SAVETNIK CIA ODBIO DA ĆUTI O RATU U UKRAJINI! RIKARDS JASAN, SVE JE PROPALO! Ostala im je samo jedna karta, u "partiji" protiv Rusije!
Podeli vest
Situacija u Ukrajini postaje sve opasnija za SAD. Ove zaključke deli američki stručnjak, bivši savetnik CIA, Džejms Rikards.
Posle početka ukrajinskog sukoba, zapadni mediji su pokrenuli široku informativnu kampanju protiv Rusije. Prema Rikardsu, trenutno je na Zapadu praktično nemoguće pronaći istinu o tome, šta se zaista dešava u Ukrajini. To je zato, što se tamošnja situacija ne razvija na najbolji način za Sjedinjene Države i njihove saveznike.
Direktor CIA Vilijam Berns izjavio je da postoji mogućnost da Kina pošalje oružanu pomoć Rusiji u ratu sa Ukrajinom.
26.02.2023
10:05
- Suprotno onome što kaže propagandna mašina, Rusi nisu glupi... Ukrajina gubi na bojnom polju, a režim sankcija Rusiji je propao - rekao je stručnjak.
Rikards je izjavio, da je u takvim okolnostima Sjedinjenim Državama ostala samo jedna karta, u „partiji" protiv Rusije, a to je eskalacija. Vašington nastoji da poveća stepen sukoba, i to se uglavnom radi kroz isporuku novog oružja Kijevu.
- Eskalacija u isporuci američkog oružja Ukrajini je zapanjujuća. Počeli smo sa raketama „Stinger" zemlja-vazduh za obaranje ruskih aviona, i raketama „Javelin", koje su moćno protivtenkovsko oružje. Zatim smo obezbedili „HIMARS", tešku artiljeriju dugog dometa sa precizno navođenim projektilima - kaže bivši savetnik CIA.
Zapadne zemlje su pre izvesnog vremena najavile isporuku Ukrajini novih vrsta naoružanja. Sjedinjene Države, Britanija i Nemačka su se obavezale, da će obezbediti najnovije tenkove, uključujući američki tenk „Abrams", britanski „Čelendžer 2" i nemački „Leopard 2".
Zatim je, bez odlaganja, ukrajinski predsednik Zelenski zahtevao od Zapada borbene avione „F-16". Rikards smatra, da je pitanje vremena, kada će Vašington odobriti prebacivanje aviona Ukrajini.
- Da ne pominjem stvarno prisustvo NATO snaga u Ukrajini. Neki izvori ukazuju, da se na liniji fronta nalazi do 20.000 poljskih vojnika obučenih u ukrajinske uniforme, što ih čini stranim plaćenicima. Tu su i oružane snage Sjedinjenih Država i Velike Britanije, što je kršenje Ženevskih konvencija - rekao je stručnjak.
Međutim, nijedna od ovih mera pomoći nije imala značajan efekat. Rusi su, suprotno izjavama zapadne propagande, ispali zaista pametni. Oni su se prilagodili zapadnom oružju, i pronašli efikasne načine da ga onesposobe. Kao rezultat toga SAD imaju problema, i jedino što im preostaje je, da nastave da igraju na svoju kartu eskalacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) imala je saznanja o planovima diverzije na gasovodima „Severni tok“ i „Severni tok 2“, objavio je nemački magazin Špigel, pozivajući se na rezultate sopstvene istrage.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Nakon jezivih scena u Nišu, kada su blokaderi lutku sa likom predsednika Srbije Aleksandra Vučića "raspeli" na improvizovanom krstu, reči vladike bihaćko-petrovačkog Sergija od pre šest godina aktuelnije su nego ikad.
Ponovo je pokrenuta sprega mašinerije tajkunskih medija i odmetnutog tužilaštva na čelu sa Vrhovnom javnom tužiteljkom Zagorkom Dolovac širenjem laži i neproverenih informacija nakon što su njeni favoriti za nove članove VST Boris Majlat i Jovana Komnenović pretrpeli ozbiljan poraz na tužilačkim izborima za novi sastav Visokog saveta tužilaštva (VST).
