Ustavni savet Francuske odlučio je u petak da odobri odluku o povećanju starosne granice za odlazak u penziju sa 62 na 64 godine.
Pošto je Ustavni savet potvrio penzionu reformu u Francuskoj, socijalistički parlamentarci su najavili da će podneti zakonski tekst kojim se traži njegovo ukidanje.
- Ako predsednik Republike proglasi zakon, socijalisti će podneti predlog zakona o ukidanju penzione reforme - rekli su izabrani socijalisti u zajedničkom saopštenju za javnost.
Foto: EPA
Tekst, koji je prema njihovim navodima već spreman, ima za cilj da ukloni "odlaganje zakonske starosne granice za penzionisanje sa 62 na 64 godine i ubrzanje povećanja staža doprinosa".
U međuvremenu je u Parizu policija imala pune ruke posla. Naime, odluka Ustavnog saveta je izazvala burnu rekaciju Parižana, koji su uz povike: "Pariz, ustani, ustani" okupirali Rue de Rivoli, ulicu u centru grada, odakle se kreću ka Trgu Republike.
Foto: EPA
S druge strane, iz Marseja stiže jasna poruka: "Sada moramo da idemo u Pariz i sve razbijemo".
I u ovom gradu, na ušću Rone se okupilo nekoliko stotina demonstranata, koji su takođe pod nadzorom policije.
Ustavni savet Francuske podržao je danas povećanje starosne granice za penziju sa 62 na 64 godine, odbacujući zahtev protivnika tog zakona da se raspiše referendum.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ustavni savet Francuske podržao je danas povećanje starosne granice za penziju sa 62 na 64 godine, odbacujući zahtev protivnika tog zakona da se raspiše referendum.
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Ukrajina više nema ozbiljan protivvazdušni štit nad velikim delom teritorije, a problem se ne završava samo na raketama za „Patriot“ i iscrpljenim sistemima odbrane, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Letovanje u Grčkoj ove godine znatno je skuplje nego prošle, a to kažu i turisti iz Srbije koji navode da giros košta i do 12 evra, kafa do 6 evra, dok su voće i povrće skuplji oko 20 odsto.
Krvavi tragovi, sona kiselina, spaljeni dokazi i nestanci bez objašnjenja postali su novi obrazac najtežih zločina u regionu. Iako tela žrtava nikada nisu pronađena, istražitelji sve češće uspevaju da rekonstruišu ubistva do detalja, oslanjajući se na forenziku, kamere i digitalne tragove.
Ekipa Informera uz pomoć veštačke inteligencije, prema do sada poznatim zvaničnim informacijama, napravila je video snimak rekonstrukcije ubistva Aleksandra Nešovića.
Novinar Mladen Mijatović onjavio je snimak akcije vađenja tela iz Bečmenskog jezera, koje je pronađeno nakon dojave građana da u vodi pluta automobil "seat".
Generalni direktor Javnog servisa Moldavije, Vlad Curkanu, podneo je ostavku nakon reakcija koje je izazvalo glasanje moldavskog žirija na Evroviziji 2026, održanoj u Beču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar