• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

16.02.2023

17:13

UKRAJINI POSLE RATA NIKO POMOĆI NEĆE! LUKAŠENKO APELUJE ZELENSKOM! Niko ne voli rat, ne glupiraj se, sedi za sto da se dogovorimo

AP/Photo

Vesti

UKRAJINI POSLE RATA NIKO POMOĆI NEĆE! LUKAŠENKO APELUJE ZELENSKOM! Niko ne voli rat, ne glupiraj se, sedi za sto da se dogovorimo

Podeli vest

Volodimir Zelenski Uništava Ukrajinu, nakon završetka sukoba niko je neće obnavljati, rekao je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko na velikoj konferenciji za novinare.

- Vidite, sutra će se pojaviti novo akutno pitanje i sve će se tamo okrenuti. Zaboraviće Ukrajinu. Trebaće sto godina (da se zemlja obnovi). Niko neće pomoći - istakao je on.

A, ako neko i pomogne, SAD ili EU, oni će i upravljati zemljom, ekonomskim metodama, upozorio je predsednik.

- Ako je to potrebno Zelenskom, neka ratuje. Međutim, to sigurno ne treba običnom narodu - istakao je šef države, dodavši da to ne treba ni ukrajinskim vojnicima. Zato kažem da treba da razgovaramo sa tamošnjom vojskom. Polako, korak po korak, nekako ćemo se dogovoriti - rekao je predsednik.

- Ja mrzim rat. I naši Belorusi mrze rat. Mi ne želimo rat. Mi želimo mirovne pregovore - objasnio je on. - Ali vi držite Volođu Zelenskog za ruke i noge i ne puštajte ga za pregovarački sto. To je moje uverenje, mnogo činjenica to potvrđuju. Dakle, hoćete rat -  rekao je Lukašenko, obraćajući se predstavnicima zapadnih medija.

Lukašenko kaže da postoji opasnost od eskalacije sukoba, tokom kojeg se i dalje koristi konvencionalno oružje, ali potencijalno može doći i do primene hipersoničnog i nuklearnog.

- U tome je opasnost. Zato sada treba stati, ne glupirati se i ne ratovati - poručio je predsednik Belorusije.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set