Ministar kulture Nikola Selaković izjavio je danas da je zgrožen i duboko uznemiren, kako je rekao, morbidnim performansom blokadera - predstavljanjem razapetog predsednika Aleksandra Vučića na krstu i ocenio da to nije protest, niti politički stav, već ekstremno opasna i bolesna poruka koja svesno priziva na ubistvo predsednika države i na razapinjanje Srbije.
Sa najvećim ogorčenjem, najoštrije osuđujem nove pretnje smrću predsedniku Vučiću, koje su se pojavile na protestu blokadera i opozicije 1.3.2026. u Nišu.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Bivši učesnici Exatlona Sanja Kalinović i Nemanja Radovanović potpuno su se prepustili čarima Dominikane i uživali na plaži u nikad atraktivnijem izdanju.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Zbog pogoršane bezbednosne situacije objavljeni su brojevi telefona ambasada Srbije kako bi građani koji se nalaze u ratom zahvaćenim državama Bliskog istoka mogli da dobiju tačne informacije i neophodnu konzularnu pomoć.
Na društvenim mrežama osvanula je prepiska muškarca koji je prikupljao novac pod izgovorom da mu je potreban za lečenje bolesnog deteta, dok se kasnije ispostavilo da mu je jedini interes bio plaćanje ličnih dugova.
Ujedinjeni Arapski Emirati sve do juče važili su za najbezbedniju teritoriju. Dubai i Abu Dabi već drugi dan su na meti napada dronovima i raketama od strane Irana, dok se brojni srpski turisti i dijaspora nalaze u ovim gradovima.
Biznismen Željko Rstić, koji se inače nalazi u Dubaiju u trenutku kada na teritoriji čitavog Bliskog istoka bukti rat, ispričao je trenutnu situaciju, ističući da se stanje veoma pogoršalo u odnosu na juče, kao i da su bili primorani da napuste hotel u kojem su boravili.
Potpuno pomračenje Meseca, tokom kojeg će se na nebu pojaviti takozvani "krvavi Mesec", biće vidljivo u utorak ujutru iz Severne i Centralne Amerike i zapadnog dela Južne Amerike.
U petak uveče u Takovskoj ulici se odvijala prava filmska potera kada je vozač "škode" ignorisao policijske naredbe, prolazio kroz crvena svetla i udario u policijsku blokadu, nakon čega je vozilo završilo u kanalu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o proširenju istrage protiv Radomira S. (28), zbog sumnje da je prvoosumnjičenom Aleksandru D. (34), protiv kog je već pokrenuta istraga i nalazi se u pritvoru, i još jednom NN licu pomogao u izvršenju ubistva Željka Bakića.
Jedna od najraskošnijih istorijskih drama, ruska serija "Katarina Velika" ("Ekaterina"), počinje sa emitovanjem sutra na Informer televiziji. Sudeći po reakcijama svetske publike na prestižnom sajtu IMDb, gledaoce očekuje pravi televizijski spektakl.
Kviz "Potera" emitovaće se sutra na Prvom programu RTS sa početkom u 21.40, a jedan od takmičara izgovorio je rečenicu: "Cug štokovani blajbinger" koju je Miodrag Petrović Čkalja rekao davne 1973. godine u kultnoj seriji "Kamiondžije".
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Na fotografiji do koje je došao Informer, legendarni glumac Danilo Bata Stojković uživa u kafani u Vrnjačkoj Banji u društvu supruge Olge i glumca Nikole Džamića.
Pevačica Goga Gačić kaže da do nedavno ništa nije znala o navodnoj aferi svog bivšeg supruga Marka Gačića sa koleginicom Ninom Vlajković, te da je čak i podržala njihov duet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar