KONGRES SAD TRAŽI VRAĆANJE UKRAJINI GRANICA IZ 1991, ALI I BRUTALNU KAZNU ZA MOSKVU! Članstvo u NATO se podrazumeva! Samo još da Rusija kaže OK!
Podeli vest
Članovi Predstavničkog (donjeg) doma američkog Kongresa iz Republikanske i Demokratske partije - Džo Vilson i Stiv Koen - pripremaju predlog zakona kojim će okončanje sukoba u Ukrajini biti uslovljeno njenim vraćanjem u granice iz 1991. godine.
Njihov „papir" će prvo razmotriti komitet Predstavničkog doma za spoljne poslove, a računa sa pobedom Ukrajine i njen im „vaspostavljanjem unutar međunarodno priznatih granica iz 1991. godine".
Britanski vojni ekspert Sean Bell napisao je u članku za Sky News da će predsedniku Ukrajine Vldimiru Zelenskom biti potrebno da se pomiri sa gubitkom teritorija, jer će prolećno-leto napredovanje završiti neuspehom.
24.04.2023
16:51
Vilson i Koen pozivaju da se Ukrajina uključi u NATO i zahtevaju da Moskva plati odštetu Kijevu.
Vladimir Putin je ocenio da je ruska specijalna operacija u Ukrajini iznuđena mera jer Rusiji „nije bila ostavljena nikakva šansa da postupi drugačije pošto su bezbednosni rizici bili takvi da je bilo nemoguće reagovati drugim sredstvima".
Prema njegovim rečima, Rusija je 30 godina pokušavala da se dogovori sa NATO o principima bezbednosti u Evropi, ali se suočila ili sa ciničnom obmanom i lažima, ili sa pokušajima pritiska i ucena, dok se alijansa, uprkos protestima Moskve, stalno širila i približava granicama Ruske Federacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
amerika kao robovlasnicko drustvo i Nato partneri su masovni svetski zlocinci koji su prekrsili sve medjunarodne zakone i mirovne spoarazume civilizovanog sveta i kao takvo kriminogeno druvstvo moraju biti unisteni i uhapseni i nemaju bas nikakvi moralno niti zakonsko pravo da donose bilo kakve odluke obilo kome ili traze politicke zahteve . Rimskosolomonska imperijalna zlocinacka Amerika i Nato zlocinci moraju biti prvo sudski procesirani za sve pocinjene genocide i zlocine protiv covecnosti . Zbog medjunarodne agresije i zapadnog dizajniranja medjunarodnog monarhistickog genetskiklasnodiskriminativnog rasizma , nacizma i terorizma Nato generali moraju biti osudjeni na smrtnu kaznu i javnu egzekuciju i doziveti sudbinu nevinog Gadafija i Sadama Huseina . A srpski heroji sveci kao nevini ljudi Karadzic , Mladic, Milosevic ili Dzulijan Asanz moraju biti oslobodjeni i dozivotno nagradjeni kao borci protiv zapadnog rimskosolomonskog rasizma , nacizma , terorizma i kolonijalizma . Americko i britansko vatikansko rimskosolomonsko donosenje bilo kakvih robovlasnickih monarhistickih odluka i zahteva je odraz angloamericke kriminogene zlocinacke psihopatije . A svi oni koji podrzavaju zapadnu kriminogenu Nato infrastrukturu moraju biti kaznjeni kao suradnici u medjunarodnim pocinjenim Nato zlocinima .
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Britanski vojni ekspert Sean Bell napisao je u članku za Sky News da će predsedniku Ukrajine Vldimiru Zelenskom biti potrebno da se pomiri sa gubitkom teritorija, jer će prolećno-leto napredovanje završiti neuspehom.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Ideolog blokadera i jedan od glavnih uzdanika rušilaca Srbije za takozvanu studentsku listu, profesor Milo Lompar, žestoko se ostrvio na predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), tajkuna Dragana Đilasa.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
U međimurskom naselju Sitniceu četvrtak je došlo do ubistva i pokušaja ubistva, kada je Josip Oršuš (40) iz vatrenog oružja usmrtio sestru (28) svoje partnerke, dok se njegova partnerka (29) bori za život.
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar