Oko zgrade suda na Menhetnu u Njujorku, koji bi trebalo da podigne optužnicu protiv bivšeg predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trampa, zbog navodnog podmićivanja porno zvezde Stormi Danijels tokom izborne kampanje 2016. godine, radnici su danas postavili barikade.
Barijere su podignute u okviru priprema za prvi krivični postupak protiv nekog predsednika SAD, dva dana nakon što je Tramp pozvao svoje pristalice da protestuju jer se, kako je naveo, a prema informacijama koje su procurele, sprema njegovo hapšenje u utorak, prenosi Rojters.
Gradonačelnik Njujorka Erik Adams rekao je novinarima da policija prati društvene medije i da vodi računa o situaciji u gradu.
Predstavnici službi za sprovođenje zakona sastali su se na Menhetnu da bi razgovarali o optužnici protiv Trampa, koja bi mogla da bude podignuta večeras ili u sredu, kao i o njegovom eventualnom privođenju zbog, između ostalog, podmićivanja porno zvezde tokom predsedničke kampanje 2016, godine, preneo je ranije danas američki "Politiko", pozivajući se na tri neimenovana izvora uključena u slučaj.
Očekuje se da velika porota kasnije danas ili u sredu optuži bivšeg Trampa. Na sastanku u štabu njujorške policije, pored predstavnika tog odeljenja, prisustvuju predstavnici američke tajne službe, sudski službenikci i zvaničnici iz Kancelarije okružnog tužioca Menhetna Alvina Brega.
- Razgovaraćemo o tome kako da privedemo Trampa - rekao je izvor, navodeći da odluka još nije doneta.
Kancelarija okružnog tužioca Menhetna Alvina Brega istražuje tajnu isplatu od 130.000 dolara koju je izvršio Majkl Koen, Trampov bivši fiksator, porno zvezdi Stormi Danijels tokom predsedničke kampanje 2016. godine.
Kada zapečaćena optužnica bude dostavljena sudiji, kancelarija tužioca će razgovarati o Trampovoj predaji sa njegovim braniocem, rekao je neimenovani sudski zvaničnik, navodeći da će, ukoliko se Tramp ne preda, za njim biti raspisana poternica. Trampov portparol rekao je da bivši predsednik nije bio obavešten o bilo kakvom predstojećem hapšenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
„Koalicija voljnih“ prelazi iz političkih saopštenja u konkretnu vojnu fazu: države okupljene oko Francuske i Velike Britanije održaće prve zajedničke vežbe u zemljama koje se graniče sa Ukrajinom, dok su Multinacionalne snage za Ukrajinu (MNF-U) proglašene spremnim za delovanje posle eventualnog prekida vatre.
Na propalom blokaderskom skupu koji je danas održan u Raški, pojavio se i rekto Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji se nalazi na blokaderskoj listi.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura kretaće se od 31 na severu do 36 stepeni na jugu i istoku.
Srpska pravoslavna crkva danas proslavlja Svetog prepodobnog Sisoja Velikog, koji je u srpskom narodu izuzetno poštovan i cenjen kao zaštitnik dece i brzi pomoćnik u svakoj tuzi i nevolji.
Milioni evra, tone kokaina, lažni identiteti i nemilosrdna borba za prevlast – iza imena balkanskih kartela krije se mračni svet u kojem se sve vrti oko novca, korupcije, nasilja i straha.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Krpelji su jedan od najvećih rizika za pse tokom leta. Mnogi vlasnici naprave grešku tako što psa samo površno pregledaju, misleći da je to dovoljno, a evo na šta treba obratiti pažnju.
Pohovane pileće šnicle spadaju među omiljena jela koja se često pripremaju, a Iako mnogi misle da redosled uvaljivanja mesa nije važan, iskusni kuvari ističu da je upravo taj detalj presudan.
Detaljno anatomsko istraživanje, koje je vodio Alfonso Cepeda-Emiliani sa Univerziteta u Santjagu de Komposteli, otkrilo je da titulu glavne erogene zone zapravo odnosi frenularna delta.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Učesnica rijalitija Maja Marinković otvoreno je priznala da je tokom života imala veliki broj prekida trudnoće, kao i da je često koristila pilule za "dan posle".
Erotski model i nekadašnja striptizeta Vesna Počuča Šana ponovo je uspela da zapali internet - i to čim se pojavila u noćnom provodu sa atraktivnom drugaricom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.