MOSKVA JE SPREMNA, ZAPAD ĆE SADA VIDETI RUSKU OFANZIVU PREMA NJIHOVOJ VOJNOJ DOKTRINI! Ukrajina će pasti do kraja leta ili početkom jeseni 2023!
Podeli vest
Rusija sprema ofanzivu velikih razmera duž celog fronta u Ukrajini, izjavio je bivši američki obaveštajac i inspektor UN za oružje u Iraku Skot Riter. Po njegovoj najnovijoj proceni, sukob u Ukrajini će se završiti do kraja leta ili početkom jeseni 2023. godine.
Riter predviđa da će ono što predstoji izgledati ovako:
Zapad pogrešno tumači kadrovska rešenja u Ruskoj Federaciji, gde je imenovan novi komandant ruskih snaga u zoni SVO. Ovo mišljenje je na svom Jutjub kanalu izneo američki obaveštajni veteran Skot Riter.
18.01.2023
21:14
- Rusija će udariti širokom frontom. Sporo i metodično, a Rusiji u tome nema ravnog. Ona će se ratovati sa svojom vojnom naukom. Konačno ćemo imati priliku da gledamo rusku ofanzivu prema njihovoj vojnoj doktrini.
Riter je uveren da će Oružane snage Rusije uništiti Oružane snage Ukrajine artiljerijom, tenkovima i pešadijom i da će primarno "krckati" otkrivena protivnikova slaba mesta.
Čak je naglasio: „Ne postoji ništa što može da zaustavi Ruse. Ponovo ćemo videti kako nemački čelik gori na ukrajinskom tlu pod ruskim udarima... Sve će pomalo ličiti na sovjetaski udar po nemačkoj grupi armija Centar za vreme Drugog svetskog rata, kada je pukla linija fronta i bila probijena nemačka odbrana".
Riter je nešto ranije izjavio da američki tenkovi Abrams neće imati vremena ni da stignu do Ukrajine, pošto će sukob biti završen do jula ili početkom jeseni.
Riter, inače, smatra da zapadne zemlje namerno odugovlače isporuku NATO opreme Ukrajini, ali da pritom prave privid podrške vlastima u Kijevu:
- To je i zato što jedna od zemalja NATO ne veruje da Ukrajina može pobediti. U svakom slučaju, ukupan broj tenkova isporučenih Ukrajini neće dostići ni polovinu onoga što je u decembru zatražio njen glavnokomandujući Valerij Zalužni. Pored toga, isporuke će biti postepene, što znači da obećano oružje nikada neće biti prebačeno u potpunosti. Sve to garantuje poraz Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Eskalacija rata na Bliskom istoku pokazuje koliko je važna ukrajinska stručnost u protivvazdušnoj odbrani, posebno kada je reč o obaranju iranskih dronova, izjavio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski u sinoćnjem obraćanju.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, komentarišući američko-izraelske napade na Iran, izjavio je da je važno da Sjedinjene Američke Države postupaju odlučno, ali i da sukob ne preraste u širi rat.
Ukrajina se nalazi u nepovoljnoj poziciji u sukobu sa Rusijom i mogla bi biti prinuđena da prihvati "kompromisni mir" koji podrazumeva teritorijalne ustupke, piše američki list Forin Afers.
Zapad pogrešno tumači kadrovska rešenja u Ruskoj Federaciji, gde je imenovan novi komandant ruskih snaga u zoni SVO. Ovo mišljenje je na svom Jutjub kanalu izneo američki obaveštajni veteran Skot Riter.
Svi tužioci koji su u svojstvu svedoka ispitani u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK) povodom tvrdnji o uticajima na glasanje na tužilačkim izborima posvedočili su da je jedini pritisak na njih vršila vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac tražeci im da se glasa za njene kandidate, saznaje Informer!
Borba za evropske principe i vrednosti, slobodu i civilizacijski iskorak Srbije, kod blokadera i opozicije u prevodu znače - priznanje genocida u Srebrenici.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" gde je oštro kritikovala predsednika stranke Srbija centar (SRCE) Zdravka Ponoša, reagujući na njegove komentare koji su se pojavili u javnosti.
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da je na sastanku sa poljoprivrednicima danas postignut konkretan odgovor da nekoliko mlekara koje su smanjile otkupne cene povećaju cenu otkupa mleka za pet dinara.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov razobličio je Šolakovo propagandno smeće, koje uporno osporava spoljnu politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Pero Milovanović (pravo ime ostaje anonimno), neženja iz Priboja, odlučio je da mladu kupi u Albaniji, ali nakon što mu se nije dopala, ostao je bez žene i novca!
Dok bukti rat na Bliskom istoku i letovi se masovno otkazuju, Vlada Srbije i "Er Srbija" uspešno vraćaju svoje državljane kući, a da je to oduvek bio slučaj dokaz je i video na kome devojka hvali našu aviokompaniju za vreme kolapsa oko novogodišnjih i božićnih praznika.
Ambasada Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima saopštila je danas da je vazdušni prostor u UAE delimično otvoren i da se organizuje ograničen broj odlaznih letova.
U periodu od 9. do 15. marta biće sprovedena međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja, usmerena na otkrivanje prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa i nepropisnog prevoženja dece u vozilu.
Crnogorska policija je prilikom pretresa imovine Aca Đukanovića, brata bivšeg predsednika Crne Gore, Mila Đukanovića, pronašla hrpu tajnih dosijea i dokumenata koji su, između ostalog, bili čuvani s naslovima: "Izdajnik", "Negativna kampanja", "Neta broj dva", "Odupri se".
Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore (SDT) predalo je optužnicu protiv Bobana Milića, Srđana Popovića i Nenada Nena Kaluđerovića zbog ubistva Dalibora Đurića, 22. septembra 2016. godine u zatvoru Spuž.
Prema najnovijim nezvaničnim informacijama, steže se obruč oko muškarca poznatog pod nadimkom Loki, s čijim hapšenjem bi se, kako se sumnja, otkrilo ko je nalogodavac ubistva bivšeg fudbalera Živka Bakića (43), u Sopotu krajem januara.
Policija na Čukarici zaplenila je oko 50 kilograma marihuane i uhapsila V. M. (35) i N. M. (33) zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
U planinskom predelu severne Jermenije, između dva grebena na oko 1.800 metara nadmorske visine, smešteno je selo Fioletovo mesto koje deluje kao da je ostalo izvan savremenog sveta.
Kompanija Gugl priprema izmene u načinu prikazivanja rezultata pretrage u Evropi kako bi se uskladila sa pravilima Evropske unije i izbegla visoke novčane kazne.
Kondenzovano mleko je slatki dodatak koji daje bogatu teksturu kremovima, savršeno se slaže uz palačinke i vafle, ali tek u domaćoj verziji dobija pravi karakter.
Pevačica Teodora Džehverović govorila je o strahu koji je zavladao nakon napada u Dubaiju, gde žive njeni najbliži - brat Sava i snajka Adriana sa ćerkom.
Jelena bin Drai, jedna od najbogatijih Srpkinja, izazvala je zabrinutost na društvenim mrežama jer se nije oglasila otkako je na Bliskom istoku počeo rat.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar