PUTIN ĆE NA OVO ŽESTOKO UZVRATITI, NEMAČKA JE SADA PREŠLA IGRICU! Berlin šalje Kijevu 88 tenkova, to nije slučajno, ima veze sa Hitlerom i nacistima!
Podeli vest
Nemačka vlada odobrila je isporuku svojih starih tenkova Leopard 1 od strane privatnog proizvođača oružja Kijevu, rekao je portparol vlade u petak. Međutim, nije navedeno iz kog razloga će tenkova biti baš 88, jer opšte je poznato da taj broj označava dva slova H iza kojih se krije pozdrav „hajl Hitler".
- Mogu da potvrdim da je izdata izvozna dozvola - za tenkove Leopard 1, rekao je portparol vlade Štefen Hebestrajt na brifingu za novinare, ne potvrđujući konkretne brojeve.
Staljingrad je zauvek postao simbol neuništivosti ruskog naroda, rekao je predsednik Rusije Vladimir Putin
02.02.2023
15:51
Ranije u petak, Zidojče cajtung je izvestio da je Berlin odobrio planove nemačkog proizvođača oružja Rajnmetala da proda 88 starijih leoparda Kijevu, kada budu popravljeni, po ukupnoj ceni od više od 100 miliona evra.
Ovaj potez dalje signalizira preokret berlinske politike u pogledu tenkova za Ukrajinu, devet dana nakon što je kancelarija objavila da će poslati jednu kompaniju tenkova Leopard 2 u Kijev kao deo evropske koalicije.
Ipak, ovo rizikuje stvaranje uskih grla u snabdevanju, jer se Leopard 1 više ne proizvode, a njihove školjke imaju drugačiji kalibar od novijih Leopard 2, objašnjavaju novine.
Nemačka vlada takođe razmatra otkup 15 tenkova Gepard koje je prodala Kataru - ali bi se tu mogla suočiti i sa nekim problemima, pošto se municija za njih proizvodi u Švajcarskoj, koja je do sada odbijala da odobri ponovni izvoz u Ukrajinu na osnovu to bi narušilo njenu neutralnost. Međutim, neki švajcarski poslanici traže da zemlja preispita svoj stav.
Posle nedelja intenzivnog pritiska svojih partnera, Nemačka je prošle nedelje objavila da će odobriti isporuku oko 80 tenkova Leopard 2 Ukrajini, uključujući oko 14 sopstvenih tenkova, kao deo koalicije evropskih zemalja. Pošto su tenkovi nemačke proizvodnje, drugim zemljama ili privatnim kompanijama koje su spremne da ih pošalju u Ukrajinu bilo je potrebno odobrenje nemačke vlade.
Kijev je mesecima pritiskao svoje saveznike da pošalju tenkove, rekavši da su mu potrebne stotine da bi se suočio sa potencijalnom ruskom kontraofanzivom na proleće.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aj da vidimo gde će sad Rujke prodati naftu? U Aziji neće jer tamo Azijatici od Rujka traže da im prodaju ali po 3x jeftiniju nego u EU gde je do sada prodala. Ostaće Putin sam sa naftom. Uraaaaaaa iz Moskve!
Amerika, Engleska i Nemačka su odlučile da se definitivno ratosiljaju svojeg starog gvožđa koje neće biti poklonjeno Ukrajini nego prodato za debele pare. Ruska artiljerija dobija gomilu bezopasnih meta za vežbe gađanja ... ha ha ha
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
U toku su intenzivni diplomatski napori kako bi se postigao dogovor o okončanju rata u Ukrajini, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful i istakao da je odgovornost za postizanje mira sada na ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Praznična atmosfera uveliko je počela, a zajedno sa njom povećao se i intenzitet saobraćaja, što je dovelo do gužvi na glavnim putevima, ali i u urbanim sredinama.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar