• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/jutarnji

19.04.2023

10:11

"DOK MI SPAVAMO, SVET SE MENJA, KINA ĆE PREUZETI SVE!" Američki novinar otkrio AHILOVU PETU vojske SAD, ostaju bez POLA PACIFIKA?!

Reuters/Fotoilustracija

Vesti

"DOK MI SPAVAMO, SVET SE MENJA, KINA ĆE PREUZETI SVE!" Američki novinar otkrio AHILOVU PETU vojske SAD, ostaju bez POLA PACIFIKA?!

Podeli vest

Gradili smo nosače aviona i obranu od projektila, a Kinezi su napravili projektil za 1/100000 deo njihove cene, tako je sve što imamo postalo zastarelo, rekao je novinar Vašington Posta Džoš Rogin.

Novinar Vašington Posta Džoš Rogin rekao je u telefonskom intervjuu voditelju Glenu Beku da poverljivi dokumenti Pentagona koji su nedavno procurili otkrivaju kako kineske hipersonične klizne rakete mogu da poraze američke nosače aviona i obrambene sisteme projektila.

- Proveli smo trideset godina gradeći nosače aviona i obranu od projektila, a Kinezi su napravili projektil za 1/100000 deo cene, koji sve ovo čini zastarelim, rekao je i dodao da je važno da ljudi to znaju. Pita se zbog čega se to skrivalo i ističe da se puno toga što je u procurelim dokumentima treba da se zna jer se svet brzo menja - rekaao je Rogin.

On smatra da Amerika ne bi trebala da gradi nosače aviona, već da preusmeri resurse na izgradnju više hipersoničnih projektila.

- Leti brže od zvuka, a njime se može manevrisati da pogodi nosače aviona čak i na Guamu. Naši nosači aviona sada neće moći ući na pola Pacifika ako oni odluče da koriste te stvari. To je veliki problem. Oni će preuzeti sve dok mi spavamo. Treba misliti unapred, biti ispred neprijatelja, a sada su oni ispred nas - zaključuje američki novinar.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
pax_orion

pre 2 godine

e tooooo :D čim je tako jeftin onda je i kvalitetan ako i sva jeftina kineska roba :D ako želiš najbolje naoružanje tu se novac ne štedi.pogledajte ruse. štedjeli su na svemu i sad puše u ukrajini :D a to i Kinezi znaju da će izgubiti ako krenu na tajvan

Ja

pre 2 godine

Gube ameri pola Pacifika? A otkad to pa je ceo i bio njihov? Bolesnici.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine
Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine

Prvi ovogodišnji izveštaj o gripu Instututa za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da je aktivnost virusa i dalje iznad epidemijskog praga, iako je trend opadajući u odnosu na prethodni izveštaj.

15.01.2026

20:15

Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)
Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)

Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.

15.01.2026

18:59

Zabava

Magazin

Džet set