AKO SU OVDE UPALI, NI NATO NEĆE MOĆI DA IH SPASI! Sve izvesnija dva scenarija misterioznog nestanka turističke podmornice sa 5 ljudi! Isplivao šokantan detalj (VIDEO)
Podeli vest
Dva su najizvesnija scenarija za misteriozni nestanak turističke podmornice "Titan" na kojoj je petoro ljudi, kaže Alister Grejg, profesor Univerzitetskog koledža u Londonu i stručnjak za podmornice.
Jedna hipoteza je da je brod oslobodio težine kako bi mogao bezbedno da se vrati na površinu, ali za to, za sada, nema nikakve potvrde.
Poslednja fotografija nestale podmornice Titan prikazuje je na površini Atlantskog okeana neposredno pre nego što je krenula u dubine u obilazak olupine Titanika.
20.06.2023
13:15
- Ako je došlo do gubitka struje ili komunikacijskog signala podmornica bi sada mogla da bude negde na površini i čeka da bude pronađena - kaže on.
Drugi scenario je da je trup broda oštećen, što znači da je voda ušla u njega.
- Onda prognoza nije baš dobra - kaže stručnjak i objašnjava:
- Ako je dotakao dno i ne može da se izvuče sopstvenom snagom, onda ima vrlo malo opcija. Iako je podmornica možda i dalje netaknuta, ako je na dubini većoj od 200 metara, onda vrlo malo drugih plovila može da stigne tako duboko, ronioci svakako ne mogu. Ne postoji način na koji podvodna spasilačka vozila mogu da stignu do dubina Titanika, a čak i da mogu, teško mi je da verujem da bi se mogla prikačiti za takvu podmornicu - rekao je Grejg.
Američki i kanadski timovi nastavljaju potragu za turističkom podmornicom "Titan", u kojoj se nalazi pet osoba i koja je nestala u blizini olupine broda "Titanik", u srednjem Atlantiku. Kontakt sa malom podmornicom izgubljen je oko sat i 45 minuta nakon što je zaronila u nedelju.
Upleli se u olupinu?
U podvodnom polovilu nalazi se britanski milijarder Hamiš Harding i pakistanski biznismen Šahzada Davud, član upravnog odbora poznatog američkog SETI instituta i njegov sin Sulejman, koji su nastanjeni u Velikoj Britaniji. U njoj je i Stokton Raš, izvršni direktor i osnivač "Oušngejt ekspedišns", kompanije koja organizuje turističke obilaske olupine Titanika, kao i 73-godišnji Francuz Pol-Anri Naržeole, ali BBC navodi da nema nezavisne potvrde koje se tiču ove dve osobe.
Obalska straža SAD i Kanade sprovode očajničku potragu, ali za sada nema traga od podmornice, preneo je BBC. Mediji navode da u ovom trenutku prevagu ima procena da se podmornica uplela u olupinu Titanika. Članovima posade u utorak po podne ostalo je kiseonika za otprilike tri dana.
Američka obalska straža saopštila je da je istraživački brod pod nazivom "Polarni princ" izvršio površinsku potragu za podmornicom u ponedeljak uveče.
- To je veoma zabrinjavajuće. Mogla je da se zaplete u olupine Titanika, još ne znamo. Mesto olupine je daleko od bilo kog mesta - rekao je bivši kontraadmiral Kris Peri za Skaj njuz.
Upravljali plejstejšnom?!
Skaj prenosi i navode britanskog ministarstva odbrane da dubina na kojoj se veruje da se nalazi nestala podmornica "prevazilazi onu na kojoj sistem spasilačkih podmornica NATO može bezbedno da operiše".
"Nastavljamo da pratimo incident u severnom delu Atlantika", saopšteno je iz tog ministarstva.
Neobično je da podmornicom od karbonskih vlakana i titanijuma dužine 6.7 metara navodno upravlja pojačani plejstejšn kontroler, da nema GPS sistem, a posada se umesto toga oslanja na poruke i instrukciju tima iznad vode.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Žigolo
pre 2 godine
"plejstejšn kontroler, da nema GPS sistem, a posada se umesto toga oslanja na poruke i instrukciju tima iznad vode"
Važno je ali i dobro da naplaćuju 250.000$ za turu ... kad budu zaradili staviće nešto naprednije a do tada će nadobudni i bogati da ginu ne bi li mogli da se pohvale da su svojim očima videli Titanik na dubini od 3800m
Poslednja fotografija nestale podmornice Titan prikazuje je na površini Atlantskog okeana neposredno pre nego što je krenula u dubine u obilazak olupine Titanika.
Plan ukrajinskih vlasti da se svakog meseca eliminiše čak 50.000 ruskih vojnika potpuno je nerealan i nema uporište u stvarnim vojnim kapacitetima na terenu, izjavio je Ilja Sekirin, operater bespilotnih letelica koji je došao iz Kanade, ratovao u nacionalističkom bataljonu „Bratstvo“, a kasnije radio kao konsultant ukrajinske Vrhovne komande.
Ruski i kineski istraživači uspeli su da dešifruju strukturu antene pomoću koje fotosintetska sumporna bakterija Ectothiorhodospira haloalkaliphila prikuplja svetlost, otkrivši do sada nepoznati bezbojni pigment koji je od presudnog značaja za njen opstanak.
Poštujem svakog protivnika, ali ukoliko je istina da su na takozvanoj studentskoj listi Zlatko Kokanović, Žaklina Tatalović, Zdenko Tomanović, Dejan Šoškić, Vladan Đokić, Srbija ne bi bila u dobrim rukama i posledice za zemlju bi bile mnogo teške!
Nebojša Bojović, najodgovorniji u kompaniji "Infrastruktura železnice Srbije" za pad nadstrešnice u Novom Sadu, duboko je ogrezao u korupciji i sukobu interesa!
Na Prvoj TV, štampu u nedelji za nama prelistavali su profesorka Fakulteta političkih nauka Dragana Mitrović i glavni i odgovorni urednik portala Pištaljka, Vladimir Radomirović.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Vreme danas u Srbiji će biti pretežno sunčano i hladnije, mestimično sa padavinama i košavom. Tepmerature će se kretati od jutarnjih -2, pa do 10 stepeni.
Potraga za autom koji je u subotu uveče sleteo u nabujalu Moraču kod mosta Luča u Podgorici biće nastavljena danas, a ronioci su juče uspeli da pronađu delove automobila i saobraćajnu dozvolu.
Srbin (33) iz Jagodine poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu, dok je vozač ''poršea'' teško povređen. Sada su se pojavile prve fotografije sa mesta nesreće, a scene su uznemirujuće.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 7. februara u Minhenu, a u njoj je poginuo muškarac iz Jagodine (33), dok je vozač ''poršea'' u kom je bio, teško povređen.
Latino zvezda Bed Bani, koji je ispisao istoriju nastupom na Superboulu u potpunosti na španskom jeziku, šokirao je više od 52 miliona pratilaca kada je bez ikakvog objašnjenja obrisao sve objave sa svog Instagram profila.
Nastup portorikanskog repera Beda Banija na poluvremenu Superboula nimalo se nije dopao američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uputio niz kritika na račun izvođača i organizatora.
Miloš Crnjanski, jedan od najvećih srpskih pisaca, zbog otvorenog sukoba sa komunističkim režimom posle Drugog svetskog rata bio je primoran da decenije provede u izgnanstvu, gde je napisao svoja najveća dela.
Ljubavi slavnih ponekad puknu zbog neverovatnih razloga, poput razvoda glumca Nikolasa Kejdža i pevačice Lise Mari Presli koji su se razvoli zbog svađe oko kućnih ljubimaca.
Kada filmski kadar izgleda kao da je sišao sa zida muzeja, to nije slučajnost. Brojni reditelji svesno su pozajmljivali kompoziciju, boje i atmosferu slavnih slika kako bi pojačali emociju i značenje scena.
Nikola Tesla je verovao da jutarnja ishrana mora da rastereti telo i izoštri um, pa je birao namirnice koje ne troše energiju, već je čuvaju, kao što je celer.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar