Ilić, hirurg, kojeg je sinoć pastorak izbo nožem, šokirani su njegovom smrću. Kako kažu da je doktor Ilić bio divan čovek i lekar i da nikome nije jasno kako je do ovoga došlo.
Pravi filmski obračun odigrao se u četvrtak u beogradskom naselju Rakovica, gde je banalan sukob u saobraćaju brzo prerastao u brutalno nasilje i namerno zaletanje automobilom na čoveka.
Više javno tužilaštvo u Beogradu dostavilo je Prvom osnovnom javnom tužilaštvu izveštaj povodom incidenta od 22. jula 2026. godine, kada je građanin A. M. zadržao dva maloletnika koja su zlostavljala konja upregnutog u zapregu.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Glumac Zoran Rankić koji je u seriji "Srećni ljudi" glumio Žarka Poparu, pred smrt je otkrio da je on smislio replike "Gospođice, gospođo" i "Mmmm...bebo".
Iako ništa ne može u potpunosti da zameni kvalitetan klima-uređaj, postoji jednostavan trik sa roletnama koji može dosta da pomogne pri rashlađivanju doma.
Spiaggia dei Conigli što u prevodu znači Zečja plaža nalazi se na ostrvu Lampeduza bez sumnje je dragulj Mediterana koji iznova očarava posetioce i svetske putopisce.
Emir Brunčević održao je prošle noći još jedan u nizu uspešnih nastupa, ali jedan trenutak naterao je ljudima u punom klubu u kom je pevao suze na oči.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.