CRNOGORCI I BOSANCI PALI U NEMAČKOJ! Veliko hapšenje narko-dilera, od trgovine drogom profitirali 2 miliona evra!
Podeli vest
Nemačka policija uhapsila je u više gradova deset osoba, među kojima su i osobe iz Crne Gore, zbog šverca droge čija se vrednost procenjuje na dva miliona evra.
Kako je saopštila policija, osam uhapšenih su iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Italije, Kazahstana, Libana i Turske, a neki od njih imaju i nemačko državljanstvo.
Nemačka policija zaplenila je 1,2 tone kokaina u kutijama za banane u mestu Gros Krojc u okrugu Potstam-Mitelmark, preneo je "Tagesšpigel".
30.03.2023
08:56
Kako prenosi portal nemačkog Tagblata, kriminalna grupa je od trgovine drogom ostvarila profit od dva miliona evra.
- Fokus operacija bio je u Mesingenu - rekla je portparolka policije.
Tokom akcije, policija je našla tri kilograma marihuane, oko 50 grama kokaina, oko 50.000 gotovine i oružje.
"Sve u svemu, istražitelji osumnjičene terete za trgovinu nekoliko stotina kilograma marihuane i kokaina", preneo je portal.
Osumnjičeni će biti izvedeni pred sud, a potom će im najverovatnije biti određen pritvor. Dvojicu od deset uhapšenih policija je pustila, što je portparolka objasnila da "to zavisi od individualne umešanosti u zločin i okolnosti“.
Grupa je bila na meti istražitelja od leta 2022. u okviru istrage zasnovane na dešifrovanju i proceni podataka od dva provajdera kripto komunikacija. Pomnom procenom nekoliko stotina hiljada slika, kao i glasovnih i tekstualnih poruka, tim za istraživanje narkotika uspeo je da otkrije mrežu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin i premijer Mađarske Viktor Orban biće pozvani da prisustvuju ceremoniji izlivanja prvog betona za nuklearnu elektranu Pakš 2 u Mađarskoj, koja je planirana za početak februara, izjavio je generalni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Potpredsednica SSP Marinika Tepić, desna ruka tajkuna Dragana Đilasa, pokušala je da aktuelnu vlast napadne za navodnu korupciju, pa se pošteno obrukala, zaboravljajući da je njen stranački šef za vreme svoje vlasti u džepove strpao pravo bogatstvo!
OFAK produžio je rok za pregovore Naftnoj industriji Srbije do 24. marta 2026. godine, što je još jedna šansa za Srbiju i dokaz koliko smo uporni u ovoj borbi i pregovorima.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar