• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

10.02.2023

21:47

TURSKI INVESTITOR NAKON ZEMLJOTRESA HTEO DA POBEGNE U CRNU GORU?! Uhapšen na aerodromu! Ko je Mehmut čija se zgrada šrušila kao kula od karata

twitter.com/printscreen

Vesti

TURSKI INVESTITOR NAKON ZEMLJOTRESA HTEO DA POBEGNE U CRNU GORU?! Uhapšen na aerodromu! Ko je Mehmut čija se zgrada šrušila kao kula od karata

Podeli vest

Mehmet Jašar Ćoksun, vlasnik stambenog kompleksa uništenog u razornom zemljotresu koji je pogodio jug Turske i Siriju, priveden je danas na istanbulskom aerodromu Sabiha Gokcen dok je pokušavao da napusti Tursku.

Njegov stambeni kompleks "Renesans Rezidens" se nalazio u pokrajini Hataj na jugoistoku Turske. Čoksun je pokušavao da otputuje u Crnu Goru, javlja turska agencija Anadolu.

 

Hapšenje je izvršeno po nalogu kancelarije glavnog javnog tužioca u istanbulskoj četvrti Gaziosmanpasa. Ćoksun je u Crnu Goru putovao s manjom količinom novca koju je zaplenila policija, navodi se u izveštaju. Još nije zvanično objavljeno zbog čega je uhapšen.

Ministar juče pokrenuo istragu

Njegov stambeni kompleks od 12 spratova je imao ukupno 250 stanova, a nalazio se u četvrti Antakija u Hataju.

Kompleks je reklamiran kao luksuzna rezidencija koja je u skladu s građevinskim propisima. Ipak, potpuno je srušen u zemljotresu magnitude 7.8 koji je pogodio grad Gazijantep u ponedeljak ujutro, nakon čega je ubrzo usledio potres magnitude 7.5 u pokrajini Kahramanmaras.

Juče je turski ministar pravosuđa objavio da je pokrenuta sudska istraga zbog zgrada koje su se srušile tokom potresa. Istražitelji će da pokušaju da identifikuju odgovorne koji su izgradili zgrade ili snose bilo kakvu odgovornost za njihovo rušenje u 10 najteže pogođenih provincija.

- Oni koji su bili nemarni, koji su radili greške i koji su odgovorni za posledice nakon potresa, biće identifikovani i odgovaraće pred pravosuđem - poručio je ministar pravosuđa Bekir Bozdag, piše Middle East Eye.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Perica

pre 3 godine

A gde bi nego u crnu goru! Da neće možda u Kolumbiju ili Ekvador ili Argentinu?

sledeća vest

Politika

Ministar Bratina: Moje reči izvučene iz konteksta, nisu bile usmerene protiv studenata kao grupe
Politika

Ministar Bratina: Moje reči izvučene iz konteksta, nisu bile usmerene protiv studenata kao grupe

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se danas povodom interpretacija njegove izjave u pojedinim medijima, u kojima se prenosi da je on rekao da "mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije" i pojasnio da su njegove reči u tim medijima "izvučene iz šireg konteksta", interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što je želeo da saopšti, dodajući da one "nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već da su predstavljale upozorenje na složenost situacije".

06.04.2026

16:12

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Blokiran Novi Sad: Potera u toku
Hronika

Blokiran Novi Sad: Potera u toku

Jedan muškarac je u Novom Sadu, prema nezvaničnim saznanjima, pištoljem pretio jednom vozaču, nakon čega mu je, navodno, ukrao automobil, a potom tim vozilom počeo da beži od policije.

06.04.2026

18:10

Zabava

Magazin

Džet set