CILJ ZAPADA JE JAVNO SAOPŠTEN! Pobediti Rusiju na bojnom polju i uništiti zajedno sa Kinom! Lavrov: Ušli smo u fazu konfrotacije agresivnog bloka SAD, NATO, EU
Podeli vest
Rusija i Zapad do sada nikada nisu bili suprotstavljeni kao danas, kaže šef ruske diplomatije
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je da odluke koje su donete na samitu G7 u Hirošimi, imaju za cilj obuzdavanje Rusije i Kine.
Kina poziva Sjedinjene Američke Države, Evropsku uniju i NATO da sednu za pregovarački sto sa Rusijom i da razmotre načine za izgradnju uravnotežene arhitekture bezbednosti, izjavio je na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija stalni predstavnik Kine pri toj organizaciji Čan Džun.
17.02.2023
21:00
- Zadatak je postavljen jasno i otvoreno: pobediti Rusiju na bojnom polju, ali ne zaustaviti se na tome, nego je eliminisati kao geopolitičkog konkurenta. Zapravo, obuzdavaće kao konkurenta i bilo koju drugu zemlju koja pretenduje na nekakvo nezavisno mesto u svetskom poretku. Pogledajte odluke o kojima danas razgovaraju i koje se usvajaju u Hirošimi na samitu G7 i koje su usmerene na dvostruko obuzdavanje Rusije i Kine - rekao je Lavrov tokom obraćanja na sednici Skupštine Saveta za spoljnu i odbrambenu politiku.
Došli smo do najjačeg suprotstavljanja Evropske unije i NATO-a, sa jedne strane, i Rusije, sa druge, koji je svet do sada video, poručio je Lavrov.
Cilj Zapada je javno saopšten - pobediti Rusiju na frontu, ali ne samo to - već i potpuno uništiti Rusku Federaciju kao političku silu. Žele i da proteraju ruski narod sa Krima i drugih teritorija koje su se prošle godine priključile Rusiji, istakao je ministar.
Nastupila je epoha multipolarnosti, iako taj prelazak može trajati dugo, Rusija u svemu tome nije sama - imamo puno saveznika, kao što su Iran, Kina i druge zemlje, uverio je on.
Ministar spoljnih poslova kaže da je pristup Zapadu u ruskoj spoljnoj politici sam sebe iscrpeo.
- Jasno je da je pristup Zapadu u onom obliku u kojem se donedavno razvijao u našoj spoljnoj politici potpuno sebe iscrpeo i mi smo ušli u fazu najoštrije konfrontacije protiv agresivnog bloka koji čine SAD, EU i NATO - kazao je ministar.
On je takođe kazao da Moskva ne ispoljava neprijateljstvo na svoju inicijativu, ali je primorana da u aktuelnim uslovima odgovori na rat koji joj je objavljen.
Anglosaksonci su, naglasio je ruski ministar, potčinili sebi pre svega svu kontinentalnu Evropu, ali i ceo kolektivni Zapad, a Evropska unija je u ovoj situaciji izgubila samostalnost...
Poslednja dešavanja u svetu do kojih je došlo zbog situacije u Ukrajini ubrzavaju proces buđenja multipolarnosti, dodao je Lavrov.
U svetu je ipak došlo do nekakvog "razdvajanja" kolektivnog Zapada, sa jedne strane, i predstavnika Globalnog Juga i dela Azije, sa druge, a to se dešava, između ostalog i jer je diktatura Zapada u poslednje vreme postala sve agresivnija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kongres neće dozvoliti SAD da napuste NATO, za to nema razloga, a izjava američkog predsednika Donalda Trampa o povlačenju SAD iz NATO-a je samo provokacija, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Kina poziva Sjedinjene Američke Države, Evropsku uniju i NATO da sednu za pregovarački sto sa Rusijom i da razmotre načine za izgradnju uravnotežene arhitekture bezbednosti, izjavio je na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija stalni predstavnik Kine pri toj organizaciji Čan Džun.
Jedina politika blokadera je ogoljeno nasilje, a to je sada na svojoj koži osetio i bivši generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Dragan Bujošević.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je svoje argumente u prilog pretpostavci da je studentkinja Milica Živković, koja je stradala 26. marta na Filozofskom fakultetu, u stvari ubijena.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
Članica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milica Nikolić reagovala je na komentar evroposlanice Irene Joveve povodom teksta koji je objavio "Politiko", a u kojem se navodi da "Evropska komisija razmatra da Srbiji uskrati do 1,5 milijardi evra".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Spot za pesmu "Iza oblaka" Režepa Režepovića Lepog bio je jedan od prvih viralnih videa na ovim prostorima, a malo ko zna pevačevu tešku životnu priču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar