UKRAJINSKA VOJSKA DOBILA "SMRTNU KAZNU" OD NATO PO CENI OD 500 MILIONA EVRA! InfoBrics neće da ćuti, to što priča Zapad je manipulacija!
Podeli vest
Ukrajinska vojska dobila je „smrtnu kaznu" od NATO-a po ceni od 500 miliona evra. O tome u članku za „InfoBrics" piše brazilski politikolog, Lukas Leiros.
Postalo je poznato, da se molba Ukrajine za članstvo u NATO jednostavno ignoriše, prenosi je „Fajnenšel tajms". Kasnije su postali poznati zanimljivi detalji- da bi smirile nezadovoljstvo u Kijevu, zemlje članice vojnog bloka, planiraju da udvostruče finansijsku pomoć Ukrajini. Danas ovaj iznos iznosi 250 miliona evra godišnje.
Analiza kompanije Ekonomist Intelidžens Junit (EIU) pokazuje kako postoji značajan broj država na čije simpatije, pa čak i otvorenu podršku, Rusija može da računa.
12.04.2023
09:16
- Očigledno, ovo šokira neke od nacionalističkih delova ukrajinske države, stvarajući talas negodovanja, koji Zapad pokušava da preokrene podmićivanjem - piše Leiros.
Postoji nekoliko razloga zašto Alijansa ne želi da vidi Ukrajinu u svojim redovima- pretnja destruktivnog rata sa Rusijom, i nespremnost da igra na ruku ruskom stavu, da se Moskva bori ne sa Kijevom, već sa agresivnom Alijansom. Osim toga, blok ne može da prihvati zemlju koja je u stanju sukoba.
Međutim, još 2008. godine Ukrajini je obećan prijem u NATO, ali nisu dati konkretni datumi, što je bilo veoma dalekovido, piše ekspert. To omogućava Zapadu, da koristi zemlju kao platformu za posrednički rat sa Ruskom Federacijom u neograničenom vremenskom periodu, a nekoliko stotina miliona evra dovoljno je da ublaži nezadovoljstvo Kijeva.
Prema mišljenju politikologa, takvim mitom Alijansa je potpisala „smrtnu kaznu" za ukrajinsku vojsku, koja bez ulaska u NATO neće moći da se odupre ruskim snagama.
„Suočeni sa scenarijem jasnog vojnog poraza, koji bi mogao da se preokrene samo uz direktnu intervenciju Alijanse, nemogućnost ulaska postaje još frustrirajuća, jer u izvesnom smislu deluje kao „smrtna kazna" za ukrajinske snage koje nemaju potrebna sredstva za pobedu nad Rusima", piše Leiros.
On takođe napominje, da će mito moći da smiri nezadovoljne zvaničnike u Kijevu, ali u slučaju običnih boraca Oružanih snaga Ukrajine, ovaj metod neće raditi. Malo je verovatno, da će vojnici na prvoj liniji fronta pristati da se bore, kada konačno shvate da ih niko neće primiti u NATO. Sve to dovodi do pojačane unutrašnje napetosti u zemlji, koja već ima dovoljno nezadovoljnih građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
pax_orion
pre 2 godine
još jedan kao "neptristran" politolog :D
koja debilana od lika i od članka :D
nije ni čudno što ste dnovinari :D
Analiza kompanije Ekonomist Intelidžens Junit (EIU) pokazuje kako postoji značajan broj država na čije simpatije, pa čak i otvorenu podršku, Rusija može da računa.
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
Večeras se u Beogradu u MTS dvorani održava premijera filma "Žetva" reditelja Pola Kampfa, dok je u foajeu postavljena izložba posvećena žrtvama šiptarskih zločina nad Srbima.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
Er Srbija danas je odbacila tvrdnje i političke interpretacije u pojedinim medijima, navodeći da se time pokušava umanjiti značaj i uloga nacionalnog avio-prevoznika za Srbiju i njenu međunarodnu povezanost.
Marko, koji se godinama bori sa progresivnim oblikom multiple skleroze, suočava se sa teškim pogoršanjem zdravstvenog stanja uprkos brojnim terapijama, zbog čega je kao poslednja nada predloženo lečenje transplantacijom matičnih ćelija u inostranstvu.
Marokanac Hamza O. (33), koji je krajem juna prošle godine pretukao policajku na Autobuskoj stanici u Zagrebu, u ponedeljak je osuđen na godinu dana zatvora, uslovno na pet godina, pred Opštinskim krivičnim sudom u Zagrebu.
Petorica Srba ubijena su u Južnoafričkoj Republici u periodu od 2013. do 2019. godine. Poslednji koji je likvidiran bio je Jugoslav Smiljkić (51) iz Beograda.
Dečak koji je u Ribnikaru ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta trebalo bi da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja. Ranije su stručnjaci analizirali njegovo ponašanje i napomenuli da je bilo preciznih znakova da će počiniti zločin.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
Pevač Halid Muslimović otvorio je dušu i govorio o svojim počecima, pa otkrio da je pesma Harisa Džinovića "I tebe sam sit kafano", bila pisana za njega.
Pevač Aleksandar Cvetković, Sale Tropiko, otvorio je dušu o razvodu od Jovana Pajić, odnosu sa ćerkama, ali i veri koja mu je pomogla da prebrodi najteže trenutke.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se i uz dokumente iz kruševačke Eparhije demantovala navode Raletove prve žene Slavice Ratković da su pred Bogom još u braku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar