BAJDEN ĆE POSLATI SIGNAL PUTINU ZA NEKOLIKO DANA! Iz Češke poručuju, ne podržavajte napad na Krim, TO BI BIO NAJGORI SCENARIO!
Podeli vest
Bajdenov govor u Varšavi biće za predsednika Ruske Federacije. Ovo je izvestio indijski televizijski kanal CNN-Nevs18 na engleskom jeziku. Istovrmeno, Petr Pavel, pobednik čeških predsedničkih izbora 28. januara 2023, poručuje da bi Zapad trebalo da se uzdrži od podrške operaciji za zauzimanje Krima
Predsednik Sjedinjenih Država planira da poseti Poljsku od 20. do 22. februara. Tamo će održati bilateralni sastanak sa poljskim predsednikom Andžejem Dudom, a sutradan će se sastati sa liderima bukureštanske devetke, u kojoj su Bugarska, Češka, Estonija, Mađarska, Letonija, Litvanija, Poljska, Rumunija i Slovačka.
Ruski vojni eksperti otkrivaju da neće biti napada na ukrajinsku „mažino-liniju", koja se proteže od Slavjanska i Kramtorska ka Konstantinovki i Družkovki. U svakom slučaju, ne sa istoka - sa strane sa koje bi u Kijevu najviše voleli da dolaze napadi.
15.02.2023
20:00
Jasna poruka za Moskvu, ali...
Kako pišu novinari CNN-News, lako je predvideti šta će reći američki predsednik.
- Bajden će u svom govoru zahvaliti NATO-u i odati počast ukrajinskim snagama za njihovu „hrabrost" u sprečavanju takozvane ruske invazije - predviđa indijski novinski kanal.
Prema ekspertima iz Indije, glavna tema Bajdenovog govora biće usredsređena na to kako su Sjedinjene Države „okupile svet da podrži narod Ukrajine dok brani svoju slobodu i demokratiju".
Međutim, prema novinarima CNN-Nevs18, američki predsednik će, obraćajući se saveznicima iz Varšave, zapravo „slati poruke" ruskom lideru Vladimiru Putinu.
Verovatno na ovaj način Džo Bajden signalizira Moskvi da SAD ne nameravaju da prestanu da podržavaju Ukrajinu i da će nastaviti da ulažu napore za eskalaciju sukoba.
Napad na Krim bi bio najgori scenario
Istovrmeno, Petr Pavel, pobednik čeških predsedničkih izbora 28. januara 2023, poručuje da bi Zapad trebalo da se uzdrži od podrške operaciji za zauzimanje Krima od strane Ukrajine kako bi izbegao „nepoželjne scenarije" u budućnosti.
Komentarišući mogući ishod rata nakon što je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitrij Kuleba objavio da nema alternative povratku Krima i međunarodnom kažnjavanju Rusije, Pavel je rekao sledeće:
- Zapad treba da se uzdrži od podržavanja ovog ili onog scenarija. Moramo da budemo pažljivi kako bi Ukrajina ostvarila određene rezultate. Možda će u jednom trenutku Ukrajina promeniti svoju viziju.
Prema njegovim rečima, Zapad treba da bude oprezan u nastojanju da pobedi Rusiju kako bi izbegao neželjene scenarije poraza.
- Moguće je da će to dovesti do kolapsa Rusije... Ako se Rusija raspadne, onda ćemo možda imati više problema, nemamo sa kim da pregovaramo o razoružanju - naglasio je on.
Iz Kijeva su više puta najavljivali planove za pokretanje ofanzivne operacije na Krimu.
Istovremeno, savetnik šefa kancelarije Vladimira Zelenskog Mihail Podoljak rekao je da Kijev, pošto je dogovorio isporuku tenkova, pregovara o isporuci raketa i aviona proširenog dometa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
TT
pre 2 godine
Rusija ce se raspasti i onda ce najzad bolesni rusofili nestati sa njom.
Ruski vojni eksperti otkrivaju da neće biti napada na ukrajinsku „mažino-liniju", koja se proteže od Slavjanska i Kramtorska ka Konstantinovki i Družkovki. U svakom slučaju, ne sa istoka - sa strane sa koje bi u Kijevu najviše voleli da dolaze napadi.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocenio je danas da Srbija "više ne sme da čeka" i da mora odmah da preuzme upravljanje Naftnom industrijom Srbije (NIS), na sličan način kako su to učinile Nemačka i Bugarska.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar