KONTRAOFANZIVA PUCA PO ŠAVOVIA, BAJDEN SPREMA "PLAN B"! Debakl Kijeva na frontu sve izvesniji, Vašington već gleda kako da se prešalta - Moskva će se i te kako pitati, a onda...
Podeli vest
Američki predsednik Džo Bajden je u teškom položaju. Neuspeh kontranapada Oružanih snaga Ukrajine će ga primorati na ustupke Rusiji, rekao je ruski politikolog Malek Dudakov.
Prvi pokušaji "kontraudara" Oružanih snaga Ukrajine su propali, ali Kijev još ima snage da ponovo pokuša da napadne, smatra ekspert.
Rusija će posle 7. ili 8. jula početi da razmešta naoružanje na teritoriji Belorusije, nakon završetka pripremnih radova, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na sastanku s beloruskim kolegom Aleksandrom Lukašenkom.
09.06.2023
14:31
- Što se Bajdena tiče, on je u teškoj situaciji. Ako kontraudar Ukrajine ne uspe, moraće da popusti Rusiji. Za njega će mirno rešavanje sukoba postati "Plan B": moći će da ga predstavi kao pobedu pred svojim biračima na predsedničkim izborima 2024. godine - rekao je Dudakov u komentaru na ruskom javnom servisu.
Zašto "plan B"? Jer u ovoj situaciji, ostale države će morati da pregovaraju sa Rusijom i da se u isto vreme mnogo pomeraju unazad.
Bela kuća će morati da napravi određene ustupke Kremlju. Neće više biti ultimatuma koji u potpunosti ne uzimaju u obzir mišljenje Rusije.
Podsetimo, Bajden je na konferenciji zanovianre u četvrtak izjavio da su zapadne države učinile sve da pripreme Ukrajinu za kontraofanzivu, dodajući da je optimista.
- Kolektivno smo uradili sve da im pomognemo da budu spremni. Pomoć će se nastaviti - poručio je Bajden na konferenciji za medije, prenosi Rojters.
On je dodao da je bio "veoma optimističan u razgovorima sa Ukrajincima". Istakao je da SAD i saveznici nameravaju da pruže pomoć Kijevu u obezbeđivanju "dugoročne bezbednosti".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
pax_orion
pre 2 godine
da da :D
samo vi maštajte :D
očigledno ništa iz Bljeska i Oluje niste naučili :D
a to je da su lažni neuspjeli napadi samo stvar da se uljulja neprijatelj u lažnu sigurnost i onda da se traktori spreme :D
pošto prave plan B zato i šalju još pomoći :D
a jučer se moglo vidjeti pravo stanje ili bolje reći sranje dok se putin obraćao rusima :D
trese se kao da ima parkinsona i sav je u kurcu od brige :D
vidi se da ukrajinska operacija ide bolje nego vam on to govori :D
a i sloba je vama govorio da srbi ulaze u zagred a vaša vojska pred smrdijom na traktorima :D
Za ukrajinske pilote lovaca MiG-29, koji deluju od prvih dana ruskih vojnih operacija duž istočne linije fronta, svaka misija predstavlja kombinaciju preciznog proračuna i instinkta za preživljavanje.
Rusija će posle 7. ili 8. jula početi da razmešta naoružanje na teritoriji Belorusije, nakon završetka pripremnih radova, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na sastanku s beloruskim kolegom Aleksandrom Lukašenkom.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o situaciji na Bliskom istoku, sa posebnim fokusom na dešavanja u Iranu, saopšteno je iz Kremlja.
Margita Joksimović, koja boluje od spinalne mišićne atrofije, rekla je da kada je saznala da lek košta 270 hiljada godišnje i da je novac prepreka da dođe do njega, mislila da ga nikada neće dobiti.
Skandalozan video-snimak objavljen je na društvenim mrežama, a na njemu se vidi trenutak kada je jedan od blokadera siledžija iz Čačka, koji je učestvovao u stravičnom napadu na pevačicu Anu Bekutu u tom gradu, oslobođen iz pritvora.
Dina Vučinić, predsednica Skupštine Grada Novog Sada, oglasila se monstruoznih pretnji koje je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekao blokader Brajan Brković, kao i zbog njegovog "blamantnog neznanja".
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić je prilikom jednog gostovanja govorio o izvestiocima Evropskog parlamenta za Srbiju, i tom prilikom podsetio na ranija iskustva.
Pravi šok za blokadere, kojima su jedini ciljevi rušenje Srbije i napadanje svega dobrog i kvalitetnog što aktuelna vlast naše zemlje predvođena predsednikom Aleksandrom Vučićem uradi za građane Srbije, dogodio se nakon vesti koja je odjeknula iz Austrije.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da razgovori sa mađarskom kompanijom MOL o potencijalnom preuzimanju NIS-a i saradnji nisu jednostavni.
Stigle su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 192 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 175 dinara, objavilo je resorno Ministarstvo.
Samouslužne kase u marketima sve su primamljivije kupcima. Neki od njih ih koriste kako bi uštedeli vreme, dok se drugi služe prljavim trikovima, umanjuju cene pojedinih artikala ili ih uopšte ne plaćaju.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u nedelju, 18. januara, obeležavaju Krstovdan. Prema narodnom verovanju, vreme na ovaj dan pokazuje kakva nas zima i godina čekaju.
Čak 60 odsto mladih u svetu, starosti od 30 do 34 godine, još uvek živi sa roditeljima, pokazale su studije. Slična situacija je i u Srbiji, skoro 32 odsto njih i kada napuni te godine i dalje ostaje kod mame i tate.
Zahvaljujući intenzivnoj policijskoj potrazi, pronađeni su dokazi koji su omogućili rekonstrukciju kretanja Milice Asanović (25) iz Balajnca, nestale 9. januara u ovom merošinskom selu.
Muškarac (46) koji je pijan pravio haos u jednom kafiću na Novom Beogradu, kada je, držeći nož u ruci, pretio da će izbosti petoro ljudi, uhapšen je i saslušan.
Utvrđuju se uzroci jezivog lančanog sudara koji se jutros malo posle osam sati dogodio na auto-putu "Miloš Veliki", a u kom je jedan muškarac (57) poginuo, dok je troje ljudi sa teškim povredama primljeno u Opštu bolnicu u Čačku.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Slavni španski pevač Hulio Iglesijas (82) oglasio se povodom ozbiljnih optužbi za zlostavljanje koje su protiv njega iznele dve bivše zaposlene, oštro ih demantujući i nazivajući njihove tvrdnje "apsolutno netačnim".
Već na sam pomen retrogradnog Mekrura mnogi se hvataju za glavu, jer znaju da je to drugo ime za kašnjenja, kvarove, odlaganje planova i probleme u komunikaciji.
Primećujete da vam odeća ponekad miriše sveže odmah nakon pranja, ali već posle dan–dva postane kruta i bez mirisa? Uzrok često nije u mašini, već u pogrešnom korišćenju omekšivača.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar