ZAPAD U NEVERICI! LUKAŠENKO NUDI SVIMA NUKLEARNO ORUŽJE! Svako ko želi atomske bombe moraće da pristane na samo jedan uslov!
Podeli vest
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pozvao je one koji žele da imaju nuklearno oružje da se pridruže uniji Rusije i Belorusije.
- Ukoliko niko nije protiv toga da Kazahstan i druge zemlje imaju tako bliske odnose, kao što imamo sa Ruskom Federacijom, stvari su jednostavne. Unija Belorusije i Rusije je otvorena za sve sve, i samim tim, biće nuklearnog oružja za sve - rekao je beloruski lider u intervjuu novinaru Pavlu Zarubinu, koji je deo intervjua objavio na svom Telegram kanalu.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko kritikovao je kvalitet i dostupnost medicine u beloruskim selima. Na sednici vlade na temu aktuelnih pitanja o zdravstvu je obećao da će kazniti gubernatore, saopštio je Telegram kanal „Pul prvog“.
24.05.2023
08:06
Lukašenko je dodao da je ono što je rečeno njegovo mišljenje, a ne mišljenje Rusije.
Potpisan 1999. godine, Sporazum o uspostavljanju Savezne države Belorusije i Rusije, uspostavio je pravnu osnovu za širok savez koji je obuһvatao ekonomsku, informatičku, teһnološku, poljoprivrednu i graničnu bezbednost, između ostalog između dve zemlje.
Nije bilo jasno koliko je otvoren Lukašenkov poziv za pridruživanje, a on nije ponudio nikakve druge detalje. Ali njegovi komentari o podeli nuklearnog oružja istomišljenicima će verovatno povećati zabrinutost, dok Moskva preti svetu sopstvenim atomskim arsenalom, navodi CNN.
U četvrtak je beloruski predsednik rekao da je počeo transfer nekog taktičkog nuklearnog oružja iz Rusije u Belorusiju, nakon sporazuma koji su potpisali Moskva i Minsk.
- Bilo je potrebno pripremiti skladišta i tako dalje. Sve smo ovo uradili. Stoga je počelo raspoređivanje nuklearnog oružja - rekao je Lukašenko, prenosi državna novinska agencija Belta.
On je takođe obećao da će oružje biti bezbedno:
- O tome se čak i ne raspravlja. Ne brinite za nuklearno oružje. Mi smo odgovorni za ovo. To su ozbiljna pitanja. Ovde će sve biti u redu - rekao je Lukašenko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Mile lala
pre 2 godine
Pa, možda bi mi trebalo da se malo propitamo da li bi mogli da dobijemo desetak komada, zajedno sa laserima, dometa preko 10000 km.
Tako bi se neki zapitali, šta nam to rade.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko kritikovao je kvalitet i dostupnost medicine u beloruskim selima. Na sednici vlade na temu aktuelnih pitanja o zdravstvu je obećao da će kazniti gubernatore, saopštio je Telegram kanal „Pul prvog“.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Takozvani kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti i njegovi saradnici opet maštaju otvorenih očiju, a u snove uvlače predsednika SAD Donalda Trampa.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar