Kijev neće moći da pokrene ofanzivu u stilu NATO-a koja uključuje vazdušni napad, uprkos vojnoj obuci i prilivu zapadne tehnike, piše „Volstrit džurnal“.
„Da bi izbacila neprijatelja koji se ukopao, kao što to Ukrajina želi da uradi, tradicionalni pristup SAD i saveznika počeo bi snažnim vazdušnim napadom pomoću aviona i krstarećih raketa“, piše list.
Prema rečima penzionisanog američkog potpukovnika Džona Nagla, ukrajinske snage imaju imaju ograničen broj borbenih aviona i jurišnih helikoptera, tako da je malo verovatno da će Kijev rizikovati da ih upotrebi u frontalnom napadu.
Umesto toga, Kijev će verovatno pokrenuti veliki napad – ili nekoliko manjih napada – koristeći kopneno precizno oružje dugog dometa, uključujući rakete i artiljeriju, od kojih su većinu donirali zapadni saveznici, navode stratezi lista.
Posle toga se očekuje početak velike ofanzive kopnenih snaga, koja će se takođe razlikovati od standarda NATO-a.
„Velika razlika je u tome što bi američke ili savezničke snage predvodile avangardu savremenih borbenih tenkova, dok bi ukrajinske snage imale samo mali broj“, piše list.
Nemački list „Bild“ je, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika NATO-a, ranije tvrdio da Kijev priprema ofanzivu čiji bi glavni fokus bili Lugansk i Zaporožje, sa ciljem da se prekinu kopnene komunikacije Rusije sa Krimom.
List „Politiko“ objavio je da SAD očekuju da ofanziva Kijeva počne do maja. Komandant ukrajinskih kopnenih snaga Aleksandar Sirski ranije je izjavio da bi Kijev uskoro mogao da pređe u ofanzivu u oblasti Bahmuta.
Formacije ruskih nacionalista koje se bore na strani Ukrajine mogle bi da stignu do Brjanska, saopštio je načelnik štaba „Ruskog dobrovoljačkog korpusa“ Aleksandar sa pozivnim znakom „Fortune“, prenosi dopisnik „PolitNavigatora“.
Ukrajinski operateri dronova za kratko vreme su na vojnoj vežbi „Aurora 26“ u Švedskoj onesposobili oklopna vozila i čitave jedinice Severnoatlantskog saveza (NATO), razotkrivajući koliko su zapadne armije nespremne za savremeno ratovanje, piše nemački „Velt“.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov optužio je Veliku Britaniju da direktno učestvuje u ratu na strani Ukrajine i da svojim potezima dodatno otežava mogućnost postizanja mira.
Naoružanje koje je NATO godinama slao Ukrajini trebalo je da iscrpi i slomi ruske snage, ali je neprekidno suočavanje sa zapadnim raketama i hiljadama dronova proizvelo potpuno suprotan efekat.
Ukrajinske snage su tokom poslednja 24 časa izvele napade na više vojnih i logističkih objekata u kojima je stradao ruski avion Su-24M na aerodromu "Saki" na Krimu.
Odeska oblast bila je tokom noći 22. avgusta meta ruskog raketnog i dronskog napada. U napadu je oštećena železnička stanica u Razdelnoj, potvrdio je Aleksandar Pertsovski, predsednik uprave ukrajinske železničke kompanije "Ukrzaliznica", a pogođena je i lučka infrastruktura.
Rusija je tokom noći izvela novi raketni napad na Kijev, pri čemu su se širom ukrajinske prestonice čule snažne eksplozije, dok su lokalne vlasti prijavile požare na više lokacija u gradu.
Ukrajinski vojnici u pojedinim jedinicama osećaju se kao kmetovi, komandanti se prema njima upravo tako i ponašaju, dok ih ni u pozadini ne dočekuje poštovanje koje očekuju posle godina provedenih u borbama, izjavio je komandant bataljona „Svoboda“ Petro Kuzik.
Norveška je danas proširila svoju arktičku brigadu Finmark, formiranu prošle godine na krajnjem severu zemlje u blizini granice sa Rusijom, u okviru jačanja vojnog prisustva NATO nakon početka rata u Ukrajini.
NATO je izveo neuobičajeno veliku demonstraciju vazdušne sile oko ruske Kalinjingradske oblasti, gde je u isto vreme angažovano oko 25 aviona različite namene, uključujući lovce, izviđačke letelice, avione za elektronsko ratovanje i vazdušno komandovanje, dok je čitavom operacijom rukovodio Vašington.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Formacije ruskih nacionalista koje se bore na strani Ukrajine mogle bi da stignu do Brjanska, saopštio je načelnik štaba „Ruskog dobrovoljačkog korpusa“ Aleksandar sa pozivnim znakom „Fortune“, prenosi dopisnik „PolitNavigatora“.
Bosanski ekstremista i glumac Feđa Štukan, kom je zbog pretnji po bezbednost zabranjen ulazak u našu zemlju, našao način da dosipa ulje na vatru - u Prištini se sastaje sa bivšim albanskim policajcima i javno pljuje po državnim interesima Srbije!
Hrvatski mediji otvoreno navijaju za opoziciju i nasilje — po svaku cenu želi haos u Beogradu, razbijanje vladajuće koalicije i potpunu destabilizaciju države!
Lider naprednjaka i savetnik predsednika Republike oštro je podvukao crtu kada je reč o odnosima na političkoj sceni, reagujući na nedavne napade i jasne signale koji dolaze iz redova SPS-a.
Dovoljno je samo nekoliko sekundi gledanja njihovih takozvanih govornika pa da svakom bude jasno kakav bi nas haos snašao kada bi ovakvi likovi odlučivali o bilo čemu.
Izvesni opozicioni botovi i profili pod nazivom "Inforatnik" i "Građanska neposlušnost" objavili su snimak luksuznih džipova tvrdjeći kako se to navodno "vesele naprednjaci", ali je istina brzo isplivala na videlo i brutalno ih patosirala.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Šampion Exatlona Marko Nikolić pred kamerama Informera prisetio se avantura iz prve sezone najvećeg sportskog rijalitija i otkrio šta mu je donela pobeda.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Od početka juna, u Srbiji je registrovano 11 slučajeva obolevanja od groznice Zapadnog Nila, objavio je danas Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Ministar finansija Siniša Mali je putem svog Instagram profila odgovorio na pitanja građana u vezi sa jednokratnom novčanom podrškom države, koja je najavljena za septembar.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov izjavila je danas da su čista manipulacija navodi da je požar u Deliblatskoj peščari rezultat promene namene zemljišta i sklanjanja statusa zaštićenog područja.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević danas je rekla da je za nepunih šest meseci primene Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima rešeno 333. 870 predmeta i upisano više od 250.000 građana i pravnih lica u katastar nepokretnosti.
Jedna fotografija sa odmora, razgovor u aplikaciji ili podatak o treningu. Dovoljno je nekoliko klikova da neko sazna gde se nalazite, s kim provodite vreme i kakve su vam navike. Dok većina ljudi na internetu ostavlja tragove potpuno nesvesno, u pojedinim slučajevima upravo su digitalne informacije, prema navodima iz istraga, pomogle ubicama da pronađu svoje mete.
Novosadska policija izvela je žestok udarac na narko-mrežu i presekla opasan lanac krijumčarenja, zaplenivši dva kilograma čistog kokaina i kilogram heroina.
Vodnik M. B. na službi u 72. brigadi za specijalne operacije pronađen je bez znakova života danas oko 15.00 časova u kasarni "Rastko Nemanjić" u Pančevu.
Ruski pisci dali su neka od najznačajnijih dela svetske književnosti, a romani Lava Tolstoja, Fjodora Dostojevskog, Mihaila Bulgakova i Ivana Turgenjeva i danas se nalaze na listama obavezne lektire širom sveta.
Napadima, sujeti i sramotnom ponašanju glumačke zvezde Milana Marića izgleda nema kraja pa je objavio još jedan status na Iksu u kojem pljuje holivudsku zvezdu Žana Kloda Van Dama.
Film "Extinction" iz 2015. godine doživeo je potpuno neočekivani povratak jer je više od decenije nakon premijere ponovo privukao ogromnu pažnju gledalaca i trenutno se nalazi među najgledanijim naslovima na Netfliksu.
Smokve su jedno od najukusnijih plodova leta, ali osim što su slatke i sočne, veoma su korisne za organizam. Bogate su vlaknima, kalijumom, vitaminima, mineralima i antioksidansima, zbog čega predstavljaju odličan dodatak svakodnevnoj ishrani.
Uživajte u ukusnim paprikama punjenim hrskavim kupusom, idealnoj zimnici koja se jednostavno priprema. Spoj svežeg kupusa i slatko-kisele marinade daje im neodoljiv ukus i savršenu hrskavost.
Prošle godine stakleni nokti postali su veliki hit u svetu lepote, a njihov povratak ove godine potvrđuje da nisu bili samo prolazni trend. Zahvaljujući elegantnom i suptilnom sjaju, brzo su osvojili ljubitelje manikira i dobili gotovo kultni status.
Pevačica Jelena Kostov je na svom Instagram profilu objavila selfi sa plaže u crnom bikiniju, istakavši u prvi plan preplanuli ten i izuzetno zategnuto telo.
Bivši rijaliti učesnik Asmin Durdžić je na svom Instagram profilu podelio fotografiju, ali i snimak razgovora sa svojom ćerkom Norom koju ima sa Aneli Ahmić.
Holandski javni servis AVROTROS doneo je odluku o povlačenju sa naredne Evrovizije, čime je izvesno da će ova zemlja i drugu godinu zaredom odsustvovati sa najvećeg evropskog muzičkog festivala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.