• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

03.04.2023

14:39

OVO NIJE DOBRO! RUSIJA REAGOVALA NA ULAZAK FINSKE U NATO! "Ako rasporede snage..."

AP/Photo

Vesti

OVO NIJE DOBRO! RUSIJA REAGOVALA NA ULAZAK FINSKE U NATO! "Ako rasporede snage..."

Podeli vest

Rusija će jačati vojni potencijal na zapadnom i severozapadnom pravcu kao odgovor na članstvo Finske u NATO, izjavio je zamenik ministra inostranih poslova Rusije Aleksandar Gruško.

- Deo mera je već objavljen. Jačaćemo naš vojni potencijal na zapadnom i severozapadnom pravcu. U slučaju raspoređivanja snaga i sredstava drugih članova NATO-a na teritoriji Finske, preduzećemo dopunske korake kako bismo pouzdano osigurali vojnu bezbednost Rusije - rekao je Gruško.

Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg danas je izjavio da će se Finska pridružiti Alijansi u roku od nekoliko dana nakon odluke Turske da ratifikuje njenu pristupnicu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Baja

pre 2 godine

E pa sad, jos kad ameri stave rakete u FIN, bice veselo, St. Petersburg je samo 35km od FIN granice....sta su rusi mislili, sam dragi bog zna...

zvonko

pre 2 godine

Rusi kažu : da bi " osigurali vojnu bezbednost " ! Koliko je to glup narod ! Pa Finska je u NATO u što ju je tamo gurnuo Putin - psihopat. I sada, rusi će jaćati zapad Rusije a neće poslati Putina u kaznenu koloniju u Sibir ? Kreteni ! Taj umsko bolestan čovek će uništiti Rusiju ! To svi vide osim ; belorusa, srba i rusa !

crosdu

pre 2 godine

S obzirom da je Rusija izvrišila agresiju na Ukrainu, sigurno NATO snage u Finskoj neće sjedeti prekriženih ruku i čekati da i njih napadnu!

sledeća vest

Politika

Društvo

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca
Srbija

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca

Kraljevčanin Slobodan Jovanović, poznat kao Zlatnoribac na društvenim mrežama, svakodnevno objavljuje dogodovštine iz svog života. Njegova najnovija priča, otkriva, međutim, kakvih velikih ljudi ima tu, negde blizu, svako od nas.

23.12.2025

16:21

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru
Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru

Vladan Mijušković odlučio se za štrajk glađu iz besa zbog situacije u kojoj se nalazi. Poslao je pismo iz pritvora u kojem objašnjava da je Crnu Goru napustio 2020. godine jer je osetio da mu je život u opasnosti. Uhapšen je u Splitu u septembru 2022. godine.

23.12.2025

21:54

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set