DOĆI ĆE DO GLOBALNE TRAGEDIJE ZA RUSIJU! PRIGOŽINU IDE PARA NA UŠI OD BESA! Odmah prestanite i gradite drugu liniju fronta ili... Zbogom Bahmutu?
Podeli vest
Jevgenij Prigožin , osnivač zloglasne paravojne organizacije Vagner, ponovio je u svom poslednjem govoru da su ruske snage predale svoje položaje na periferiji Bahmuta.
Prema rečima Prigožina, to je omogućio ukrajinskoj vojsci da zauzme važne taktičke visine.
Ukrajinski vojni zvaničnici danas su saopštili da su njihove trupe zauzele delove teritorije u gradu Bahmutu, ali nije jasno da li je reč o dugoočekivanoj i dugo najavljivanoj kontraofanzivi Kijeva.
12.05.2023
20:34
Lider Vagnera je naveo i da je prekinuta blokada puta Bahmut-Časiv Jar, koji je zbog značaja za snabdevanje nazivan i „putem života“, pa će „neprijatelj moći da ga iskoristi“. Uprkos deblokadi, Meduzini izvori navode da je put i dalje pod vatrom.
Prigožin se ni tokom svog novog javnog pojavljivanja nije suzdržavao da kritikuje visoke ruske zvaničnike. Ovoga puta njegova meta bio je portparol Ministarstva odbrane Igor Кonašenkov. Prigožin je siguran da je on pogrešio kada je novinarima na brifingu rekao da su ruske trupe zauzele položaje u rezervoaru Berhovski.
– Nakon što smo pomerili bokove, usledilo je taktičko povlačenje, pa je drug Кonašenkov, najblaže rečeno, lagao. Desilo se da su trupe Ministarstva odbrane jednostavno pobegle sa naših bokova – primećuje Prigožin.
Foto: EPA
Bahmut
On je dodao da je Vagner trebalo da zauzme još 20 višespratnica kako bi potpuno osvojio Bahmut, a zatim nastavio rafalnom paljbom na rusko Ministarstvo odbrane i još jednom prorekao rusku tragediju.
- Zauzimanje Bahmuta nam ne daje ništa jer se bokovi raspadaju, front se ruši. Pokušaji Ministarstva odbrane u oblasti informisanja da nekako izgladi situaciju su uzaludni i dovešće do globalne tragedije za Rusiju. Stoga, morate odmah prestati da lažete. Ako ste pobegli, izgradite drugu liniju fronta – savetuje vodeći Vagnerijanac.
Bilo kako bilo, Prigožin je potpuno van kontrole. Najbolji dokaz je jedna od njegovih uznemirujućih izjava koja je objavljena na Vagnerovom Telegram kanalu. Naime, u njegovom prilično dugačkom izveštaju o stanju na ratištu, u jednom trenutku mu je promakla izjava koja je izazvala veliku buru, prenosi Jutarnji list.
– Zašto moramo da trošimo municiju na ruske vojnike koji beže sa ratišta. Zašto? - pita Prigožin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Penzionerj
pre 2 godine
Vagnerovac nešto muti. Dali je plaćen od fašista da pravi razdor ili izveštaj dobijen od mnogih lažnih izveštača. Rusi su pobednici!!!
Rusija se sprema da se suprotstavi NATO u ratu i mogla bi biti spremna za napad u roku od samo godinu dana od okončanja invazije na Ukrajinu, upozorila je vodeća evropska obaveštajna agencija.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da Moskva ima jasan plan za završetak vojne operacije u Ukrajini, naglasivši da će svi postavljeni ciljevi biti ostvareni, ali da detalji strategije neće biti javno objavljivani.
Ukrajinski vojni zvaničnici danas su saopštili da su njihove trupe zauzele delove teritorije u gradu Bahmutu, ali nije jasno da li je reč o dugoočekivanoj i dugo najavljivanoj kontraofanzivi Kijeva.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do snimka s tajnog plenumaškog sastanka održanog na Medicinskom fakultetu, koji otkriva sve o blokaderima i tome kako ne prestaju da vade oči zbog funkcija, ali i novca.
Blokaderski profesor Filološkog fakulteta Milo Lompar gostujući u emisiji "Utisak nedelje" na tajkunskoj televiziji Nova S, potvrdio rasulo među blokaderima.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i predsednica Srpske stranke Zavetnici Milica Đurđević Stamenkovski izjavila je danas da su budući izbori biti ili ne biti i ispit za Srbiju kao naciju, koji, kako je rekla, moramo da položimo.
Blokader sa dna kace Feđa Dimović, inače član muzičke grupe "Beogradski sindikat", posetio je Beograd na vodi i tom prilikom načinio video-snimak u kojem je bez imalo srama ponizio sve neistomišljenike blokadera kao i sam projekat Beograda na vodi.
Imam razumevanja za entropijske procese na N1‚ tj. za raspadanje, propadanje i rastakanje te redakcije. Ipak, ni ovi entropijski procesi ne mogu biti opravdanje za poplavu idiotski lažnih vesti sa N1.
Zbog velikog interesovanja i pozitivnih utisaka penzionera u Knjaževcu, danas je u tom gradu održana još jedna tribina u organizaciji Fonda PIO uz podršku Saveza penzionera Srbije, lokalne samouprave i partnera Banke Poštanska štedionica i Kompanije Dunav osiguranje.
Almer Inajetović, koji je osumnjičen za pucnjavu u restoranu 7 šuma "Minjo" u Sedreniku, juče se predao policiji, a prema najnovijim informacijama on je imao pomagače.
Danas se na putnom pravcu Novi Pazar - Ribariće, u prigradskom naselju Lukare, kod Kruševačkog mosta, dogodila stravična saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovali motocikl i automobil kragujevačkih registarskih oznaka.
Policija u Novom Sadu zaplenila je 17 kilograma kokaina i uhapsila N. S. (41) i D. P. (31) iz Smedereva i L. S. (35) sa područja Beograda, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Pevačica Katarina Živković pojavila se danas na aerodromu, gde je privukla pažnju prisutnih, a obezbeđenje njenog supruga Nebojšte Stojkovića Stojketa sve vreme joj je otvaralo vrata dok se kretala.
Pevač Haris Džinović kasnio je na snimanje emisije koja se uživo emitovala, a onda je, po dolasku, zahtevao da odmah promene stolicu na kojoj će sedeti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar